Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Korg Gadgets (iOS DAW)

Re: Korg Gadgets (iOS DAW)

Příspěvekod akusobick » 24 led 2014 10:06

Ja ti samozrejme ten dokument nemuzu poslat
akusobick

Příspěvekod dendy » 24 led 2014 10:42

Ale mna ako zakaznika vobec nezaujima co ma Korg v internych dokumentoch...

Mna zaujima ze prisli s produktom ktory sa tvari podla tlacovej spravy ako plnohodnotny iOS DAW - preto som ho aj kupil - a preto som okomentoval jeho kvalitu ako mobilneho DAW.. V tejto oblasti za ostatnymi co su momentalne k dispozicii daleko zaostava .. ma svoje silne stranky (syntaky hraju dobre), ma svoje velmi slabe stranky (sekvencer, a to niejen tym ze je obecne jednoduchy ale problem vidim hlavne v tom ako neergonomicky je vyriesene ovladanie (napriklad zmena velkosti patternu cez 3 kliky na protihlahych miestach displeja, nutnost transponovania selekcie len tlacitkami a nie jednoduchym dragndrop a hrba dalsich veci), praca s nim je nepohodlna - v porovani zo sekvencermi v Nanostudio, Beatmaker, Cubase, Auria a dalsich iOS DAW)...

Hudbe na iOS sa uz nejaky piatok venujem takze viem co hovorim ... Keby Korg prisiel hned od zaciatku s tlacovou spravou ze ide o balik syntakov s pridanym jednoduchym paternovym sekvencerom nepoviem ani pol slova (ani by som si to nekupil lebo kvalitnych syntakov mam u z na iOS dost, ani nepotrebujem dalsie) ... Verim ze clovek ktory zatial nieje hlbsie oboznameny s moznostami hudobnej produkcie na iPad, ak ako prve vyskusa tuto aplikaciu, moze byt vazne sklamany a nadobudnut dojem ze iOS je este stale nevyzreta platforma s prilis vela obmedzeniami a limitami ..

Korg mam rad, paci sa mi ako sa snazia prichadzat s inovaciami vo vsetkych oblastiach, ale toto im jednoducho az tak nevyslo.

Plus bez podpory Audiobus a IAA hovorit o tom ze su to len syntay - tak to je preslap poriadny - prist v dnesnej dobe na iOS zo syntakom ktory nepodporuje aspon jednu z tychto 2 zasadnych technologii ...
dendy

Příspěvekod Oxyygen » 27 led 2014 23:09

Dendy, dals tomu jeste sanci? Me ty syntaky prijdou zajimavy a vesmes prvni songy co lidi davaj na soundcloud jsou normalni a pouzitelne (narozdil treba od nanostudia)

Uplne jsem nepochopil jak se tam sekvencuje skladba..Muzes to prosim nejak podrobneji popsat?
Jsem ted v situaci, kdy musim pockat cca 10 dni (za tech 700 musim ted koupit pleny.:-D) a rad bych se dozvedel co nejvice.
Bohuzel youtube i net jsou na sekvencovani velmi skoupe..
Jde trebav gadgetu London (sampledrum) priradit uzivatelsky ruzny zvuk na jednotlivy pad nebo jsou tam jen presne definovane sady?

Jeste jednou diky
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.kissjiznicechy.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod charonme » 27 led 2014 23:30

....a toto nemam rad na kupovani ios appiek naslepo :(

ale k veci: nie som si isty z toho co sa doteraz napisalo, tak sa pytam priamo: vie to zvonka prijimat midi data? da sa napr. na tych synthoch hrat aspon z klavesov?
charonme

Příspěvekod dendy » 28 led 2014 00:16

no naopak cim viac sa s tym hram tym viac mam pocit ze tie syntaky hraju tak nejak nijako... ako zle nie su.. ale take priemerne.. niektore hraju fajn, ale minimalne polovica mi pride tak nezaujimava, proste sedy priemer... myslim si ze na iOS je kopa syntakov co hraju lepsie...

skusal som tomu dat uz vela sanci, vela krat so to spustil s tym ze skusim proste na tom spravit komplet kratky demo track - sak ma poznate... ale vzdy ma to do 10 minut tak nasere obmedzeniami a tym ako neergonomicky to ma spravene cele ovladanie ze to radsej vypnem...

k tomu sekvencovaniu .. podobny princip ako ableton... riadok je "scena" (vid screenshot) .. v ramci sceny ti kazdy synth hra nejaky pattern (kazdy synth moze mat rozne dlhy pattern) ... v song mode sa ti proste hrajuz aradom vsetky sceny (na rozdiel od abletonu nemozes hrat patterny z roznych scen)

cize - stopy su vertikalne, ako v trackeri

jo mixer nema ziadny eq, send je len 1 napevno reverb ktore u sa da nastavit len dlzka dozvuku.. a na masterije limiter ktoremu sa da nastavit len "amount" - ale ten kupodivu funguje slusne, s vacsim amount celkom slusne pumpuje..

v londone si mozes pripradit na kazdy pad aky zvuk chces - samozrejme len z tych co su tam pribalene, vlastne sample do toho hodit nevies...

charon: ci to vie midi to netusim, nemam tu teraz po ruke keyboard, skusim zajtra...urcite interne midi to nevie takze z inej appky to ovladat nepojde - je to uplne uzavrety system, ziadny audiobus, ziadne IAA, ziadne virtual midi...
Přílohy
image.jpg
image.jpg (510.23 KiB) Zobrazeno 519 krát
dendy

Příspěvekod a.tom.x » 28 led 2014 12:41

U mě je to dost pomalé, když do toho z venku posílám MIDI a taky to má pár bugů (občas při přepnutí gadgetu se pak ozývá jenom digtální bordel) ...
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com
a.tom.x

Příspěvekod dendy » 29 led 2014 00:07

teraz som prisiel na to ze v piano roll view sa da zoomovat !! pinch in/out - finta je iba v tom ze to reguje len v hornej casti v tom uzkom pase kde je timeline... a v scene view sa jednotlive sceny daju presuvat - staci len podrzat prst chvilu na tom obdlzniku kde je play a potom dragndrop
dendy

Příspěvekod dendy » 01 úno 2014 11:22

hm, opakovane sa snazim davat sancu gadgets ked uz som za to vydrbal 25€ :-)

bohuzial pri praci som si uvedomil dalsi nedostatok - to ze tam je tolko jednoduchych jednostranne zameranych syntakov... paradoxne niekomu to moze pripadat ako vyhoda, ale zistujem ze aspon pre mna je to skorej nevyhoda... stale dokola narazim na to ze idem po nejakom konkretnom zvuku, a dany syntak v ktorom sa ho snazim spravit nema potrebne funkcie.. tak idem do ineho ktory ich ma, ale tam zase chybaju tie, co su v tom prvom

keby namiesto 10 jednoduchych syntakov tam dali 1 poriadny :-( presne ako v realite 4 jednoduche syntaky s par parametrami dokazu menej ako 1 komplexny ktory ma v sebe vsetko co tie 4 dokopy...
dendy

Příspěvekod Oxyygen » 01 úno 2014 11:33

vidis a ja skoro vsechny zvuky z posledni doby vytocil hlavne na EFM1, ES1, Ultrabreat, ESM, ESP, ExS24 (zvuky postaveny na realnejch nastrojich) a neco na Retrosynth a neco malo ES2 a nemam pocit, ze by mi ty syntaky znely lacine nebo primitivne...A to tyhle synthy beru jako blbejsi nez co jsou v Gadgetu (aspon podle preview) Proto me to tak laka, tak snad nebudu zklamanej
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod dendy » 01 úno 2014 12:53

no rozhodne syntaky z logicu nie su blbsie :-) exs24 ma poriadne modulacne moznosti... ES2 ani nehovorim ale aj ES1.. navyse v logicu to syntakom len zacina, potom mozes nahodit inserty a zvuk doladit..

ale tak mozno sklamany nebudes.. co citam na nete vacsina ludi je nadsenych.. tak som asi vinimka no :-)) neustale sa snazim tomu davat sancu ale podobne ako Caustic cim viac to skusam tym viac som z toho sklamany...
dendy

Příspěvekod Oxyygen » 06 úno 2014 23:09

Tak uz ma v ipadu gadget taky, tak se podelim o prvni dojmy. Tech rvnich par hodin jsem se soustredil hlavne na synthy co umi:

London - Klasickej sample drum player pro 8 sample, moznost one shot nebo gate,tuning, efekty bud reverb nebo jeden nastaveny efekt do sendu. K vyberu cca 400 zvuku, dost aktualnich

Marseille - jednoduchouckej romplayer na pianka a stringy, celkem funkcni, ma v sobe 2 inzert efekty a pamet na akordy.

Chicago - upgradovana TB303 s apregiatorem a efektovym procesorem

Wolfsburg - jeden s univerzalnejsich synthu s detune, 2 oscilatorama, 4 typy filtru, 2 inzert na efekty, 4 sloty v modulacni matrici.

Berlin - Jednooscilatorovy syntacek s lfo, LPF filtrem a oldschool delay.

Phoenix - 2 oscilatory, obalky na filtru 1 lfo, - pouzitelne na 80s zvuky jako brassy, stringy pady (podobne pouziti jako treba juno 106)

Kiev - morph synth, 4 oscilatory se samplama, filtrem a efektakem

Dublin - semimodular ala MS10 (?)

Helsinki - takovej zvlastni syntacek na plochy, zajimavej oscilator, ackoliv ma klasicke prubehy chova se jinak, zbytek progrese je pomerem lofi efektem. Sice minoritni, ale rozhodne zajimavej kousek

Tokio - Drum synth na kopak, snare, tom a perkuse - zadnej nudnej klon 808/909 - treba snary z toho lezou supr

Chiang Mai - asi neco na zpusob CZ rady Casia, ma to ADSR obalky na filtr a amp, chorus a delay

Miami - to je hodne vtipnej jednoucelovej synth na ruzny wooble a dalsi syntaky ala dubstep. Je tam par kolecek, ktere jsou vlastne makra klasickeho VA synthu a musim rict, ze velice efektne a rychle se docili kyzeneho zvuku

Brussels - to samy ale na hoovery, taky za chvilku "nabusenej" zvuk.:)

Kingston - 8-bit synth opet na rychlou akci

Amsterdam - one shot sample player na ruzny psouky, sireny, rany, moznost reverse

Musim rict, ze je hodne znat, ze ty sythy navrhoval nekdo, kdo vi jak se dela elektronika dneska. Tenhle koncept "gadgetu se mi fakt libi a rozhodne to nejsou zadny hracky. Diky rychlosti vytoceni zvuku jsou dost inspirativni, skvele sedi v mixu.

Co se tyce sekveneceru, neprijjde mi v nem prace nejaka hrozna, ale zatim jsem zkousel jen smycky ne celej song

Rozhodne zajimava appka, pro ty co chtej ve tvorbe zauktualnet sound :-)
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod dendy » 08 úno 2014 12:13

jj, na kratke smycky ok.. zjavne ten co navrhol sekvencer v zivote ziadny kompletny track nespravil, maximalne jednoduche 2-3 patternove loopy s minimom automatizacii a variacii..

jednoznacne toto nieje DAW ani omylom ako tvrdi Korg.. je to proste balik syntakov s pridanym jednoduchym sekvencerom... a trufam si povedat ze bez uplne zasadneho prekopania celeho SEQ toto ani NIKDY daw nebude...

az to bude mat audiobus, bude to trochu viac pouzitelne.. lebo niektore syntaky v tom hraju fakt slusne

co ma hneva je to, ze to po Tabletope a Caustic je uz treti soft ktory mohol byt super iOS DAW ale totalne ho pochoval nezvladnuty sekvencer.. zjavne je tym firmam luto zaplatit na dizajn fazu niekoho kto robi serioznu komplexnu hudbu a nie len 2-3 patternove jednoduche loopy kde automatizacia konci tym ze sa obcas potoci cutoffom ... :-(
dendy

Příspěvekod dendy » 17 úno 2014 14:48

no co mate niekto nejake vysledky uz s gadgets ?? pochvalte sa :)

ja smam za sebou 2 neuspesne pokusy spravit v tom track - dalej ako na taketo kratke nedoladene fragmenty to proste nevladzem dotiahnut :-) keby to malo aspon multitrack export :(

dendy

Příspěvekod Oxyygen » 17 úno 2014 14:53

zvuk je peknej, jako demac ok... pokud jde o me, cekam na klavesy, takze mam jen takovy maly techno smycky. tukat melodii do ipadu moc neumim.:)
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod Oxyygen » 17 úno 2014 15:04

tady snad jen male smycky, zkouseni ruznych stylu...je to vzdycky hrani tak na 15 min. Bez klaves me to nebavi..:)

http://picosong.com/YKMg
Oxyygen
Profesionál

PředchozíDalší

Zpět na Software pro mobilní zařízení