Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Modstep (novy sekvencer pre iOS)

Re: Modstep (novy sekvencer pre iOS)

Příspěvekod Pytkin » 09 led 2016 20:14

Cize do sekvencie nevies zapisat lubovolny MIDI event ?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod dedko » 09 led 2016 20:27

No z toho co som pochopil evidentne nie. Zase si odkázaný na to, aby si vsetko nastavoval na ovládanom nástroji, a na každom zvlášť. Takze práca v studiu - dajme tomu, lajfka- nula bodov.
dedko

Příspěvekod dendy » 09 led 2016 22:05

je to smutne ale pojmy ako NRPN alebo Sysex su zjavne pre programatorov daw a sekvencerov na iOS spanielska dedina...
dendy

Příspěvekod demsky » 09 led 2016 22:47

dedko píše:Hm, takze dalsia nepouzitelna kokotina
To akože aký ext. Gear s tým chcu ovládať? Jednozvukový? Toto fakt nepochopím...

Trocha silne slova... dobre tablet ako iPad Air 2 (WiFi 64 GB) stale nie je plnohodnotny komp, vykonovo je niekolkonasobne vyssie ako boli vsetky Amigy a prve PC ktore som mal (papierovo aj Macy spred 10 rokov), ale ta latencia tam je, ja som dal v Modstepe na minimum a stale startuje sekundu, ok da sa to vydrzat. Ale ja osobne som nepouzil NRPN, CC, alebo nejaky narocnejsi midi kontrol od roku 1999.
Naposledy upravil demsky dne 10 led 2016 10:51, celkově upraveno 1
demsky

Příspěvekod dendy » 09 led 2016 22:49

demsky to si zadelil offtopic az countrymentalmanovskeho formatu :-)))
dendy

Příspěvekod demsky » 09 led 2016 23:07

Preco? Ja sa stale bavim o Modstepe, napojil som na neho aj Figure, aj PC3K8 cez MIDi, ide v pohode, len momentalne mam sirsi obzor, podla mna ho vymakaju ved su to nemci a casom urcite tam daju piano rolku s plnym mapovanim, len NACO? Je to doplnok v ramci gearu. Uplne bude stacit, ked v buducnosti sa hlavne Apple v ramci Inter-App audio zamera na taku latenciu ako ma ASIO, ked sa uz tie appky skonsoliduju do jednotneho formatu, ako to ma Korg.

Inak akurat teraz Modstep mi nejde spustit, rano este isiel, tak nevim, ze co sa deje, aj som 2x klikol na home button, vyhodil som vsetky appky vertikalne dohora a nejde spustit, tak asi to updatuju alebo co, kedze predvcerom dali novu verziu na approved...
demsky

Příspěvekod Pytkin » 10 led 2016 00:54

NO lebo niektory by sme to chceli pouzivat na ovladanie externych nastrojov .. Interne v ipade nas vobec nezaujimaju .. A ked nevies k sekvencii priradit ani blby program change , tak to je otrava ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod dedko » 10 led 2016 12:41

Tak odpoveď na svoju otázku som dostal, ďakujem, ale kým tvorcovia nepochopia že " you can control external gear" nie je to isté ako " you can change cutoff frequency" tak moje éčka nedostanú.
dedko

Příspěvekod dendy » 10 led 2016 13:25

dedko slubujem ze spravim vsetko co bude v mojich silach aby som dokopal typka spravit to do nanostudia 2 ;-)
dendy

Příspěvekod Pytkin » 10 led 2016 13:56

Skoda henten modstep vyzera fajn .. Konecne nieco rozumne na sekvencovanie .. Ale mat moznost volit zvuky v sekvenciach mi pride ako absolutna nutnost .
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod demsky » 11 led 2016 11:23

Pytkin píše:NO lebo niektory by sme to chceli pouzivat na ovladanie externych nastrojov .. Interne v ipade nas vobec nezaujimaju .. A ked nevies k sekvencii priradit ani blby program change , tak to je otrava ..

Program Change tam je, a 128 CC na stopu, to hadam staci... :) treba si pozriet manual
http://modstep.net/wp-content/uploads/2 ... lDRAFT.pdf
A Template can consist of three individual elements: CCs, Chords and Pads which will all be saved in one file. You can also load and save those elements separately to import them in another Template.
CCs
Tap CCs to enter the CC page. You can load and save CCs using the Template Browser on the right.
Left CC-slot
This is the CC-area for the left X/Y-Pad in the Step sequencer. The first row is assigned to the X-axis, the second row is assigned to the Y-axis. Drag CCs from the CC Repository on the bottom here to control them with the left X/Y-Pad. If you tap on one of the CCs, you can edit the Name, the CC number, the Range, Flip the value and define the MIDI channel it will be sent to in the middle of the screen.

Right CC-slot
This is the CC-area for the right X/Y-Pad in the Step sequencer. The first row is assigned to the X-axis, the second row is assigned to the Y-axis. Drag CCs from the CC Repository on the bottom here to control them with the left X/Y-Pad. If you tap on one of the CCs, you can edit the Name, the CC number, the Range, Flip the value and define the MIDI channel it will be sent to in the middle of the screen.
CC Repository
Here you see all CCs that have been loaded or created using the Template Browser. To assign them to one of the XY-Pads, drag them to the left or right CC-slot.
Pitch Wheel
Drag to one of the CC-slots to use Pitch Wheel in your Template.
Mod Wheel
Drag to one of the CC-slots to use Mod Wheel in your Template.
Program Change
Drag to one of the CC-slots to use Program Change in your Template.
Add CC
Tap here to create and define a new CC.
Auto Fill
Tap here to populate your CC Repository with CCs from 0-127. If you have loaded a Template with CCs, these will automatically be mapped to the CC-slots starting with the lowest number.
Import CCs
Tap here to import CCs.

Ale ako som pisal uz minule, momentalne mi nejde spustit, pise ze loaduje, vyskoci ta cervena lista hore (recording) a potom sa zavrie. Tak teraz som ho este odinstalovat a naspat nainstaloval, uz ide, no ale operacie nic moc, namapoval som si Program Change napriklad ale vie to len zakladny v ramci GM, takze iny typy sendu alebo volbu bank bude treba asi cez 2 CC kontrolery, zatial tam maju riadne rezervy, aj ked som sa snazil presunut gadget toho kontrolera na ine miesto, tak zase skapal, rovnako ako ked som ho presunul do kosa.
demsky

Příspěvekod dendy » 11 led 2016 20:17

demsky dedko tu vravel napriklad o program change - cize prepinanie presetov.. tiez na kope syntakov sa k hrbe parametov cez CC ani nedostanes (na tmje NRPN alebo sysexy) .. a na zaver o com dedko sniva je ulozenie presetu do projektu - cize schopnost ulozit si sysex (preset) do stopy p, takze pri "play" sekcencer automaticky posle sysexy do externeh gearu a nastavi spravny preset

bohuzial nic z tho ziadny ios daw zatial nevie...
dendy

Příspěvekod Pytkin » 11 led 2016 20:26

Keby to vedelo poslat banku (CC) a program change , tak to by stacilo .. Myslim ze to co dedko hlada .. ale podla demskeho to viac menej nefunguje ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod dendy » 11 led 2016 22:06

hej pada to ako hnile hrusky to je fakt... ale to je skorej problem iOS9 - padaju mi aj ine aplikacie ktore na 8micke chodili ako vino.. apple strasne dojebal iOS, pre mna na muziku takmer nepouzitelne...
dendy

Příspěvekod demsky » 11 led 2016 22:44

Podla mna je najvymakanejsi Korg, tam mi funguje vsetko perfektne bez latencie, potom sunVox mam rad, ale preco potom to ma take chvalospevy na Synthopie? Aj ti nemci co urobili nejaky sekvencer na bicie, v podstate na sekanie sekvencii ako to mal kedysi Steinberg, a stoji 30 eciek (autori Cyclopa, kde mi tiez chyba sekvencer aspon ako ho ma rebirth), podla mna to nejak pojde dalej, ved si zoberte prve Cubase alebo Cakewalk este bez audia a zvladalo to v ramci MIDI vsetko, a to boli 64 MB masiny na nejakych 100 MHz, alebo stare Amigy, takze to urcite nie je problem HW.

Mne uplne postaci, ked to zvladne workflow ako Fruity spred 15 rokov na PC, zatial co skusam tak prepinanie syntakov pocas prehravania ide, az na ten Thor, ten nejde vobec, takze tak ci tak je to este v plienkach.
demsky

PředchozíDalší

Zpět na Software pro mobilní zařízení