Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Latence a nahrávání

Re: Latence a nahrávání

Příspěvekod Stan » 12 úno 2017 19:16

Ja si myslim ze Dzirka ma jen blbe nastaveny system nebo Reaper. Reaper je fakt pro lidi co tomu rozumej (Dzirka neber to osobne vim ze znas a umis ;) ) a umi si ho nastavit podle potreb, samozrejme ze je dobre mit quazi absolutni kontrolu ale k cemu to je pokud tomu nekdo nehovi. Pak se jen v ty nabidce moznosti ztraci protoze nastavi jedno a zkurvi se druhy. Nic proti Reaperu nemam ale chvilku jsem si s nim hral a ted sedi zapraseny na HD. Proto mam LP9-X a Cubase kde si nastavim co potrebuji behem par minut a v LP9-X mam jeste environment navic. :)
Stan

Příspěvekod PELF » 12 úno 2017 20:19

Stan píše:Reaper je fakt pro lidi co tomu rozumej

S tím si dovolím nesouhlasit. Reaper stačí nainstalovat a při prvním spuštění se jen zeptá na nastavení zvukovky a proskenuje VST (standardní proces). Pak už není potřeba nic nastavovat (pokud nechci) a můžu začít pracovat. Proces na pár sekund...
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod Stan » 12 úno 2017 22:06

Jasne tohle je predpokladam normalni ale pokud si chce clovek neco nastavit tak je to ho tam tolik ze ti zabere minimalne cely den se tim prohrabat a neco vubec najit. To se netyka jen zakladniho nastaveni pro audio ale pro synchronizaci, pro MIDI a dalsi veci ktery vyzaduji specificka nastaveni. Je ale pravda ze jsem se mu moc nevenoval jen par dni a nic mi to v podstate nenabidlo co by jsem nutne potreboval. ;) Ale verim ze kdo s nim zacinal a prosel si cely program protoze resil ruzne problemy stejne jako u dalsich DAW tak jakekoliv upravy ci nastaveni jsou pak veci par minut. Pro me osobne je prekomplikovany a to se technologie nebojim, navic stale na tom neco nefungovalo jak by melo, treba uz je situace jina. Jine DAW jsou pro me jako uzivatele vice intuitivni. ;)
Stan

Příspěvekod Džirka » 12 úno 2017 22:46

pavlii píše:Ono je to svázaný s návrhem HW, takže kvalitativní level je jedna věc, ale HW návrh je věc jiná (a pouze tahle souvisí s ovladačem - SW). Ale chápu, že obvykle se člověk nad tímhle nepozastaví ;-)

Džirka: neslyšíš přehrávání zpožděně, přesněji: musel bys napsat vůči čemu. Jak napsal Stan, stiskneš Play a přehrávání začne (slyšitelně) o výstupní latenci později. Jenže s tímhle momentem to nikdy nesrovnáváš, takže se nedá říci, že by byl playback opožděný. Není. Opožděný je pouze monitorovaný zvuk skrz DAW (o vstupní a výstupní latenci). DAW by to měl každopádně vše ukočírovat BEZ zásahu uživatele (posouvání ručně).

P.

Zpoždění myslím, vůči přítomnému okamžiku :) Například kytaru z linkového vstupu slyším ve sluchátkách bez zpoždění. Jinými slovy. Pustím si písničku v DAW a nahrávám do ní kytarovou stopu. Pokud tomu správně rozumím, nahraná kytara by měla s ostatními nástroji sedět přesně tak, jak jsem to slyšel ve sluchátkách při nahrávání. Tak nějak roky žiju s tím, že to tak je :)

Stan píše:Ja si myslim ze Dzirka ma jen blbe nastaveny system nebo Reaper. Reaper je fakt pro lidi co tomu rozumej (Dzirka neber to osobne vim ze znas a umis ;) ) a umi si ho nastavit podle potreb, samozrejme ze je dobre mit quazi absolutni kontrolu ale k cemu to je pokud tomu nekdo nehovi. Pak se jen v ty nabidce moznosti ztraci protoze nastavi jedno a zkurvi se druhy. Nic proti Reaperu nemam ale chvilku jsem si s nim hral a ted sedi zapraseny na HD. Proto mam LP9-X a Cubase kde si nastavim co potrebuji behem par minut a v LP9-X mam jeste environment navic. :)

Už při kladení otázky jsem zadal možnost, že to, že mi stopy nesedí, může být můj subjektivní pocit a moje špatná hra. Reaperu bych vinu nedával. Reaper se dá naistalovat a hned s ním pracovat. Ale je fakt, že základní nastavení Reaperu mě vůbec nevyhovovalo a možná, že to nejednoho člověka může odradit, než pochopí, že si Reaper může kompletně přizpůsobit svojí práci a skoro neexistuje nic, co by v Reaperu nešlo :) Já v Reaperu používám například svoje vlastní úlohy, které jsem si nadefinoval, které žádný DAW nemá a možná, že ani žádný uživatel Reaperu. Vytvořil jsem si vlastní toolbar (i jsem si ho graficky navrhl) Fascinuje mě, že v podstatě jakákoliv úloha, která mě napadla se dá naprogramovat a to velmi jednoduše. Například se dá zkombinovat několik úloh dohromady a taková kombinace úloh se vyvolá jedním stisknutím tlačítka. (To je trochu vybočení z tématu)
Džirka

Příspěvekod pavlii » 12 úno 2017 23:52

Přesně tak, musí sedět. Pokud ne, je něco špatně - DAW, ovladač, interpret. Kdyby to z principu nesedělo, tak se nedá seriózně pracovat.

P.
pavlii
Moderátor

Předchozí

Zpět na Zvuk