Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Google Android a hudba

Příspěvekod ploper » 09 srp 2011 17:10

Zdravím diskutující. Rád bych otevřel ožehavé téma - hudební aplikace pro platformu Android.
Zkoušel jsem hledat nějaké pokusy, většinou se jedná o hračky nebo blbinky.
Přitom google umožnil už od verze 2.3 použití OpenSL a k dispozici je spousta knihoven (libpd, stk, ...) pro unixové deriváty (android používá linuxové jádro).
Možné je použít androidí zařízení i jako kontroler - osctouch, androidome - druhý zmíněný ovšem používá wifi a odezva není nejpohodlnější.
Tak co vy a android?
ploper

Re: Google Android a hudba

Příspěvekod tony9 » 09 srp 2011 17:14

Tak tohle téma mě zajímá taky. Uvažuji o koupi mobilu.
tony9

Příspěvekod dendy » 09 srp 2011 17:15

problem je ze ani vo verzii androidu 3 este stale nieje uspokojivo vyriesene low-latency audio .. a robit serioznejsie hudobne aplikacie kde latencia by bola 150ms (a viac) skutocne nema pre ziadneho developera vyznam.. to je jeden z hlavnych dovodov preco kazdy kto chce riesit serioznejsiu hudobnu aplikaciu ida pod iOS - 10ms to uz je realna hodnota kde ma vyznam nieco riesit ...
dendy

Příspěvekod ploper » 09 srp 2011 17:23

dendy: tento problem ma resit pouziti protokolu OpenSL, jenz byl uzivateli androidu primo vyzebran. nemam ale moznost to posoudit, takove zarizeni nevlastnim (mam 2.1). zkousel jsem rd3 groovebox a tam mi latence nevadila - mnohem horsi to bylo s adroidome pres wifi.

android je v mnoha ohledech nadejnejsi nez iOS (napr USB podpora), jen mu musime dat cas dospet.

pro ukazku video:

ploper

Příspěvekod tony9 » 09 srp 2011 17:43

ploper píše:android je v mnoha ohledech nadejnejsi nez iOS (napr USB podpora), jen mu musime dat cas dospet.

Na jak dlouho ten čas odhaduješ?
tony9

Příspěvekod ploper » 09 srp 2011 17:57

tony9: to si netroufam odhadnout. soucasny stav techto aplikaci je mrzuty vzhledem k moznostem, ktere android nabizi - at uz jde o dokumentaci, dostupne api, rozsirenost mezi uzivateli, fakt ze je to vlastne linux nebo moznost aplikace prodavat bez zdrojovych kodu.
ploper

Příspěvekod ReaktoplazmAR » 09 srp 2011 18:14

no ja mám už zopár trackov na androide rozrobených.. akurát dnes odchádzam na dovolenku a NB s abletonom si tentokrát neberem, lebo som celkom spokojný s tým čo možem robit v telefone.. samozrejme na Nanostudio v ufone to nemá.. o 2 tyždne pastnem music a rozpíšem, dnes už nemam čas.. zatial len tolko že v pohode používam napr:
https://market.android.com/details?id=com.nanoloop
https://market.android.com/details?id=c ... osonic.SPC
https://market.android.com/details?id=c ... rch_result
https://market.android.com/details?id=e ... rch_result
a free veci sú nepoužitelné
ale napr. toto už je moc.. som v mojom tele nerozbehal:
ReaktoplazmAR

Příspěvekod Q-Beat » 09 srp 2011 18:33

CAUSTIC - konecne se i u androidu blyska na lepsi casy...tohle je podle me prvni seriozni aplikace

Q-Beat

Příspěvekod Q-Beat » 09 srp 2011 18:48

A jinak fl studio mobile chteji udelat pro android, ale presne jak psal dendy i oni pisou na strankach, ze hlavni problem je vyresit latenci. iphone holt dela jeden vyrobce a ma coreaudio (jestli se nemylim), je stabilni (zrejme- nevim, nemam) a nazdar. Na to vyvojari slysi...Androidy vyrabi x desitek vyrobcu, ma haldy konfiguraci hardware, a x verzi OS. A holt nikdo nechce aby ten soft nefungoval. Casem se to ale urcite poda...jen to chce zaryty priznivce androida :-)
Q-Beat

Příspěvekod dendy » 09 srp 2011 19:24

tak som prekvapeny.. napriklad ten Caustic to uz vyzera celkm pouzitelne :)
dendy

Příspěvekod Cyril » 09 srp 2011 21:46

No to se musi ovladat pekne debilne na ty dotykovy obrazovce... zlatej stylus a Palm OS a hw tlacitka!!! Priklon k dotykovy obrazovce bez stylusu (a dokonce bez tlacitka - "krizku" na ovladani) je totalni upadek... si clovek nezahraje ani zadnou slozitejsi hru... vsechno je hrozne velky, aby se to dalo trefit paznehtem... hruza... jsem z androida docela rozcarovanej
Cyril

Příspěvekod ploper » 09 srp 2011 21:53

Cyril: android je jenom software, ktery muzou vyrobci pouzit pro svuj hw (telefon,tablet). jsou i telefony i tablety s hw klavesnici (htc desire Z, asus transformer)
ploper

Příspěvekod Pytkin » 09 srp 2011 22:49

cyril : mne pripada naopak pero ako totalny upadok .. na iphone vobec nepocitujem , ze by mi pero chybalo ..
naopak .. pero je jedna z veci , co ma na windowsoch sralo ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Cyril » 10 srp 2011 09:11

ploper: ten htc jsem neznal, vypada dobre. Ale to nic nemeni na tom, ze aplikace jsou delany uz s tim, ze se nepocita s ovladanim stylusem, ale prstem, kterej je proste tlustsi a neohrabanejsi...
Pytkin: ale jak bys prstem ovladal malinky tlacitka? Ja jsem zvyklej z Palmu na maly ikonky treba v naky RPG hre (genialni dungeon Quest, napriklad)

Myslel jsem, ze mi Android (ok uznavam, ze mama lacinej model telefonu atd.) nahradi Palm Treo, ale ted planuju si k nemu koupit nejaky stary PDAcko od Palmu (nakej Tungsten nebo tak neco)
Cyril

Příspěvekod ploper » 10 srp 2011 12:45

Cyril: a co ti brani si stylus dokoupit? napriklad v prohlizeci ho uplatnis. vlastne staci propiska ;)
ploper

Další

Zpět na Software pro mobilní zařízení