Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Odhlučnenie od susedského bytu

Odhlučnenie od susedského bytu

Příspěvekod revolution » 24 bře 2016 22:06

Dobrý deň,

Moj problém je že sa navzájom so susedským bytom rušíme kedže ja skladám hudbu a on má dosť hlasno pustený TV, pozíciu mojho a jeho bytu som načrtol tu
Obrázek nezobrazuje sa to takže treba to otvorit v novej karte, mám akusticky takto riešené štúdio ALE:
Má zmysel umiestniť ešte basstrapy do miesta zvýrazneným červenou farbou? Myslíte že by dokázalo tlmiť zvuky od neho a zároveň odo mňa?
Basstrapy chcem z muzikeru 40 x 40 x 100 cm

Dakujem
revolution

Re: Odhlučnenie od susedského bytu

Příspěvekod biscuit » 24 bře 2016 23:21

nevim nakolik mas tady proctena temata o akustickych resenich, ale v tvem pripade by pomohlo nejvic jen odizolovani celeho prostoru - mistnost v mistnosti. basove pasti i ostatni bezna akusticka reseni mohou lehce zmirnit vzajemne sousedske "preslechy", ale nikdy je nevyresi. basstrapy nevyjimaje.
biscuit

Příspěvekod revolution » 24 bře 2016 23:39

Ďakujem akože nemám to prečítané ani preštudované ostatné témy a ani nie sme v zlých vztahoch sused je mierne hluchý :D preto počúva hlasno TV len som toto potreboval vediet či to má význam kedže je ten byt umiestnený tak ako som načrtol v obrázku.
revolution

Příspěvekod biscuit » 25 bře 2016 01:05

no, jak na to koukam, tak pres tu hranu je to asi jeste horsi, nez pres celou stenu... ale zalezi i na konstrukci domu. kazdopadne, jestli si nestezuje, tak bych ho jen s usmevem zdravil a je vybavene ;-)

pro jistotu davam ten obrazek tajemnej:
Obrázek

kdyz tak nad tim premejslim, ja bych tam ten trojuhelnik z leva do prava dal, uz jen pro ten pocit, ze jsem neco udelal (spis aby me nerusila ta jeho tv) :-)
biscuit

Příspěvekod MDudas » 25 bře 2016 13:49

Ak je to typicky starsi ujko s hlasnou TV, tak to nebudu cisto basy, ci? Jedine, ze by mal domace kino...
Celu stenu za reprakmi nejako osetrenu mas ?
MDudas

Příspěvekod revolution » 25 bře 2016 21:06

My sme rodina ale on je hluchý a pije a na druhej strane je prázdna miestnosť kde chodí si popíjať takže som to neriešil a nalepil som na stenu iba ihlany či teraz aj lutujem mal som ju odhlučnit ale tak strhať ihlany v buducnosti sa dá
revolution

Příspěvekod MDudas » 25 bře 2016 22:22

Ide o toto - hluk z druhej strany sa nazbiera na stene a na podlahe jeho bytu a cez panely a spoje sa horizontalne/vertikalne prenesie k Tebe. Na tvojej strane zase naopak, stena a strop funguju ako ozvucnica - prenesene otrasy premenia na zvuk.
Zbytocne budes pridavat prvky na vnutorne odhlucnenie, ked potrebujes odrusit zvonku (vid rada v prvom prispevku od biscuita). Ja by som zacal AKYMKOLVEK obkladom stropu a spolocnej steny. Aj 1cm polystyren a na to nejaka tapeta su lepsie, ako nic.
MDudas

Zpět na Zvuk