Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nahrávanie detského zboru - odposluch

Re: Nahrávanie detského zboru - odposluch

Příspěvekod wred » 10 dub 2016 17:02

Otestujem a dám vedieť - za tých 200 Kč a ten test to stojí, aspoň bude sranda. Prípadne, ak by som to mal riešieť častejšie, asi by som objednal toho Číňana, na ktorého som posielal link - iné zariadenie, než z Číny som totiž na internete nenašiel... Jammix, máš nejaký tip na nejaké podobné zariadenie, ktoré nie je z Číny a je za rozumné peniaze? Alebo kde by sa prípadne dal zapožičať nejaký slúchatkový distribútor?

Žiaden zázrak nečakám a nepôjdem nahrávať, než to budem mať otestované, či to vôbec funguje a ak to funguje, tak ako - počítam však s tým, že budem s nimi v jednej miestnosti, budem dirigovať, ja budem mať slúchatka, v nich odpusluch + orchester, tak s dosahom a výkonom by nemal byť problém. Inak keď zoberiem cenu a veľkosť toho zariadenia, tak nemyslím, že to bude nejaká kvalita...
wred

Příspěvekod Cundo » 10 dub 2016 18:08

Nahraval som amatersky mladeznicky zbor minuly rok v improvizovanych podmienkach, v skusobni Salezianov v BB. Zretazil som asi 10 ks HeadAmp4 (ART),poziadal som spevakov,aby si doniesli svoje sluchatka od smartfonov a vybranym jednotlivcom vratane dirigenta som dal sluchatka serioznejsie. Fungovalo to velmi dobre, aj ked niektori spevaci mali podelene jedny sluchatka pre dve osoby (len do jedneho ucha). Vysledok tu...
Mozno to tam aj trochu vidno :)
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.
Cundo
Profesionál

Příspěvekod jammix » 10 dub 2016 20:29

wred píše:Jammix, máš nejaký tip na nejaké podobné zariadenie, ktoré nie je z Číny a je za rozumné peniaze?

nie zatial som našiel len take vysielače okolo 200+ eur. popripade by sa mohol dať kupiť lacnejši vysielaci stavebnicovy modul a dat to rozchodit nejakemu radioamaterovi .
, ten transmitter by mohol pre teba fungovať , .. ako primač som videl take male radia Akai analogovym ladenim za 9eur v tescu práve :wink: neviem ich vygooglit
taketo niečo link , to keby niekto nemal .
jammix

Příspěvekod wred » 10 dub 2016 21:06

No, výborne, tak technológiu by sme mali - keby sme to nahrávali pravidelne, tak potom investujem do ďalšieho vybavenia a išiel by som to nejakého lepšieho vysielača. A k tomu analógovy prijímač so slúchatkami, to by bolo asi výborne riešenie.

Ale inak - Cundo, díky za link, ešte som to nepočul, doma nemám priestor na hudbu, ale aspoň som sa mrkol na ten distribútor, to je skvelá vec a ten konkrétny model ani nie je drahý, na amazone ho majú za nejakých $65, dá sa kúpiť aj u nás. Alebo aj kytary.cz som našiel http://kytary.cz/soundsation-pocket-amp/HN160429/, tam je príma cena :) Akurát, že by som ich potreboval viac, takže keby to nešlo s tým lacným FM vysielačom a mobilmi, tak to nejako skúsime s tými distribútormi - predsa len, keď to zoberiem dvakrát, dám to in-ear, pre dvoch, tak to mám 16 detí, to by malo stačiť...
wred

Příspěvekod wred » 12 dub 2016 19:47

Táááááááákže, vysielací modul už dorazil :)
fm_transciever.jpg
fm_transciever.jpg (69.33 KiB) Zobrazeno 603 krát

Vysiela to teda biedne, ale to sa dalo pri cene toho modulu očakávať, ale keď do toho pustím nejakú hudbu, je to úplne v pohode. Na tento účel, bohate. Stačí len nájsť nejakú neobsadenú frekvenciu a ide to.

Urobil som jednoduchý test - púšťam do toho muziku a nahrávam na mikrofón a oneskorenie vidím na zázname v Cubase.

Výsledok? Hmmmm... Prekvapenie - moja Lumia 930 prepadák, 50ms oneskorenie... Stará Lumia 800, úplne bez problémov, bez oneskorenia, viackrát som overoval, či som nenahrával niečo iné, fakt úplne bez oneskorenia. Skúšal som počúvať jedno ucho cez FM rádio, druhé normálne priamo pripojené slúchatká a normálny zvuk. U Lumie 930 počuteľné oneskorenie. Skúšal som inú aplikáciu, ale výsledok bol rovnaký.

Na druhú stranu, keď si zoberiem, čo sa bude nahrávať, že tie detičky majú sami o sebe problém nastúpiť spolu aj bez hudby, tak si myslím, že to dopadne rovnako dobre, ako keby som normálne použil slúchatkový distribútor. Rozhodne ale bude lepšie použiť normálny malý FM prijímač, než mobil, alebo overený mobil bez oneskorenia.

Tak až to budem mať nahrané, skúsim sem hodiť skúsenosti, ako to celé dopadlo :)
Držte mi palce!
wred

Příspěvekod markuc » 12 dub 2016 20:09

Palce rozhodně držíme, když jim dáš ještě dirigenta do plazmových televizí, který mají taky kolem 50 ms zpoždění, bude výsledek nepochybně zaručen :D
markuc

Příspěvekod wred » 12 dub 2016 20:26

:D
Dirigovať budem ja - toho by som sa nebál, ak by bolo oneskorenie konštantné, alebo aspoň blízke u všetkých mobilov, ktoré si tam detičky donesú, tak posuniem stopu, to by som v Cubase mal vedieť nastaviť.

Inak - už som dirigoval komorný orchester pri nahrávaní k rockovej kapele, ktorú som mal pustenú do slúchatiek - ale len ja, oni vôbec nahrávku nepočuli a keďže mali jedinú referenciu mňa ako dirigenta, musel som dirigovať pár sto milisekúnd vopred, aby som potom s nahrávkou počul odposluch orchester aj kapelu :) Tak snáď už ma nečaká žiadne prekvapenie :)
wred

Příspěvekod markuc » 12 dub 2016 20:28

A k čemu ten orchestr ladil, když jsi měl sluchátka jen ty ?
markuc

Příspěvekod PELF » 12 dub 2016 20:32

Nebo si nahraj před skladbu třeba osm taktů click a než se odťuká, budou všichni synchro.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod wred » 12 dub 2016 20:54

markuc píše:A k čemu ten orchestr ladil, když jsi měl sluchátka jen ty ?

Normálne sme naladili komorné áčko na 442,5 Hz, skontroloval som proti nahrávke kapely, či to ladí, a šli sme na to.
Našťastie to boli viac-menej len kilá, keby tam boli nejaké behy, alebo šialené rytmy, to by sme asi nedali, bez slúchadiel by to nešlo...

To potom som písal jednej slovenskej kapele (nebudem menovať, ani na CDčku sa neunúvali ma spomenúť), s ktorou sme dlhodobo ako orchester spolupracovali, podmazy, to sme potom nahrávali s Slovenskom rozhlase, to už dirigoval normálne náš dirigent (to už je samozrejme profík), to už bolo všetko so slúchadlami.
wred

Příspěvekod wred » 12 dub 2016 20:59

PELF píše:Nebo si nahraj před skladbu třeba osm taktů click a než se odťuká, budou všichni synchro.

Díky, dobrá rada :)
wred

Příspěvekod Cundo » 12 dub 2016 22:28

Chlapci, so zborom To nikdy nie je ľahké, ani profi zbor nie je dokonalý, nie to ešte detský.... Treba si asi vytvoriť podmienky na postprodukciu, v rámci ktorej to potom editor priblíži k ideálu . A to znamená - minimalizovať presluchy.
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.
Cundo
Profesionál

Předchozí

Zpět na Zvuk