Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Akustické panely pro upravení akustiky místnosti

Re: Akustické panely pro upravení akustiky místnosti

Příspěvekod Amorph » 25 úno 2011 19:27

plata netlumi
Amorph
Moderátor

Příspěvekod jackies » 25 úno 2011 19:51

maarty.88 :
Zajímavé, jak se tyhle staré pověsti české pořád vynořují a jsou nesmrtelné.
Ale jo, nějakou tu výšku ti to při odrazu rozseká. To je tak asi vše.
jackies

Příspěvekod ReaktoplazmAR » 25 úno 2011 23:52

z vlastnej skusenosti možem povedat že kartony od vajičok su lepšie ako hola stena, ale to je tak všetko..
.. ale rozmyšlal som nad tým aký by to malo efekt keby sa tie kartony davali na seba pekne do kominka od podlahy až po strop a postavili do rohu, taka masa už by mohla niečo pochytat..
ReaktoplazmAR

Příspěvekod biscuit » 26 úno 2011 00:35

reaktoplazmar: myslis jako nejakej prach treba? 8)
biscuit

Příspěvekod Fractal » 26 úno 2011 12:33

kartony od vajec jsou ok, ale pouze na vysky a trosku vyssi stredy... ale fakt jenom trochu - je treba jich dat nekolik na sebe - je to i vlastne prumyslovy vzor pro prostorovou akustiku - produkt - tlumic vyssich tonu
Fractal

Příspěvekod radek_p » 27 úno 2011 00:15

Amorph píše:plata netlumi

Vím, že budu za barbara, vím, že je to fyzikálně vyloučené atd...ale moje zkušenost je, že plata nejsou na snížení dozvuku úplně marný. Měli jsme na kolejích na Strahově zkušebnu, měla stejný půdorys jako normální pokoj, byla celá důkladně vylepená platama (včetně stropu), na zemi koberec. Když jsem hrál na pokoji (bez plat) a ve zkušebně (s platama) na stejný nástroj, tak tam byl slyšitelný rozdíl. A to i u kontrabasu. Betonová kobka s rovnoběžnejma stěnama 3m x 5m byl strašněj reverbator a ty plata pomahaly.

Můj druhej argument je, že nějaké původní (asi domáci) studio Ivo Viktorina koncem 80. let bylo taky vylepené platy. Je to videt na obalu desky Slávka Janouška "Kdo to zavinil". Janoušek, Reld a Viktorin v pokojíku důkladně vylepeném platy. A zvuk té desky není špatný...

Já už mám dneska taky všude rockwool ... ale pokud bych opravdu neměl jinou možnost, tak raději plata, než nic.
radek_p

Příspěvekod fova » 27 úno 2011 17:53

Plata ti slysitelne zmeni akustiku mistnosti - roztristi odrazy (tedy i dozvuk) a absorbuji vyssi frekvence. Ale basy, ktere jsou casto nejvetsim problemem nevyresi.
To bys je musel jedine zkombinovat z nejakym jinym absorberem.
Takze jenom plata jako obklad mistnosti rozhodne ne.

Nevis, co se delo s tou Janouskovo deskou pri michani. Mozna EQ-ovali jako zbesili.
fova

Příspěvekod Sam96 » 09 úno 2016 20:36

Zdravím, chtěl bych vás poprosit o pomoc s ověřením kvality jednoho produktu.

Zabýval jsem se, čím upravit akustiku mého začínajícího "studia"-zkušebny. Nakonec jsem ve finále měl vybráno toto http://www.amazon.com/Applegate-Acousti ... BJG5P1JVDC (minerální vatu nechci riskovat raději). Jenomže když jsem zkoušel shipping, tak samozřejmě neodesílají do Česka...
Po čase jsem objevil firmu potichu.cz, která se zabývá především odhlučněním na klíč, ale v nabídce mají i desky stered acoustic 50mm, které mají údajnou hustotu 45kg/m3 a pohltivost 1.01 už při 200Hz. Žádal jsem po firmě zaslání absorbčních koeficientů pro stanovené frekvence a zaslali mi nějaký protokol, ale zdá se mi dosti pochybný. Měření v protokole probíhalo pro desku v tloušťce 100mm. Pro tu je tam právě udaný koeficient 1.01 při 200Hz (pro 125Hz jen 0,4), ale řekl bych, že pro desku poloviční to bude podstatně méně v takových nízkých kmitočtech. Ještě ve mě vyvolává špatný dojem ty rozdílná jména materiálu a celé je to nějaké zmatené. Ještě tu o těchto panelech nepadlo slovo, pokud vím.

http://leteckaposta.cz/626004114
http://www.potichu.cz/stered-acoustic-25-a-50/

Co si o nich myslíte?

Díky moc
Sam96

Příspěvekod TOM-Thak » 09 úno 2016 21:22

Ta plata mě pobavila :D Co jsem slyšel, tak to vzniklo za doby normalizace, kdy se někdo podíval ven, kde měli bazotek pěnové jehlany v kukaních a tady nic nebylo a nebyly na to prachy, tak si lidi řekli, že plata maj podobný tvar a bylo to na světě :D
TOM-Thak

Předchozí

Zpět na Zvuk