Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Střih stop akust. bicích, zarovnání do rytmu ... jak na to?

Re: Střih stop akust. bicích, zarovnání do rytmu ... jak na

Příspěvekod Stan » 07 kvě 2013 17:20

Pak si udělej jen markery na kopáku a wrapni basu a je to :)
Stan

Příspěvekod pavlii » 07 kvě 2013 17:22

Pro budoucnost se pak naskýtá otázka, jestli by nepřineslo větší úspěch dávat klik jen bicmenovi, případně točit i basu až po bicích (ale je možná jednodušší, když to dovolí počet vstupů, sject bicí + basu než aby si bicmen připravil nějaké MP3 podklady, do kterých pojede). Celé se to - teoreticky - zjednodušší; bicák do kliku a všechno ostatní podle bicáka.

P.
pavlii
Moderátor

Příspěvekod Stan » 07 kvě 2013 17:51

Já to dělám tak že pokud se nahrávaá postupně mám ve studiu V_drums tak nahraju s bubeníkem základní bicí stopu a udělám tempotrack (nedávno jsem nahrával skladbu kde se střídalo 5 temp) pak podle tohohle klicku nahraju rychlý referenční tracky , basa, kytara někdy i se zpěvem (kvůli dynamice skladby) podle něj se pak nahrává. Klick většinou jen pro bubeníka.
Stan

Příspěvekod Pytkin » 07 kvě 2013 17:53

pavlii píše:
Pytkin píše:
pavlii píše:Ale kdež - copak v tom hledáme vědu? :-D nic proti audio kvantizaci, ale přece nemůžeme nechat vymřít úplně všechny zvukařské dovednosti, no ne? 8)

P.

zvukarske dovednosti ? nemal by to muzikant skor poriadne nahrat ? ja teda som moc zaciatocnikov nenahraval .. ale u serioznych muzikantov je jednoduchsie a rychlejsie chyby znova nahrat , nez ich editovat v zazname ..

No však to píšu taky - ale když už přijde na věc, tak by měl umět zvukař pracovat s editací a ne aby to za něj dělala DAW 8)

P.

nepises o tom .. pises ze by to mal zvukar editovat .. ja hovorim ze by to nemal editovat .. zvukar by mal mixovat .. a muzikant by to mal tak nahrat , aby to nebolo treba editovat ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Stan » 07 kvě 2013 17:57

To by bylo nejideálnější ale střihu a editaci se asi nikdy nevyhneš. Teda pokud nenahráváš filharmonii :)
Stan

Příspěvekod Fillippos » 07 kvě 2013 20:25

pavlii píše:
Pytkin píše:
pavlii píše:Ale kdež - copak v tom hledáme vědu? :-D nic proti audio kvantizaci, ale přece nemůžeme nechat vymřít úplně všechny zvukařské dovednosti, no ne? 8)

P.

zvukarske dovednosti ? nemal by to muzikant skor poriadne nahrat ? ja teda som moc zaciatocnikov nenahraval .. ale u serioznych muzikantov je jednoduchsie a rychlejsie chyby znova nahrat , nez ich editovat v zazname ..

No však to píšu taky - ale když už přijde na věc, tak by měl umět zvukař pracovat s editací a ne aby to za něj dělala DAW 8)

P.

Jsem si jistý, že některé záležitosti střihu DAW prostě nikdy nezvládne - a to především vkus, cit, hudební sluch, vystihnout situaci, atd. Prostě naprogramovat život nejde.
Fillippos

Příspěvekod Fillippos » 07 kvě 2013 20:35

P: "Nepises o tom .. pises ze by to mal zvukar editovat .. ja hovorim ze by to nemal editovat .. zvukar by mal mixovat .. a muzikant by to mal tak nahrat , aby to nebolo treba editovat .."

Pytkine, jsi idealista. :) Ani luxusní muzikant nepodá na desku 100%ní výkon bez chybiček. Slovo střih tu je od doby, kdy vzniklo slovo záznam a je třeba ho ovládat.
Fillippos

Příspěvekod delay » 07 kvě 2013 21:06

pavlii píše:Pro budoucnost se pak naskýtá otázka, jestli by nepřineslo větší úspěch dávat klik jen bicmenovi, případně točit i basu až po bicích (ale je možná jednodušší, když to dovolí počet vstupů, sject bicí + basu než aby si bicmen připravil nějaké MP3 podklady, do kterých pojede). Celé se to - teoreticky - zjednodušší; bicák do kliku a všechno ostatní podle bicáka.

P.

Dyť tohle jsem psal už na první nebo druhý stránce :wink:
delay

Příspěvekod pavlii » 07 kvě 2013 21:55

Jo - ten post jsem nějak přehlíd v zápalu psaní ;-)

P.
pavlii
Moderátor

Příspěvekod pavlii » 07 kvě 2013 21:57

Pytkin píše:nepises o tom .. pises ze by to mal zvukar editovat .. ja hovorim ze by to nemal editovat .. zvukar by mal mixovat .. a muzikant by to mal tak nahrat , aby to nebolo treba editovat ..

Ehh...máš pravdu. Ale bohužel nepíšu všecko, co si myslím, páč některé věci běru jako přirozenost a automatiku - sorry :-( Z mého pohledu prostě semtam editace, když to "ujede" a není problém to místo srovnat, není na škodu. Ale globálně to rovnat jako celek - to za mě prostě ne. Takhle jsem to myslel.

P.
pavlii
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 08 kvě 2013 00:09

Fillippos píše:
P: "Nepises o tom .. pises ze by to mal zvukar editovat .. ja hovorim ze by to nemal editovat .. zvukar by mal mixovat .. a muzikant by to mal tak nahrat , aby to nebolo treba editovat .."

Pytkine, jsi idealista. :) Ani luxusní muzikant nepodá na desku 100%ní výkon bez chybiček. Slovo střih tu je od doby, kdy vzniklo slovo záznam a je třeba ho ovládat.

tak ja uz som dlho ziadnu kapelu nenahraval .. posledne nahravky som robil na magnetofonovy pas .. ale v zivote sme nestrihali bubny .. vzdy to budenik nahral tak ze sme boli spokojny .. nemyslim ze dnes by uz neboli dobry bubenici .. A ked som nahraval gitary s durom burianom alebo henrym tothom , tak to vzdy bolo rychlejsie nahrat znova , nez editovat .. ja myslim ze dnes sa stale najdu este muzikanti , co vedia hrat ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 08 kvě 2013 00:11

pavlii : jasne.. ked to myslis , ako si napisal , tak je to naporadku :)
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Fillippos » 08 kvě 2013 01:32

Pytkin píše:
Fillippos píše:

tak ja uz som dlho ziadnu kapelu nenahraval .. posledne nahravky som robil na magnetofonovy pas .. ale v zivote sme nestrihali bubny .. vzdy to budenik nahral tak ze sme boli spokojny .. nemyslim ze dnes by uz neboli dobry bubenici .. A ked som nahraval gitary s durom burianom alebo henrym tothom , tak to vzdy bolo rychlejsie nahrat znova , nez editovat .. ja myslim ze dnes sa stale najdu este muzikanti , co vedia hrat ..

Tak to určitě najdou. Jen jaksi nezabloudí tak lehce a často do (některých) domácích studií uživatelů Audiozone..
Rozhodně je lepší to nahrát znova, pokud to jde.
Fillippos

Příspěvekod Malcomfort » 09 čer 2013 19:57

rastis píše:pokial je to standardna bezna pesnicka, kde sa dokolecka viacej razy opakuju veci a situacie, tak je casto lepsie a rychlejsie najst dobre zahrate kusky a "napatternovat" z nich celu skladbu...

Podle stylu IMHO, už vidím jak kopíruješ Brutal Death Metal ... :)

OT otázka, štvou vás nepřesní bubeníci? :lol: Dusíte to v sobě jen díky tomu, že je to váš byznys? :mrgreen:
Malcomfort

Příspěvekod pavlii » 09 čer 2013 23:19

Mě osobně štvou. Ale je to asi hlavně z toho důvodu, že vím, že by mi tu práci nikdo nezaplatil (prostě malé rozpočty). Ale svým způsobem se do toho snažím z výše uvedeného důvodu kecat, pokud mi to přijde neudržitelné. Řekl bych, že při svém přístupu (koníček) mám trochu právo hrát si na případnou "primadonu" :-D aspoň nekazím ceny těm, co se nahráváním fakt živí.

P.
pavlii
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Zvuk