Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Fender Champion600 (aparát vs VST simulace) - ukázky

Re: Fender Champion600 (aparát vs VST simulace) - ukázky

Příspěvekod jackies » 30 zář 2011 18:11

blueevil píše: .....ine ako 12ax7 neexistuju v preampovej časti ty chuj....

....ak to nechapeš, tak si nekupuj lampovy aparat a hraj pri ohniku....

....gitarku si mi nepopisal vôbec pre istotu?....

Chtěl bych přeložit slovo "chuj", pokud můžeš pane odborníku.
A fakt těch značek znáš hodně.
Klaním se. Teď jsme všichni ohromeni.
Já tedy určitě a vůbec nevím ani z půlky o jaké přístroje se jedná.
Je mi stydno.
jackies

Příspěvekod delay » 30 zář 2011 19:48

blueevil píše:mam ten isty typ, ako každy. v Prahe je ešte stale tušim vyrobca ESH, tak sa informuj ak mi neveriš. metrovy kabel hra uplne inak ako pät metrovy od toho isteho vyrobcu. kup si Dimarzio a Monsters, to su najlepšie kable ! nie tie šumitka. to čo tam maš na stranke nieje žiadne experimentovanie. čakal som že budeš mat krabice ako: roger mayer mongoose, wd orange squeezer, ibanez ts 808, red ranger, tech 21xxl, tychobrahe pedalflanger, vox tone bender, rosac nu-fuzz, voodoo labs bosstone, gretch expandafuzz, the octapussy, demon a-go-go, diaz tremodillo, ibanez flying pan, frantone hep cat, roland bee baa,... gitarku si mi nepopisal vôbec pre istotu?

Seš King :!:
A jak už to tak bývá... zahleděný do sebe, navíc neumíš číst, kdyby ses věnoval tématu a nechtěl nás tady všechny ohromit svým metrovým kabelem, tak sis mohl dávno přečíst co mám za kytaru (nahravaci retezec), nehledě na to, že na uvedeném linku je taky. Můžeš mi pak napsat, že stojí za hovno.
Víš, abych byl slušný a odpověděl, mě moc nezajimaj předražený butique krabice ani některý nový technologie - zázračný kabely. Kupa muzikantů co radeji hrajou než kecaj by tě dávno poslala do prdele. Obešli se bez toho oni, obejdu se taky.
Naposledy upravil delay dne 30 zář 2011 20:33, celkově upraveno 3
delay

Příspěvekod komasix » 30 zář 2011 19:53

hobluj!napořád!
komasix

Příspěvekod blueevil » 30 zář 2011 20:53

jackies: som skutočny fanušik akejkolvek hudby a zberatel mrštitiek všetkeho druhu, som blazon, tak promiň. všetko je na google a na eBay sa objavuju tiež, lebo generacia ktora ich použivala za niečo stala a vymiera. ten analog ma trocha iny zvuk, aj ked si porovnaš BOSS chorus ensamble od novych, alebo delay OD3.
delay: vôbec nie, len som ta chcel možno povzbudit, nakopnut, ty experimentator. neviem o akych muzikantoch hovoriš konkretne, je ich na svete už len par. čus
blueevil

Příspěvekod c9000 » 01 říj 2011 10:12

No,
vždycky mě pobaví takový ti vypisovatelé extragearu a rešitelé kebelu, vyzrálýho dřeva a želvích trsátek. :)
Musim uznat, že třeba v kabelu je rozdíl testoval jsem to , v dýlce ani tak ne ale v kvalitě jo. Teda slyšitelnej rozdíl sem zaznamenal mezi kabelem za 200 a kabelem za 1500. Na čemkoli dražším už jsem nepozoroval žádnou změnu.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.
c9000

Příspěvekod rastis » 01 říj 2011 11:40

blueevil píše:delay: na strane 1 píšeš niečo o koncovych 6V6-kach, asi si zabudol čo si napisal, nevadi... tak som pripadnym zaujemcom chcel ozrejmit pravdu a povedat, aby to neskušali! ten bias tam je na to, aby si mohol vymenit ruske EL34 za 6L6 s tym, že odporovym trimrom doladiš predpätie, inak riskuješ odpalenie transformatora, ktore nekupiš nikde! inak to nedoporučujem neskusenym uživatelom!! na 50W živyš 450 voltov!! su tam špecialne trafa! zvuk sa hlada preampom, alebo typom elektroniek, pretože každa ma ine parametre.12at7 sa použiva ako reverbova, efektova slučka, nie preampova. 12ax7 je kvanta typov až so zlatymi pinmi a ine ako 12ax7 neexistuju v preampovej časti ty chuj. ja použivam DiMarzio kabely, vrelo doporučujem, su drahe, ale oplati sa to!!

nehnevaj sa, neuraz sa, nemyslim to zle. ale strasne strasne strasne taras hluposti. nieco je akoze na nejakom zaklade, niekde si nieco spravne pocul, ale inak cele zle to co tvrdis... ako fakt nie v zlom, hraj, venuj sa tomu, verim, ze Ti veci hraju perfektne, len sa moc nepustaj do vysvetlovania a radenia ludom o tychto temach ... ... tie neskorsie prispevky to iste...
rastis

Příspěvekod blueevil » 02 říj 2011 19:17

c9000: už su aj krokodilie trsa, si si nevšim? aj dlžke, zvukovy rozdiel musiš počut, najlepšie to počut asi u najkvalitnejšich Dimarzii, kde aj hovori cena, prave preto je ten zvuk realny. kukni nieake recenzie.
rastis: to je v poriadku, nieje dovod, čo mysliš konkretne? aby som bol v obraze, rad by som sa priučil, nikomu nič nevnucujem, ale radim.
blueevil

Příspěvekod jackies » 02 říj 2011 19:35

blueevil píše:už su aj krokodilie trsa, si si nevšim? aj dlžke, zvukovy rozdiel musiš počut....

A záleží z které části krokodýla jsou ?
Jde mi o to, jestli jsou tam nějaké kvalitativní skoky třeba jestli trsátka z ocasu zní jinak než z jeho nohy.
jackies

Příspěvekod rastis » 02 říj 2011 22:45

blueevil píše:...
rastis: to je v poriadku, nieje dovod, čo mysliš konkretne? aby som bol v obraze, rad by som sa priučil, nikomu nič nevnucujem, ale radim.

to s tymi malymi lampami napriklad - ECC83 (cize 12AX7) sa obcas na prvej pozicii naozaj nahradza ECC81 (cize 12AT7), prave preto, ze ma mensi zisk, cize aparat nejde tak lahko do skreslenia v preampe. osobne nie som priaznivec tychto rieseni, pride mi to blbost, lebo ked ten aparat nehra tak ako potrebujem, tak si kupim taky, co vyhovuje. ale su ludia, ktori s tymto uplne bezne laboruju, pretoze inak su ECC83 a ECC81 co sa tyka funkcnosti a zapojenia rovnake.

potom tam pises o tych koncovych lampach, ze tam je bias, aby si mohol menit ruske EL34 za 6L6. no poprve EL34 nemusia byt nutne ruske, lebo aj 6L6 sa v rusku hojne pouzivali do vojenskej techniky, dokonca asi aj castejsie ako EL34. bias nie je nato, aby si si s nim steloval, aky typ elektroniek tam mas dat. oni dokonca povodne ani nie su zamenitelne, pretoze jedna z nich ma isty prepoj medzi pinmi vnutri banky a druha nie, takze jedna z nich sa za druhu dat moze, ale naopak to nejde, pokial sa ten prepoj neurobi medzi pinmi zvonku na patici. faktom je, ze moderne aparaty su uz robene zvacsa univerzalne, ze maju tu paticu prisposobenu a funguju rovno oba typy. aj ked zase ja osobne som priaznivec toho moc neni, podla mna je zvacsa kazde zapojenie aparatu vhodnejsie k jednemu typu lamp, ako k obom, ale to je asi iba moj subjektivny dojem... v kazdom pripade ten bias plni trochu inu funkciu, to som chcel napisat. inak niektore aparaty maju bias fixny, napriek moznosti osadit EL34 aj 6L6. s vystupakom to tiez moc nema spolocne a hlavne vystupak neni problem kupit, kludne aj presne original ten isty, ako v danom konkretnom zosiku je...

no a potom tam radis miesto laborovania s lampami vymenu snimacov za Seymour Duncan. nic proti nim, su to v pohode snimace, maju vela zaujimavych modelov do roznych situacii, ale to co je za radu ? ake snimace ? ktore ? naco ? humbuckery miesto singlov ? ci silnejsie single ? ci slabsie radsej ? ... ...

a takisto ze nejaky poletovanec so zmeskou lamp co hral ako s chorusom, a ze to bolo asi kvoly ECC85... no to je tiez take tvrdenie, ze som sa normalne nad tym aj zamyslel, ze co ... :)

ako nic v zlom samozrejme :)
rastis

Příspěvekod blueevil » 02 říj 2011 23:53

jackies: len som reagoval na želvie trsatka, inak dobre, to by ma nenapadlo.
rastis: asi si ma zle čítal. zapojenie je rôzne a nie rovnake. ak sa do toho vyznaš, pozri si schemy. ani som netvrdil že EL34 su len ruske, ale na Marshall su iba ruske, ruske som použil preto, lebo oni ich vyrobili ako prvi, amici zasa 6L6. k biasu som sa nevajadroval, ale k odporovemu trimru. Seymour Duncan som spominal kôli ich singlovemu humuckeru, ktory ma malo brumu a preto niekto experimentuje s ecc81, ale to je nezmysel. k tomu ako aj ku gitare sme sa ako vidiš nedpracovali. ku klasickym humbuckerom davam prednost viac ku Dimarziam. k tej ecc85 som podal taky priklad že aj taka ecc85 existuje, ale v tom že to ma aj nieaky vyznam, nie to tam iba nastrkat, lebo vraj experimentujem. to ako ti pripada moj koment je tvoja vec, tak ako mne, alebo x ludom pripada teraz tvoj, nemam sa prečo uražat, niesom patročny chlapec. nijak som nezmudrel z našej debaty, škoda...
blueevil

Příspěvekod kexik » 03 říj 2011 07:36

ani hovno, EL34 je original PHILIPS, ziadni rusi. ruska "EL34" ma dokonca ine oznacenie, 6P27S. samozrejme dnes ju vyrabaju ruske firmy aj pod oznacenim EL34 pre zapadny trh
ecc81 a 83 sa skutocne nelisia NICIM, len gainom, je to jak zobrat tranzistor bc557 namiesto 559. na jednom pracovnom bode budu pracovat oba, kazdy s inym zosilnenim. samozrejme bez spatnej vazby ale ta sa v lampovych zapojeniach takmer nepouziva. napodobne ecc803. preamp je na kazdom lampovom zosilovaci galvanicky oddeleny od koncaka a v gitarovych aparatoch som NIKDY nevidel vazbove trafo, takze nechapem ako moze vymena lampy v preampe odpalit vystupne trafo v koncaku. teda chapem, NEMOZE.
kexik

Příspěvekod blueevil » 03 říj 2011 09:56

kexik: tak som to čítal a nepísal to magor. kde som tvrdil že to nepojde, alebo o akom trafe to píšeš? sa tykalo koncov a spominaneho biasu. k ecc81/ecc82:musel by som ti ukazat schemu, aby si ma chapal a nema len menši gain. hlavne som si všimol že sa radi hadate o nezmysloch a o veciach ktore neboli povedane
blueevil

Příspěvekod rastis » 04 říj 2011 11:55

blueevil píše:jackies: len som reagoval na želvie trsatka, inak dobre, to by ma nenapadlo.
rastis: asi si ma zle čítal. zapojenie je rôzne a nie rovnake. ak sa do toho vyznaš, pozri si schemy. ani som netvrdil že EL34 su len ruske, ale na Marshall su iba ruske, ruske som použil preto, lebo oni ich vyrobili ako prvi, amici zasa 6L6. k biasu som sa nevajadroval, ale k odporovemu trimru. Seymour Duncan som spominal kôli ich singlovemu humuckeru, ktory ma malo brumu a preto niekto experimentuje s ecc81, ale to je nezmysel. k tomu ako aj ku gitare sme sa ako vidiš nedpracovali. ku klasickym humbuckerom davam prednost viac ku Dimarziam. k tej ecc85 som podal taky priklad že aj taka ecc85 existuje, ale v tom že to ma aj nieaky vyznam, nie to tam iba nastrkat, lebo vraj experimentujem. to ako ti pripada moj koment je tvoja vec, tak ako mne, alebo x ludom pripada teraz tvoj, nemam sa prečo uražat, niesom patročny chlapec. nijak som nezmudrel z našej debaty, škoda...

a zase, bez toho aby som sa chcel silou mocou hadat. mas tam fakty a mas tam vymyslene veci a z nich pospajane podivne konstrukcie. nejde o to, silou mocou Ta poucovat, ale ked uz na fore niekomu nieco radim, tak bud to sedi a nie su to bludy alebo napisem rovno, ze je to tak podla mna a mozno nemam celkom pravdu, nech si potencialny citatel spravi sam zaver z toho...

blueevil píše:...ani som netvrdil že EL34 su len ruske, ale na Marshall su iba ruske...

do Marshallov sa pouzivali uplne povodne 5881 lampy co su nejaka variacia 6L6, az neskorej sa zacali pouzivat EL34 a dlhe roky sa pouzivali Mullardy, co bol britsky vyrobca. neskorej sa v istom obdobii v JCM 900vkach pouzivali opat 5881. dnes Marshall pouziva selektovane JJ lampy. je mozne ze boli obdobia, ked pouzivali sovietske EL34 - neviem, nehadam sa. ty si napisal co ? nejaku dezinformaciu... a to som rozvinul len jedno z Tvojich tvrdeni...
rastis

Příspěvekod kexik » 04 říj 2011 12:16

5881 imo vyrabal tung-sol, new jersey, usa. s 6L6 su kompatibilne elektricky (gain, potrebne predpatie atd) ale maju celkom inu konstrukciu elektrod, inu VA charakteristiku ergo iny zvuk. neni to variacia 6L6
kexik

Příspěvekod rastis » 04 říj 2011 12:46

kexik píše:5881 imo vyrabal tung-sol, new jersey, usa. s 6L6 su kompatibilne elektricky (gain, potrebne predpatie atd) ale maju celkom inu konstrukciu elektrod, inu VA charakteristiku ergo iny zvuk. neni to variacia 6L6

nehadam sa :)
rastis

PředchozíDalší

Zpět na Zvuk