Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

jaké MC kazety do domácího studia?

Re: jaké MC kazety do domácího studia?

Příspěvekod 80_psu » 09 srp 2012 01:31

Jj, MCs sou bek. ;)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
80_psu

Příspěvekod kopyto » 09 srp 2012 10:52

Díky za tohle téma, taky jsem nostalgicky zavzpomínal:-) Velkou bednu různých nahraných kazet jsem ještě neměl to srdce vyhodit:-)
kopyto

Příspěvekod Honza460 » 23 pro 2015 03:20

CC kazety se ZATÍM koupit dají, bohužel už jen normálka Maxell UR 90. Metalky a Chromky už jen v bazarech, jejich ceny se ale pohubují v desetitisících. Ty Maxellky už se ale nové taky nevyrábějí a doprodávají se staré zásoby. Zatím se jejich ceny pohybují okolo 18 - 20 Kč, ale jak se zásoby budou ztenčovat, tak cena prudce poroste.

To, že záznam na CC je nekvalitní, je holá kravina. Když je kvalitní komponentní tapedeck a kvalitní páska, CDčko lehce překoná, a to i co se týče životnosti nahrávky. Vypálené CD v závislosti na kvalitě za 5 - 20 let je nečitelné, kvalitní páska za 30 let prakticky neztratí na kvalitě.
Ještě se možná budeme divit, že za pár let se k magnetofonu vrátíme.
Honza460

Příspěvekod Honza460 » 23 pro 2015 04:37

nuendo píše:kua, nieco mi uslo ?! kazety su znova IN ?
nedavno som vyhodil dva 5packy TDK chromky...

Na Aukru byste je prodal i za 10 tisíc, pokud byly nerozbalené. I rozbalené a nahrané mají velkou cenu....
Honza460

Příspěvekod PELF » 23 pro 2015 11:27

Honza460 píše:To, že záznam na CC je nekvalitní, je holá kravina.

Čehož důkazem byla např. i tlačíta Dolby NR B, C a někde dokonce i S.
Zvukař, ruchař, postprodukce.
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod Honza460 » 23 pro 2015 14:32

A myslím si, že kdo může tvrdit, že MP3 s přenosovou rychlostí 128 kbps je kvalitní, určitě si hravě vystačí i s normálkou xD A že takových je. Hlavně že to nešumí a zabere to málo místa, ale že je to téměř neposlouchatelný, to už je druhotná záležitost :-)
Honza460

Příspěvekod biscuit » 23 pro 2015 14:57

Honza460 píše:...Když je kvalitní komponentní tapedeck a kvalitní páska, CDčko lehce překoná, a to i co se týče životnosti nahrávky. Vypálené CD v závislosti na kvalitě za 5 - 20 let je nečitelné, kvalitní páska za 30 let prakticky neztratí na kvalitě.
Ještě se možná budeme divit, že za pár let se k magnetofonu vrátíme.

prisel jsi sem trolovat? ja mam magnetaky rad, nedavno jsem si jeden opet poridil (zanovni, 3H, dolby s). nicmene mluvit tady o tom, ze se vratime ke kazetam a teorii opirat o jine mrtve medium... a jestli ses snazil navic naznacit, ze zaznam na t IV je lepsi nez 44.1/16 CDDA, tak taky pribrzdi. a o jinych prednostech digitalniho formatu vubec nemluve ;-) kazeta zustane fetisem.
biscuit

Příspěvekod Honza460 » 23 pro 2015 21:16

Jestli to berete jako trolling, tak sorry. Pravdou je, že většina teenagerů se spokojí s MP3kou na telefonu a myslí si kdo ví co to není. Kouzlo digitálního formátu je především ta jeho nekonečná kopírovatelnost bez ztráty kvality, to se u analogu říct nedá, ale to, že trh je zaplaven optickými médii velmi nevalné kvality, nad kterou jednou zapláčeme, to je bohužel fakt. U pásků je to obdobné, taky velmi nevyzpytatelné. Některé jsou nepoužitelné i po 10 letech (rozloží se záznamová vrstva, respektive "lepidlo", kterým drží magnetická vrstva na fólii), některé se zase vytahají, zdeformují, ale některé se dají přehrávat pořád dokola a kvalita se výrazně nezhorší. To jen tak z mé zkušenosti. Nedávno mi poslal známý digitalizovaný záznam z metalky z 80. let a nedá se to srovnat s většinou nahrávek na Youtube. Ono i nejen u toho CDDA záleží hodně taky na tom, z čeho je ten původní zdroj. Už jsem se setkal i s originálním lisovaným CD, které zní jak MP3ka.
Samozřejmě asi nikdo nebudeme používat "sběratelskou" techniku jako zvukovou kulisu, která nám bude hrát celý den někde v kanceláři, na to je toho značná škoda.
Honza460

Příspěvekod Pytkin » 23 pro 2015 21:54

Honzo : Ja mam 45 rokov .. Prichot MC kaziet a aj smrt MC kaziet som zazil uz vo vnimavom veku .. Fakt ti musim povedat , ze MC kazeta je blbost .. Nehovorim ze je to nekvalitne medium .. To urcite nie .. Ale uz je davno prezite .. Kazety su strasne velke .. Nic sa na ne nezmesti .. O tej kvalite za 30 rokov , to nemozes mysliet vazne .. Nehovoriac o nebezpeci magnetickeho pola .. Atd .. A nechapem naco tu pises o optickych mediach .. Tie uz su tiez davno mrtve a nikto ich nepouziva .. A tak isto tu stale pises o MP3 , youtube a podobne .. Pocul si niekedy online sluzbach ako spotify a podobne ? Alebo vies o tom , ze v digitalnej forme dnes mame aj HiRes audio ? To su veci , ktore su ale uplne inde ako CD, MP3 , kazeta, minidisk .. ATD .. TOTO JE BUDUCNOST .. nie kazeta ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Stardust » 23 pro 2015 23:01

Přiznám se, že jsem si pořídil dvoustopý kazeťák a je na tom něco zábavného, už jen psychologicky - nenapravitelnost, ale i určitý "charakter" (ať už v pozitivním či negativním smyslu). Pak to samozřejmě hážu do digitálu.

http://signalsfromarkaim.blogspot.cz/20 ... morph.html
Stardust

Příspěvekod biscuit » 23 pro 2015 23:15

honza460: presne tak, jak to napsal pytkin, jsem to myslel, proto jsem narazel na to trolovani ;-) cd jsem nemel v ruce k ucelu seriozniho poslechu hudby snad deset let.

cd versus kazeta, pri nahravce stejneho zdroje signalu, to se prece vubec neda porovnavat: dynamika, pomer sum / signal, tvar frekvencni charakteristiky, rychlost prace s audiem v danem formatu ve vsech ohledech... ale i tak, jak bylo napsano, cd je davno mrtve, tudiz nema cenu jej porovnavat s necim jeste mrtvejsim. dnesnimi medii jsou ulozne prostory serveru, pocitacu a mobilnich zarizeni a internet, ktery dava vsemu rozmer absolutni neporovnatelnosti se starsimi "fyzickymi" nosici. kvalita zvuku tady uz neni relevantnim meritkem, protoze ta sirka moznosti je taktez neporovnatelna s historickymi formaty.
____

charakter pasu, nebo pasky, je neco jineho. to uz neni "hifi" (v puvodnim vyznamu zachovani co nejvetsi vernosti), ale prace se zvukem ve smyslu kreativnim.
biscuit

Příspěvekod Honza460 » 23 pro 2015 23:40

Jo, možná máte pravdu, taky jsem nemyslel, že by se všichni vraceli k CC, ale že by se v nějakým omezeným množství dal pořídit. Ten známý mi posílal taky ukázkový soubor, který nahrál na 3hlavý tapedeck teď v současnosti, kde si může při nahrávání zároveň přehrávat už nahraný záznam a tudíž přepínat zdroje ukázkových "zvuků" a nechápal jsem, že může ta nahrávka být lepší než originál, přece říkám, nikdy to nemůže být kvalitnější než to, co je na zdrojovým Audiu. Tak mi vysvětlil, že to sice není, ale tím, že některé frekvence to zvýrazní a některé dejme tomu potlačí, tak to budí lepší subjektivní dojem.

A jen tak mimochodem, pořád si myslím že je lepší pouštět si hudbu tím způsobem že něco vezmu (ať je to deska, kazeta, CD), strčím to do přehrávače a hraje to, než být někde online na počítači, abych si něco pustil.
Honza460

Příspěvekod Pytkin » 23 pro 2015 23:54

Honza : Jasne .. pas je pas .. o tom niet pochyb .. Ale ked sa chces s tymto bavit , tak hladaj po bazaroch kotucove magnetofony .. To je kvalitou omnoho dalej .. Ak si velky fanda , hladas STUDER .. Ak sa s tym chces len zacat bavit , kludne hladat Kotucove Magnetaky TESLA .. Na aukre sa ich casto predava kopa skoro za nic .. Alebo nieco medzi tym je trebars REVOX ..

A pustat hudbu si mozes rozne .. Kupis si za 120 eur takyto prehravac http://www.hej.sk/prenosny-digitalny-pr ... trieborny/ .. do neho daku SDkartu .. Na http://www.hdtracks.com/ si nakupis nahravky v 24bit / 96kHz .. A pocuvas .. Nemusis byt online ..

Ale priznam sa .. Mna prave bavi to online .. Mobil mam stale online .. Pocitac mam stale online .. Otvorim si Spotify a pustam hudbu aku chcem .. Hudbu na ktoru mam prave chut .. Hudbu , ktoru som si nikdy nekupil .. Hudbu ktora len vcera vysla v New Yourku .. atd atd .. Proste mna bavi tato moderna digitalna doba :)
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Honza460 » 24 pro 2015 00:04

Pytkin: ale to jo, to je přece dobrý, taky jsem, řekněme, zvědavý na nové technologie a tak podobně. Je jasné, že cívkové magneťáky dosahují mnohem lepších parametrů (vysoká rychlost, lepší tvar páskové dráhy, širší stopa atd), ale já se chci do budoucna zaměřit právě na ty kazetový, takže si chci časem pořídit (jestli se objeví) nějaký lepší tapedeck a rozhodně ne jako náhradu CD nebo jiných digitálních formátů, ale jako prostě něco "extra".
Honza460

Příspěvekod Honza460 » 26 pro 2015 03:41

Já jsem nedávno objevil tyhle stránky, kde se dá kupovat hudba: http://www.supraphonline.cz/. Dá se to kupovat ve FLAC, to je super věc pro staré věci co jsou už dávno vyprodané, ale stejně, když si koupím originál CD, tak k tomu je tištěný booklet, potisk CDčka, informace o skladbách a tak podobně, z toho důvodu asi dost z nás kupovalo originály, protože vypálit CD není žádné umění, sice je to kvalitní, ale je to sběratelsky bezcenné. CD, LP, MC... byly také dobré dárky k Vánocům. Co se dává teď? Lísteček s odkazem na internet? xD
Teď koupit nějakou dobrou věc na lisovaném CD už taky není lehký, ty paběrky co prodávají v Praze na nádraží, to je tak přebrané, že nic kloudného se tam už nenajde. Poslední lisovaný originál jsem si koupil k Vánocům v roce 2009 Yo Yo Band. Radost jsem z toho měl, asi jako když mi u státnic řekli, že jsem je udělal :-) Po víc jak 15 letech slyšet ty písničky, co jsem znal jen jako předškolák z televize....
Honza460

PředchozíDalší

Zpět na Zvuk