Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

EDM MIX

Re: EDM MIX

Příspěvekod Amorph » 13 pro 2016 10:33

pavlii: ty minus znamenka asi znaci relativni posun;)
Amorph
Moderátor

Příspěvekod Stan » 13 pro 2016 10:50

Pavlii opravdu nechapu tvoji poznamku, ja myslel ze kdyz napisu o pouziti pitch shifter ze bude snad nad slunce jasny ze jde o posun frekvence tedy podladeni kopaku.
Stan

Příspěvekod pavlii » 13 pro 2016 13:56

Ahh - mě nějak nedocvakl ten kontext 8) Pardon, mám v hlavě jiné myšlenky a tohle mě jen zaujalo na pohled (líp číst by to chtělo).

P.
pavlii
Moderátor

Příspěvekod Stan » 13 pro 2016 14:43

V poho ;)
Stan

Příspěvekod biscuit » 13 pro 2016 18:40

https://www.dropbox.com/s/inzea611zlrj64i/song.wav?dl=0

taky jsem si s tim chvilicku hral.
jinak souhlas s amorphem. panorama zvuku, ktery maj energii nekdy tu lod prevazuje do nebezpecna :-) byl bych daleko mirnejsi nebo uplne nejmirnejsi (stredem se nic nezkazi, minimalne na zacatku, obzvlast kdyz nic neprekazi). kopak ma malo tela a nevyraznou tecku - dohanel jsem ekvalizaci, ale zas to dela brikule se zbytkem. obecne se stredy daj trosku vic vyhnat, nemusi tam ten obsah bejt extra bohatej, ale prave z toho sumu a dozvuku se da udelat urcita vypln - i s tim bych pak jeste nejak pracoval, aby to bylo zajimavejsi - reverb, sidechain, nevim, zkousel bych a hlavne ne staticky. ale tohle se da delat pri praci s jednotlivejma zvukama, z celku uz se to macka blbe - ale zkusil jsem to aspon trosku. naprava sterea se stejne nepovedla a to jsem sel hrube na mono vse pod 500 Hz, a jeste to dohanel jinak :-)
biscuit

Příspěvekod Prvotsky » 13 pro 2016 20:47

Díky moc všem! dneska sem unavenej - teprve sem dorazil domu. Všem postřehům rozumím. Jeden dotaz rovnou:
jaký doporučíte analyzer spektra co se vyváženosti stran a středu týče? To mi trochu znepokojilo - snad slyším na obě uši stejně.. 8)
Prvotsky

Příspěvekod Prvotsky » 13 pro 2016 21:19

aha- tak to vypada že to je součást voxenga span - abych si tady na všechno odpovídal sám :lol:
Prvotsky

Příspěvekod biscuit » 13 pro 2016 21:42

span ti na to moc nepomuze. doporuju za prve neco, co umi prepinat celej mix do mona (abys slysel rozdil) a za druhy neco, co umi nastavit mono spodek. ja statecne pouzivam http://www.alexhilton.net/A1AUDIO/index ... reocontrol je to super plugin ;-)

taky doporucuju se posunovat v poslechu pod sweetspot (bliz k bednam), tam jednoduse zjistis, co je v mixu po strance sterea opravdova nevyvazenost :-)
samozrejme zakladem je mit dobre nastaveny monitory (taky na mono signal idealne). a v neupraveny mistnosti ti budou ruzny frekvence pripadat jinak vyvazeny, tak doporucuju krom ruzovyho sumu i normalni signal.
biscuit

Příspěvekod Prvotsky » 13 pro 2016 22:01

Uff.. Clovek dokola zacina od zacatku [emoji52]. Stahl sem si nejaky hofa freeware - tu korelaci tam fakt vidim jak se tahne doleva.. Asi te biscute budu muset pozvat na cokoliv dobreho k nam domu [emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Prvotsky

Příspěvekod biscuit » 13 pro 2016 22:32

hele ja uz jen pust a klystyr... a to se blizej svatky otesanku :-)
biscuit

Příspěvekod Prvotsky » 13 pro 2016 23:56

Klystyr bude asi taky fajn droga. Uz to rovnam - unava sla stranou. Zitra nahodim update

Sent from my iPhone using Tapatalk
Prvotsky

Příspěvekod Prvotsky » 14 pro 2016 18:02

Nějak se k tomu nemůžu dostat.. co je mi ale ted zřejmé je , že se nemůžu vůbec spoléhat v mixu na monitory - jestli se tomu tak v mé domácí anti akustice vůbec dá říkat.. zatim děkuji moc za všechny postřehy.
Prvotsky

Příspěvekod TOM-Thak » 14 pro 2016 18:16

Hale na tech VXT6 sem udelal par edm prasaren, neni to sice zadny mega dilo ani to neni Áčkovej spinnin, ale béčko / céčko na světovej zvuk to myslim si je... ale je to teda EDMko jak řemen. Akustika dělá moc, já mam u mě problém s basama, ale to se da posuzovat i podle sluchatek vs bedny vs reference a hodně teď dám i na měřáky jak tu kluci radili...
TOM-Thak

Příspěvekod TOM-Thak » 14 pro 2016 18:18

Obrázek

Tady vzniká hodně áčkovýho EDM - na VXT8 Marteen Vorwerk, kdyby ses chtěl něco víc dočíst. Má i svoje tutorialy na vimeo za pár kaček.
TOM-Thak

Příspěvekod Prvotsky » 14 pro 2016 20:03

nene - ja si myslim ze to sou super bedny.. jenom že je mám prostě v pstavený na stole v obýváku a levá je v rohu mistnosti..

žádná uprava atd.. takže řídit se podle nich v mixovani bude asi zcestne.
Prvotsky

PředchozíDalší

Zpět na Zvuk