Doubling vokálu / specifický efekt na refrénech

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Oxyygen
Profesionál

Re: Doubling vokálu / specifický efekt na refrénech

Příspěvek od Oxyygen » 19 pro 2015 23:04

Pokud to chces udelat strojove (my jsme na to pouzivali TC - Helicon Vocalive 2), kterej ma tu skvelou funkci, ze k zivemu hlasu dohravas akordy dalsich hlasu, ktere jsou "namnozeny". Ale urcite to umi i softwarove harmonizery.

Dulezite je zahrat akordy, oktavou atd toho nedocilis

On ten umelej "sbor" zni sice samotnej jako z vokoderu, ale pokud k tomu primichas hlas i hudbu, zni to v pohode

V minulosti jsem to pouzil treba tady (refren od 0:40)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 20 pro 2015 16:56

V te tve ukazce se to tomu i docela podoba. Zajimavy.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 21 pro 2015 11:59

jeste tu nikdo nezminil vocalign. vice tejku stejnyho se zpatky muze neprirozene vyzehlit vocalignem, v casovy rovine, takze zustanou variace tembru, ale kvuli presnymu zarovnani v case vsech naberu to zase chytne tu neprirozenou dokonalost, ktera muze bejt zadouci.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 21 pro 2015 12:03

No já píšu právě článek o Revoice.Ještě to nemám.
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Stan

Příspěvek od Stan » 21 pro 2015 18:22

Kdyz uz je rec o externich pluginech tak stejne dobre funguji napr. Melodyne a Nectar ale ty jsou dost drahy specialne Melodyne.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 21 pro 2015 19:27

2Brooklyn: Jo toho jsem nechtene docilil. Extrem je kdyz dublujes lead vokal a rohazujes v panorame a fazove, pak z toho leze neco jako chorus a nezni to prirozene spis roboticky.

Ale myslim si, ze musi byt fakt easy know how, protoze tento typ vokalu slysim vsude v danem zanru a pochybuju, ze ghost producing dela jeden clovek. Navic v popu je podobny "stereo refren" vs "mono verse" taky uplne beznou veci. Samo nekomu to zni lip, nekomu hur.

peteness

Příspěvek od peteness » 21 pro 2015 21:38

Tom-Thak, na nejmenovanem ruskem serveru jsou mrte videotutorialu na tohle tema

Stan

Příspěvek od Stan » 21 pro 2015 23:36

Ted jsem si ze zajimavosti k tomu sednul a pomoci "pitch & wrap" v Cubase vzniklo tohle. Moc jsem se s tim neparal (jsou tam na dvou mistech disharmonie) je to jen pro demostraci ze se to da udelat i vestavenymi funkcemi. Je pouzity jeden vokal nasel jsem si ve kterem je ladeni a pak jsem dodelal 2 dalsi VOX tracky nakonec jsem na to mrsknul trochu koreni :) (reverb a delay).
ORIG.mp3
(48.4 KiB) Staženo 41 x
mixdown.mp3
(77.62 KiB) Staženo 35 x
EDIT : tak mi to nedalo a jeste jsem tam opravil ty disharmonie.
mixdown2.mp3
(71.45 KiB) Staženo 36 x

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 22 pro 2015 09:22

Mrknu na to vecer az budu ve studiu! Diky za snahu a ukazky!

Stan

Příspěvek od Stan » 22 pro 2015 09:57

Pitch & wrap je hodne podobny Melodynu. Musis se s nim naucit zachazet ale neni to zas az tak tezky. Zkousel jsem vice metod, tu kterou jsem postnul ale ta doda jen na sytosti, pak jsem zkousel Nektar ten je sice super ale nemas plnou kontrolu nad vyskou tonu(ma pouze automaticlou korekci. Ten posledni P&W nabizi vicemene plnohodnotnou kontrolu.

Cubase ma myslim i funkci na vytvoreni harmonii ale ten jsem nezkousel protoze tam taky nemas kontrolu nad vyskou tonu ten vychazi z toho v jake tonine je projekt nastaven ci tak nejak a podle toho vyhodi nejaky hlasy ale to co jsem slysel z ukazek me nijak nepresvedcilo se tyhle moznosti venovat.Pokud znas alespon zaklady sklaby akordu a vis co muzes pak by nemel byt pro tebe problem harmonie vytvorit.

EDIT: tady jsem nasel video pro C8 pro rychle automaticke vytvoreni harmonii ale jak je slyset tak nasledna uprava je nutna. Tahle vylepsena verze v C8 castecne vyvraci to co jsem tvrdil o tom ze nemas kontrolu nad jednotlivymi tony. Ja to delal manualne ale vlastne stejnym principem, uvedeny zpusob muze cas trochu zkratit. Pro kratky pasaze je to ok ale delat timto zpusobem delsi pasaze by jsem opravdu nechtel.

johu1.j

Příspěvek od johu1.j » 06 bře 2016 16:08

Jinak super Vst na podobný efekty je Izotope Nectar..

Odpovědět