Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Mixáž

Re: Mixáž

Příspěvekod jammix » 07 srp 2016 15:05

zvyčajne to tak chodí , nejakeho váženeho pána dostaneš do uzkych tak nastava propaganda . :lol:
nahravam vlastne jamy , aby som videl ako mi ide improvizacia . v pivnici to nahram donesem si flashku naimportujem mixnem zmastrujem pred zaspatim počuvam , ked je to dobre exportnem stereo wavko , ked poslabšie tak len MP3 , lebo by som sa fakt utopil v tom mori dát . za posledny rok a pol som sa dost posunul v mixaži hlavne koli bicím , vždy som nejak menil nastavenie , mikrofony , zhora z dola zvnutra .

rastis a čo ty ? stale čerpaš len z toho mixu albumu ktory ste si podelili na poly ? :wink:
jammix

Příspěvekod Stan » 07 srp 2016 15:11

@jammix: Tvuj nazor ti neberu, ale normlizace destruktivni proces, pro me osobne je lepsi na originalni slabe nahrany signal pouzit spise gain kdyz uz je to potreba a ponechat original bez exrta pridaneho procesu (tz. zachovat original) nebo to nahrat znova a poradne kdyz je ta moznost. Jinak by me zajimalo ktera skladba je zmastrovana na -4dB peak. Tohle me hlava nebere ale budiz kdyz jsi to cetl ...
Stan

Příspěvekod Rudys » 07 srp 2016 16:17

Díky všem za odpovědi.
Stane: Určitě si něco přečtu a tvé rady neberu zle ba naopak. Co se týče toho zpěvu, tak mi to poradili zde na audiozone. A nahlas se mi to nezdá mám zvukovku focusrite 6i6 a když nahrávám tak potenciometry na zvukovce svítí zeleně. Vím, že to není bůh ví jak kvalitní zvukovka, ale pracuju s tím co mám. Jinak presety nepoužívám jen výjmečne. Ale zkusím ještě nastudovat ovladání těchto pluginu.
Rastis: Díky za rady. Jinak master dělám po exportu zvlášť. Ale měření peaku jsem dělal dohromady celého mixu :D Zvlášť stopy, aby mi nepeakovali jsem neměřil. To je asi ta chyba.
Rudys

Příspěvekod Rudys » 07 srp 2016 16:19

Rudys

Příspěvekod Stan » 07 srp 2016 18:01

jj to jsou peaks, v poho.
Stan

Příspěvekod rastis » 07 srp 2016 18:18

jammix - neviem co mas na mysli, myslim ze sa nepozname a "mix albumu co sme si podelili na poly" sa mi takto v rychlosti v hlave s nicim nespaja (?)

ja sa venujem na amaterskej urovni nahravaniu demacikov amaterskym kapelam uz vela rokov, niekedy to hra lepsie, niekedy horsie, je to len konicek a malinke financne prilepsenie... za tie roky ale mnohym veciam rozumiem celkom dobre, ze sa odvazim aj poradit, ak mam co. hlavne nevypisujem zbludile pokusne teorie v oblastiach, kde sa neorientujem.

este raz sorry za OT
rastis

Příspěvekod pavlii » 07 srp 2016 19:24

Stan píše:...normlizace destruktivni proces, pro me osobne je lepsi na originalni slabe nahrany signal pouzit spise gain kdyz uz je to potreba a ponechat original bez exrta pridaneho procesu (tz. zachovat original)...

Mhm - pokud jsem se kdykoli v historii nepopletl, tak normalizace vs gain jedno jest. A obě jsou tím pádem stejně (ne)destruktivní 8)

P.
pavlii
Moderátor

Příspěvekod Stan » 07 srp 2016 20:13

Mozna mas pravdu s normalizaci nedelam takze se ve zpusobu processingu muzu plest. Mel jsem za to ze behem normalizace se proces zapise a ulozi tim tedy zmeni puvodni audio, naproti tomu gain puvodni audio nemeni do te doby dokud neni proveden napr. "bounce in place", takze pokud se pletu tak sorry.

Navic na proces normalizace jsou velmi rozdilne nazory a je to cca 50/50. Jedni rikaji ze audio netrpi a je to v podstate jedno, ja spadam do druhe skupiny ktera je presvedcena ze nomalizace neni optimalni reseni pro zvyseni sily signalu. Je to ciste vec nazoru.
Stan

Příspěvekod jammix » 07 srp 2016 20:32

normalizacia sa zapiše asi rovnako ako gain , rozdiel je že gain nastaviš kolko treba pridať dB a normalizacia najprv analyzuje najvyšši peak a ten posunie k hodnote nastavenej dB z rozsahu dynamiky .Vyhoda je že to neprešvihneš cez nulu.
nedavno som mal obdobie kedy sa mi zdalo že normalizovane tracky zneju neprirodzene, a chvilu som použival len plugin limiter " push it louder " , ale to bolo sposobene tym že som to normalizoval až k 0dB , odvtedy to davam nižšie -3dB ono to je jedno keby som dal fader dole ale nedal som .
dik , uspech , ak pavlii má k tejto teme len tolko :wink:

rastis ,. kedže si znamy , gitaristo-kritik tak som sa snažil dopatrat k nejakej muzike kde by ta bolo počuť , a natrafil som na stranku ska kapely kde prezentovali jeden album , ..teraz tam už neni popisane že skladby 2,4,8,11, zmixoval rastis zbytok ten druhy , ale bolo :lol:
Naposledy upravil jammix dne 07 srp 2016 21:40, celkově upraveno 1
jammix

Příspěvekod pavlii » 07 srp 2016 20:38

2Stan: jo, pokud jsi to myslel takto, tak máš samozřejmě pravdu - normalizace je "destruktivní" v tom smyslu, že rovnou audio přepočítá; při funkci Gain (třeba z VST mixeru) se ti originální audio nemění.

Každopádně jsem zcela přesvědčen, že rozdíl mezi normalizovaným audiem a zprocesovaným Gainem (aby si odpovídal mx. peak) nebude. Srovnávací test jsem si pochopitelně nedělal, ale z principu obou funkcí mi ani nepřijde, že by to bylo nutné.

Já už jí také použiju jen sporadicky (obvykle, když mám materiál ne z mé dílny a je relativně tichý), nicméně nedělal jsem z toho nikdy vědu.

P.
pavlii
Moderátor

Příspěvekod Stan » 07 srp 2016 20:53

V poho, ja taky nedelal testy a vedu z toho taky nedelam, jen chci novackovi rici ze jsou dva nazory a podle me je vzdy lepsi pracovat s puvodnim signalem. Navic s normalizaci je vetsinou spojeny dithering a tam je zakopany pudl pokud clovek nevi k cemu to je a co je to za proces, pak muze byt normalizace lehce zakerna pokud si ho nevypne. Pokud nema clovek predstavu tak provadi nekolik normalizaci nahoru dolu dokud se nestrefi a kazdy tento proces ma vliv. Proto jsem zastancem pouzivani gainu ktery nabizi vetsi svobodu. Zadna veda jen logika ktera me osobne dava smysl.
Naposledy upravil Stan dne 07 srp 2016 21:00, celkově upraveno 1
Stan

Příspěvekod pavlii » 07 srp 2016 20:57

Jj.

P.
pavlii
Moderátor

Příspěvekod Rudys » 13 zář 2016 18:20

Zdravím, měl bych dotaz a nechci zakládat nový topic. Potřeboval bych poradit. Mám rozdělanou jednu skladbu, kterou mixuji. Peaky mám -11 db, což je v pohodě, ale mám velmi malé RMS -24 db. Míchám hip hop a na internetu je doporučený Rms -10 db, komerční věci -8 db. Poradil by mi někdo, jak zvýšit dynamiku na -10 db? Za každou radu budu rád.
Rudys

Příspěvekod biscuit » 13 zář 2016 19:45

trochu nerozumim. pri digitalnim masteru jdes prece do nuly ne? a ne na -11 dB. tím se ti automaticky zvedne i RMS.
a potom - dynamiku zvysit na -10 dB - to je taky blbost. dynamicky procesem - kompresorem, ci limiterem prave dynamiku snizujes. jelikoz dynamika je rozsah - rozdil mezi nejnizsi a nejvyssi urovni ;-)
biscuit

Příspěvekod Rudys » 13 zář 2016 21:50

No, tak jak jsem psal v předchozím příspěvku, bavím se o mixáži ne masteringu. Na internetu jsem našel by při mixu u stylu hip hop mělo být -10 RMS. A já mám -24 RMS. Jinak jsem čerpal odsud.
http://www.adgmastering.com/rms-level-before-mastering/
Rudys

PředchozíDalší

Zpět na Zvuk