Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Propellerheads THOR pre iPad

Re: Propellerheads THOR pre iPad

Příspěvekod dendy » 21 čer 2013 10:09

GPU (grafika) cast chipu je vykonnejsia..
dendy

Příspěvekod charonme » 21 čer 2013 10:10

ako to na ipade funguje? ako standalone app ovladatelny iba tou klavesnicou na displayi a s vystupom iba cez sluchatkovy vystup? je to s niecim prepojitelne/ovladatelne v ramci ipadu? a je to prepojitelne aj s niecim mimo ipadu (napr. cez wifi alebo cez nejaky usb adapter)?
charonme

Příspěvekod dendy » 21 čer 2013 10:21

ano je to standalone app.. .

v ramci ipadu - no podporuje to audiobus (http://audiob.us - aplikacia/standard na routovania audio medzi iOS aplikaciami - drviva vacsina syntakov a daw na ios to podporuje) a virtual midi, takze to vies ovladat z inej aplikacie (naprikald daw - beatmeaker, cubasis,...), posielat z jednej aplikacie do thora MIDI a audio z thora zase routovat s5 do tej aplikacie ..

kedze to podporuje midi - ked si pripojis k ipadu externe klavesy/kontroler, mozes to ovladat tym.. alebo cez MIDI z kompu

ipad podporuje tzv. midi over lan, aspon na OSX to funguje perfektne, neviem ci na wokna existuje na to driver, takze mozes midi posielat po sieti) ..

audio tahas bud cez sluchatkovy vystup (pozor - nepodcenovat audio vystup ipadu - je fakt kvalitny, subjektivne som posluchom na AKG L240s nepostrehol takmer ziadny rozdiel medzi vystupom z ipadu a touto zvukovkou : http://www.roland.com/support/article/? ... d=62926275

takto funguju viacmenej vsetky kvalitne syntaky na iOS .. midi / virtual midi / audiobus je uz standard, skoro vsetky seriozne synth a daw aplikacie na ipade to podporuju
dendy

Příspěvekod dendy » 21 čer 2013 10:23

inak ked sa vratim k Thorovi.. vcera som sa stym asi 4 hodiny hral a som uneseny .. kvalitou zvukoveho vystupu je tento synth strasne daleko.. velmi siroke spektrum z vukov z toho lezie.. od perkusivnych/bicich, cez basy, leady, pady, atmosfery az po pokrutene FX zvuky .. vlelmi prijemny all-rounder .. az sa pohravam s kacirskou myslienkou ze je to porovatelne univerzalne ako virus TI a kvalitou tiez moc nezaostava (aj ked nema az take modulacne moznosti) .. kazdpadne je to hodne hodne moc paradny synth ..
dendy

Příspěvekod fruitr » 21 čer 2013 11:59

Doufam ze to neni na dlouho dobu jejich posledni appka, treba takovy kong, nebo reddrum, k tomu jejich efekt. hmm :)
Naposledy upravil fruitr dne 21 čer 2013 12:03, celkově upraveno 1
fruitr

Příspěvekod dendy » 21 čer 2013 12:00

*LIKE*

ja si myslim ze urcite nebude .. uz len z biznis hladiska by boli hlupaci ak by spravili thor a slus nic viac .. podla mna budu dalsie moduly nasledovat .. a ako som pvoedal, som si skoro isty ze sa raz dockame aj kompletneho reasonu :)

len ako povedal oxyygen, je pravda ze ten ipad musi este trochy vykonovo podrast :-) ale taky ipad 6/7 si myslim ze uz bude vykonovo bez problemov stihat komplexne projekty s vela synths a FX
dendy

Příspěvekod charonme » 21 čer 2013 14:46

wow tak to je parada... potom este by ma zaujimalo co vsetko treba na to aby som do ipadu dostal zvonku midi, skusim popozerat

cize 15$ tato appka + ipad mini u nas maju od cca 300 eur, to znie dobre ked to uz porovnavas s virusom :)
ale to by chcelo prinajmensom este aj nejake efekty a arpeggiator ked to chceme prirovnavat k virusovi :)
charonme

Příspěvekod dendy » 21 čer 2013 14:55

charonme píše: potom este by ma zaujimalo co vsetko treba na to aby som do ipadu dostal zvonku midi

staci ti napriklad toto : http://www.m-audio.com/products/en_us/Uno.html ... samozrejme potrebujes 2 - jedno pichnes do ipadu, jedno do kompu na vzajom prepojis IN/OUT .. alebo potom zistit no ci funguje to midi over lan a pod windowsom (predpokladam ze nemas OSX, tam to funguje perfektne)

ja osobne momentalne pouzivam toto : tam mam midi aj audio v jednom ... http://www.roland.com/support/article/? ... d=62926275

Thor ma predsa aj efektovu jednodu a arpeggiator .. samozrejme efektov nema tak vela ako virus.. ale tak to staci natiahnut si do Audiobus

THOR ---> TURNADO ----> AUDIOOUT
(http://www.sugar-bytes.de/content/products/TurnadoIOS/)

a mas taku multifx jednotku za syntakom ze aj virus moze len kukat a zavidiet :)))
dendy

Příspěvekod charonme » 21 čer 2013 15:15

paraaaada... ale inak ja to nechcem prepajat s windowsom, ale s HW, napr. klavesami pripadne inym sekvencerom a tak... aha pozeram ze tam treba nejaky "lightning" -> usb kablik a ak naozaj funguje ten klasicky usb->midi kabel tak super!
starsie velke ipady by sa dali s tym alesis io dockom

kamos sa este pyta na latenciu, jednak jedna vec cez takto poriesene midi zvonka a druha vec ako rychlo to vie reagovat na dotykove zmeny

tu linku na roland.com si asi nejak zle skopiroval :)
charonme

Příspěvekod dendy » 21 čer 2013 16:02

lightning to usb redukcia: http://www.mzone.sk/ine-doplnky-pre-ipa ... apter-4521

ta zvukovka: http://on-board.sk/%7B0%7Dua22-ex-duo-c ... thegory=39

letencia zavisi od vykonu ipadu .. ipad mini mi stiha v pohode 256bajtovy buffer cez audiobus (napriamo bez audiobus ani neviem kolko to ma, nieje to tam nikde v nastavaniach, kazdopadne nepostrehol som vobec ziadne oneskorenie - prepokldam ze maximalne 10ms to bude v najhorsom pripade)

ked som mal cez audiobus naroutovany thor do beatmeakera a mal som uz viac vytazene CPU (asi 30 stop s 2-3 efektami na stope v beatmeakerovi, + 1 instancia thora do toho) tak som musel zvacsit latencu audiobus na 512 bajtov, tam uz trolilinku malinke oneskorenie je citit ..

to je samozrjeme audio latencia - tam je jedno ci posles notu cez midi alebo sa dotknes touchscreenu - je to to iste.. pokial sa bavime o latencii dotykovej obrazovky ipadu ako takej, tak ta je prakticky nulova (v porovnani s androidom kde je to hotova katastrofa) ... toto ma uz princpialne iOS vyriesene ovela lepsie, vidiet to aj v inych aplikaciach (web browser napriklad) ze ten dotyk na screen fakt spracuje OKAMZITE s latenciou tak malou ze to clovek nema sancu postrehhnut ..
dendy

Příspěvekod boro » 21 čer 2013 21:18

iPad 4 ma taký výkonný procesor? Poradite appku, na ktorej sa to dá užiť? Mám pocit, že každá aplikácia by bola spostitelna aj na iPad 2.
boro

Příspěvekod dendy » 21 čer 2013 21:40

to ano, kompatibilita tam je, ale 4-rka utiahne viac... velmi citelne je to napriklad v DAW - taka Auria ma extremne zrave efekty (napriklad ta seria pluginov od FabFilter) ... alebo pri pouziti cez audiobus napriklad korgacke syntakuy (hlavne polysix) na ipad2/mini s nizsou latenciou nestihaju ...
dendy

Příspěvekod fruitr » 22 čer 2013 14:57

OT: Tak jsem koupil ipad mini 32gb použitý, doufám že nebudu litovat :s
fruitr

Příspěvekod mONOGRAm » 22 čer 2013 20:48

skoda absencie tretieho LFO. inak dokonaly synth.
mONOGRAm

Male psytrance demo :-)

Příspěvekod dendy » 23 čer 2013 14:56

kratucke psytrance demo na thora :-) komplet vsetky zvuky z thora, ziadny externy fx/processing

dendy

PředchozíDalší

Zpět na Software pro mobilní zařízení