Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Re: Fieldrecording

Příspěvekod Marinada » 02 črc 2015 11:15

Roland R-26 budem o tyzden mat. Takze ak bude niekoho zaujimat cokolvek ohladom tohto rekorderu, tak sa pytajte.

matucha: No znel tak nejak realne. Vsak o to hlavne ide no nie? Co najmenej postprocesingu a aby to zaroven znelo verne.
Marinada

Příspěvekod Marinada » 13 črc 2015 09:33

Rolanda uz mam. Strasne sumia nahravky zo vstavanych mikrofonov. Neviem co moze byt zle nastavene ale toto mi pride, ze nieje normalne. To aj Zoom H2n menej sumel a to je co povedat.

Prikladam zvuk vypnutia PC. Nahrate asi 10cm od pocitaca.
Přílohy
0712_222908_1.mp3
(370.41 KiB) 18 krát
Marinada

Příspěvekod Marinada » 13 črc 2015 10:54

Tak som este raz presiel porovnavacie testy a je to bezna vec. Budem dokupovat dalsie mikrofony v cenovej ako NT5 alebo Oktava MK012. Zaujima ma teda s akymi mikrofonmi by som dosiahol max kvalitu, aby to tolko nesumelo.
Marinada

Příspěvekod Tom Šen » 23 črc 2015 10:49

Díky všem za radu ohledně nákupu dobíjecích baterií a nabíječek. Zakoupil jsem 8x eneloop a su zatím velice spokojený.

Jinak jsem udělal nedávno sonický průzkum :-) rakousko uherského mlýnského náhonu ve Vojkovicích...využiljsem taky své nové hydrophony :-) V sobotu jsem zjistil, že track zařadil na svou kompilalaci H2O docela zajímavý kolumbijský portál Sonic Terrain, zabývající se field recordings...
http://sonic-terrain.com/releases/str026/
Tom Šen

Příspěvekod R193 » 27 črc 2015 09:20

Marinada/R26: podobnou věc jsem se zde snažil řešit letos na jaře, ale je to asi obtížné. Tak jsem si pořídil excelentní D100, a R26 si nechávám pouze na XLR mikrofony. Škoda.
R193

Příspěvekod Liquid Sound » 27 črc 2015 09:30

Tak tak. Kupuju Ikeácký za pár korun a nemilosrdně vyhazuju.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod Tom Šen » 05 srp 2015 11:56

Ahoj, začátkem této diskuse tu byly uváděny nějaké tipy na weby k tomuto tématu. V poslední době jsem narazil na stránky, které jsou podle mě docela inspirativní a to ve všech rovinách field recordingu :-)

http://www.creativefieldrecording.com (výborné články)
https://www.facebook.com/groups/field.recording/ (živě diskutující skupina, sdílející nhrávky a své zkušenosti)
http://sonic-terrain.com (kolumbijský web, články, rozhovory a spousta nahrávek)
http://jezrileyfrench.co.uk (podle mě jedna z předních osobností v tomto oboru, doporučuji jeho blok a quiet position, nejen ohledně výběru equipmentu, spousta zajímavých odkazů na další témata atd.)
Tom Šen

Příspěvekod matucha » 05 srp 2015 17:17

Fajn odkazy, dik.
matucha

Příspěvekod Tom Šen » 20 říj 2015 10:26

Ahoj všem p?íznivc?m fieldrecordings :-)
V zá?í jsem se zú?astnil sound workshopu Lignitová mra?na s Peterem Cusackem. Workshop prob?hl na Mostecku v okolí Mariánských Rad?ic, Bíliny, Horního Jeze?í. Natá?eli jsme na místech zmizelých m?ste?ek a vesnic, na hran? limit? za nimiž za?ínají dlouhé propasti, v nichž je dobýváno hn?dé uhlí. Zvláštn? smutnou krajinou plnou kontrast? zní 24 hodin denn? a 7 dn? v týdnu drone industriální mašinerie...

P?ipojuju nahrávku, kterou jsem po?ídil v místech bývalé vesnice Kopisty. Tato místa nyní protínají kilometry rour chrlící ?ernou "vodu".

Ješt? n?jaké zajímavé odkazy pro inspiraci:
http://favouritesounds.org (stránka Petera Cusacka)
http://frontiers-of-solitude.org (Po?adatelé workshopu, spousta inspirace, a odkazy na sp?ízn?né duše :-)
Tom Šen

Příspěvekod matucha » 20 říj 2015 12:27

Jo to je hodne pekny. Jak venek tak vnitrek ty trubky (obzvlast ten vnitrek).

Co technika? Jak ji v tehle pripadech chranis proti "kontaminaci"?
matucha

Příspěvekod Amorph » 20 říj 2015 12:41

Pekny! vnitrek trubky bych hned bral jako ambient do nejaky hororovy scifi strilecky:)
Amorph
Moderátor

Příspěvekod Hammond » 20 říj 2015 13:21

Tom Šen: Super to je :palec+: Tiez by ma zaujimalo co sa pytal Matucha. Ja s fieldrecordingom velke skusenosti nemam ale skusal som nahravat s dvoma gulami a Jecklinovym diskom spev vtakov a je to uplna parada. Hlavne ta realnost priestoru. Minule som si chcel nahrat ale burku, a nevedel som ako ochranit mikrofony proti dazdu a vlhkosti bez toho, aby mi ta "ochrana" generovala rusive zvuky. Ake mate na to finty?
Hammond

Příspěvekod Tom Šen » 22 říj 2015 13:42

Matucha, Amorph. Díky moc. Použil jsem na to DPA 4060 2x a dva hydophony JRF. Kontaminaci jsem řešil hlavně u sebe :-) ...pokoušel jsem se o nejvhodnější umístění na několik pokusů a snažil se vůbec nedýchat...pak jsem se vždycky odběhl do bezpečné vzdálenosti nadechnout. Ty roury, které v krajině vedou mají různou teplotu...u těch hodně telpých rour jsem hydrophony instaloval jen na malou chvíli...Na DPA jsem použil jenom větrnou ochranu Bubblebee
Tom Šen

Příspěvekod Tom Šen » 22 říj 2015 13:51

Hammond: Díky! S bouřkou zatím nemám úplně zkušenosti. Hustý déšť jsem natáčel tak, že jsem umístil mikráky pod listy stromu...ale jen než přišla pořádná průtrž :-) výsledek byl ok. Taky jsem to zkoušel z okna domů, ale výsledek se mi moc nelíbil. Buď v tom byla místnost nebo tam mlátil parapet. Nejlepší je fakt najít v přírodě nějaký flek, který ti poskytne zázemí, a použít samozřejmě mikrofony, které jsou proti vlhkosti odolnější. Mám pocit, že v rámci tématu to tady už pěkně vysvětloval Matucha. Ahoj
Tom Šen

Příspěvekod matucha » 22 říj 2015 14:44

Hydrofony, no parada, ty jsem v tom neodhalil. Urcite by se na ty roury hodily i kontaktni mikraky. Hydrofony nemam zadny, kontaktni mikrak mam jenom jeden a obcas ho pouziju na nejaky zarizeni, kde mi to dodava nejakou zajimavou "komponentu" zvuku. Ale popravde si na nej vzpomenu malokdy.

Dest nahravanej z okna. Tam je vzdycky slyset odraz/hrebenovej filtr z oken. Jakmile se clovek dostane nekam na volnejsi plochu tak ma otevrenejsi zvuk. Ale de taky o to co chce clovek dosahnout.
Zvuk deste vnimanej z okna je stejne relevantni jako zvuk deste na ulici nebo na planine. Nekdy jsou zamenitelny, jindy moc ne. Idealni jsou asi nejaky altanky nebo pristresky. U hromu je taky celkem vzacny je zachytit bez deste a bez dalsich ruchu. To je nejpouzitelnejsi varianta pro dalsi praci.
No a dest je vzdycky o tom, na co ten dest dopada a z jaky perspektivy na to koukas. Prave ten zminovanej parapet muze bejt zasadni pro to aby takovej dest neznel jen jako trochu promenlivej bilej sum. Ja si pojmenovavam zvuky deste jako "dest_na rostliny_z dalky_hustej_poryvy" nebo "dest_na plech_stredni vzdalenost_ridkej". Zeppelin chvili v desti vydrzi, ale nevim co bych treba delal pri nejakym celodennim lovenim zvuku deste v desti ;).

U ty kontaminace jsem myslel to, ze ta cakajici voda v trubkach je nejspis fakt dost "ble", takze bych nechtel aby mi zustala na vybaveni. Ale je pravda ze u tech malejch DPA se to riziko celkem minimalizuje.
matucha

PředchozíDalší

Zpět na Zvuk