Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nabraný vokál nezapadá do mixu - tipy

Re: Nabraný vokál nezapadá do mixu - tipy

Příspěvekod m4x » 14 dub 2016 17:46

Tome, dej pak vědět, jak se ti s tím materiálem zadařilo. Taky mám v plánu využít vocalizr.
m4x

Příspěvekod TOM-Thak » 14 dub 2016 19:30

2markuc: To jsem zkousel utahovat pres eq a vysledek - porad stejne neprijemny. Hlavne verse je naprosto v pohode. Diky za rady, ale nemuzu se zbavit dojmu, ze ten nejvyssi ton je dycky prebuzenej, protoze verse takhle neprijemna neni. Navic stahovanim toho neprijemnyho v hlase jsem dosahl toho, ze tam pak mam treba 5-6 bandu a prestane to mit ten charakter. Ale rad se neco noveho naucim a nemysli si, ze nezkoumam tutorialy a literaturu, ale neni to hned a chtel sem znat nazor mistnich odborniku.
TOM-Thak

Příspěvekod PELF » 14 dub 2016 22:10

Jo, to zkreslení (nebo nějaká saturace) už je v náběru, s tím bych řekl asi moc neuděláš a je jasný, že když to vyšťavíš dalšíma plugs v postprodukci, tak to vyleze ještě víc.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod markuc » 14 dub 2016 23:46

6 bandů ? Tak to zkus vsechno vyhazet, dej tam jen locut a ty stredy. Ale samozrejme pokud je to jakoby za rohem, moc se s tim nenadela ..
markuc

Příspěvekod TOM-Thak » 15 dub 2016 07:43

Prave no :( Urcite nebudu delat chytraka, ja pracuju s hlasem hlavne s voiceovery, takze lowcut, desser, de-verb, dialog denoiser, pripadne pro cisty nabery pak jen lowcut, nejaka resonancni frekvence, deesser, kompresor, eq na doladeni / prosazeni hlasu a pripadne primichavacka flangeru nebo sendu s efekty. Ale vokal do skladby je trosku jina vec. Tady u toho jsem zkousel klasicky dynamiku, lowcut a pak podle ruznych tutorialu jsem zkousel ruzny postupy s kompresory a volume automatizace, eq, pripadne dynamic eq. Tam jde o to, ze i kdyz jsem dal sirsi pasmo s dynamic eq kolem 3-4khz, tak to sice zlepsilo dynamiku a pocit vyrovnanosti zpevu, ale furt je tak citit to zkresleni, ktery neodstranim. Naber vokalu je kapitola sama pro sebe a tam tech postupu je urcite rada a nebudu rikat, ze o tom vim vic. Tim spis jsem cekal dobry vystup, kdyz to zpevak toci ve velkem studiu, kde maji vic typu mikrofonu, preampu apod. Naivne si stale myslim, ze je dobre nabrat to s rezervou jako suchy material a veskerou ekvalizaci s kompresi udelat az po nabrani, protoze pak uz s tim nic nenadelas, pokud je chyba v nahravce. Ja si pamatuju z jednoho studia, kde jsme tocili voiceover na reklamu, ze tam typek mel neumanna a protools a mel kompresor v protools, takze na level metru mu to sice neukazalo digitalni clip, ale nahravka byla stejne prebuzeny jako tahle v miste nejvetsi sily signalu. Kdyby tam nemel kompresor pri nahravani, tak by videl clip a musel by to nabrat znova s nizsim gainem na vstupu.

P.S.: Ted dela Deccart skoleni na vokaly, skoda, ze je to v HK a ne v Praze :)) uz bych tam byl prvni ve fronte :D
TOM-Thak

Příspěvekod Amorph » 15 dub 2016 09:19

hele nevim covece. Posloucham ten naber (asi by teda priste bylo dobry dat to sem i v tvem mixu a ten zdrojak sem postnout bez uvodni trictvrte minuty ticha:) a prijde mi to docela v pohode. Vysky jsou vytazeny a je tam asi lehky zkresleni, nebo spis bych rek vytazeni hodne vysokych harmonickych. Ale rozhodne nic co by mi vadilo a co by se nedalo pekne usadit do mixu. Ten problem si asi neumim ted predstavit aniz bych to slysel v tvem mixu.
Amorph
Moderátor

Příspěvekod tony9 » 15 dub 2016 10:38

Já to vidím od začátku jako Amorph. Nejsem ale zkušený mixér:-)
tony9

Příspěvekod Fractal » 15 dub 2016 11:02

poslech jsem si to a musím se smát, vždyť krom ne úplně ok techniky akcentace při zpěvu se ta zpěvačka dotýká rty pěny na mikrofonu nebo popfiltru, na pozadí je nějaký brum či ambience, zapnutý kompjůtr? špatně odstíněný kabel? problém se sítí?

zpěvačce nesedí mikrofon a doporučuju zaměřit se hlavně na pásmo 10000Hz a výše, tam se děje nejvíce nechtěného bordelu, dej to prostě pod deku, je tam zbytečně moc výšek, proto to nesedí v mixu, okolo 2-5kHz to je moreless ok, možná pomůže odstranit nádechy, protože během nich dost vadí ten bzum

parkrát se mi stalo, že jsem dostal vokály nabrané přes málo kvalitní lampový preamp, s nechtěným zkreslením, nehezce přebuzené (tohle není ten případ) jediná záchrana je to přidaným zkreslením vylepšit, tedy více zprasit, ale cestou esteticky přijatelnou

obecně při nahrávání přes levné kondenzátory a shitové preampy je nejlepší sekat výšky, bývají tam boule okolo 12kHz, tiltovat apod.

nadruhou stranu, když přijdou pod ruku tejky z nějakého boutique studia, to je pak radost to zkresleníčko poslouchat
Fractal

Příspěvekod TOM-Thak » 15 dub 2016 13:03

Díky za rady! Asi by se hodilo upravit název threadu. Spíš jsem chtěl taky znát váš názor, co je na tom divného, že to nesedí. Může to být taky monitorama, akustikou, ušima :) a zkrátka tím, co slyším a taky stylem zpěvu / žánrem, ať neporovnáváme jabka s hruškama. To, že se mi líbí zpěvy u jinejch skladeb, nemusí ještě znamenat, že je to jen technickým provedením, ale i to dělá ten styl zpěvu, barva hlasu. Mě osobně na tom vadí to, že mi tam něco resonuje / lehce zkresluje. Jako když máte třeba nepříjemnou frekvenci na leadu, base, která vám vadí, tak ji pomocí selekcí úzkého pásma na EQ stáhnete o pár db.

2Fractal: Ten borde tam to jsou sluchátka :) jak měla zapnutou hudbu do sluchátek, tak se nabrala i ta, ale to je imho normální. Málokdy se povede natočit zpěv na hudbu aniž by pak v tom take nebylo nic slyšet ze sluchátek. To musíte znát od rockerů, kdy potřebují mít nahulenou muziku do uší, aby to zazpívali... Ale to neni většinou velký problém, když je tam pak muzika, tak se to zamaskuje.
TOM-Thak

Příspěvekod Venti » 15 dub 2016 13:47

Tom, a nemoze byt problem aj v tom, ze ona sama ma miestami ten hlas mierne otravny a neprijemny ?
Venti

Příspěvekod Fractal » 15 dub 2016 13:59

TOM-Thak píše:2Fractal: Ten borde tam to jsou sluchátka :) jak měla zapnutou hudbu do sluchátek, tak se nabrala i ta, ale to je imho normální.

Normální to je, akorat mi tenhle případ jako hudba moc neznělo.
Fractal

Příspěvekod tony9 » 15 dub 2016 16:13

Pro mě je třeba těžko posuzovat co nesedí v mixu, když ten mix neslyším.
tony9

Příspěvekod MDudas » 17 dub 2016 01:37

Fractal píše:obecně při nahrávání přes levné kondenzátory a shitové preampy je nejlepší sekat výšky, bývají tam boule okolo 12kHz, tiltovat apod.

nechcem byt hnusny, ale aj najobycajnejsie dynamicke Shure vie nahrat vyrazne lepsie, nez je toto. ako Ti tu uz napisali, je to dost skreslene. a ta technika spevu... no... teda nic moc.
+1 vice sprasit + reverb/chorus + schovat hlboko do mixu... (sorry)
MDudas

Příspěvekod Stan » 17 dub 2016 11:37

Tak jsem to ted poslouchal a neni to tak hrozny a da se to celkem slusne zpracovat az na jednu podstatnou vec. Posledni slovo "rise" ma silenou rezonanci zacinajici na +/- 400Hz se kterou nic nejde klasicky udelat (zkousel jsem to jen narychlo se zakladnim EQ) a potrebovala by specialni osetreni, teda jestli by to vubec slo. Zda to za to stoji (kdyz uz jsi to platil) je otazkou, mozna se to v mixu bude dat schovat, ale i tak tohle asi nabiral nejaky studiovy coffee boy :). Ja by jsem jim to kvuli tomuto problemu vratil, at to naberou znova a poradne. Zadny srani, jsi klient :)
Stan

Předchozí

Zpět na Zvuk