Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Střih stop akust. bicích, zarovnání do rytmu ... jak na to?

Střih stop akust. bicích, zarovnání do rytmu ... jak na to?

Příspěvekod delay » 06 kvě 2013 15:17

Ahoj, potřeboval bych radu od zkušenějších...
Máme nahranou rytmiku (bicí + basa) ze studia a potřebuji v co nejkratším termínu ošetřit stopy, hlavně tedy místa, kdy se bubeník nevrátí úplně přesně z přechodu na první nebo různá drobná škobrtnutí, která jsme při kontrolním poslechu po náběrech ve studiu nepostřehli, ale slyším je nyní když točím kytary... Jde o to, že by to udělal i zvukový mistr ve studiu, ale práci odhadl asi na 8 - 9 tis. za 14 skladeb, což je 2x tolik než samotné náběry :) a tak hledám cestu jak ušetřit a zároveň to nepokazit. Nemám s tímhle moc zkušenost a k dispozici je aktuálně Cubase 5 a Sudio One 2, přičemž stopy mám v Cubase 6.5, ale C5 to umí načíst. Rád bych se vyhnul nějaké automatizaci a kvantizaci nebo dkonce TS, dostal jsem radu stříhat podle priority kopák/snare a detekovat transienty, následně crossfade. Vím, že C6 má už implementovanej algoritmus na úpravu multistop, ale prej to taky není spása.

Každopádně, měl by někdo nějakej návod, jak stopy ošetřit a připravit? Já si to zatím jen představuji v hlavě... Budu zatím hledat videa apod.
delay

Re: Střih stop akust. bicích, zarovnání do rytmu ... jak na

Příspěvekod pavlii » 06 kvě 2013 15:44

Stříhat zásadně přes všechny stopy a pohybovat s těmi kousíčky jako s celkem, aby se ti nerozhodil vzájemný timing. Čili obvykle to budou stopy 4-5 (kick, 1-2x snare, OH/L, OR/R). Po posunutí na správnou dobu prodloužit konce buď na straně vystřiženého úseku nebo na straně zbytku stopy, aby nevzniklo hluché místo.

P.
pavlii
Moderátor

Příspěvekod Amorph » 06 kvě 2013 15:48

ano a pak jeste udelat crossfade. Je to piplacka, ale automaticky to imho moc nejde.
Amorph
Moderátor

Příspěvekod rastis » 06 kvě 2013 15:57

podla toho jak velmi je to nepresne. niekedy sa ani neda strihnut a posunut jedna doba, lebo to moze byt horsie, ako pred upravou. to potom treba jemne poposuvat aj niekolko uderov pred alebo za konkretnym miestom, ktore sa ma spravne napasovat, aby zrazu nevznikli rozne dlhe medzery medzi udermi.

vseobecne postupy a navody neviem, ci existuju. pracuje sa so vsetkymi nahratymi stopami bicich, v miestach strihu sa robia na vsetkych stopach crossfade a viac asi neni co napisat.

je to neprijemna robota, cim menej presna hra, tym kompromisnejsi vysledok po prestrihani, niekedy zneje lepsie povodna nepresna hra, ako postrihany presny vysledok...
rastis

Příspěvekod pavlii » 06 kvě 2013 15:59

Amorph píše:ano a pak jeste udelat crossfade. Je to piplacka, ale automaticky to imho moc nejde.

Jj - ale dá se říct, že to není nutné vždy; já ho například nepoužil snad nikdy, ale zase je fakt, že nestříhám každou blbinu a nápoje byly v pohodě (bavíme se hlavně o OH stopách, zbytek je mimo hranici poslechu).

P.
pavlii
Moderátor

Příspěvekod rastis » 06 kvě 2013 16:00

pokial je to standardna bezna pesnicka, kde sa dokolecka viacej razy opakuju veci a situacie, tak je casto lepsie a rychlejsie najst dobre zahrate kusky a "napatternovat" z nich celu skladbu...
rastis

Příspěvekod rastis » 06 kvě 2013 16:01

pavlii píše:
Amorph píše:ano a pak jeste udelat crossfade. Je to piplacka, ale automaticky to imho moc nejde.

Jj - ale dá se říct, že to není nutné vždy; já ho například nepoužil snad nikdy, ale zase je fakt, že nestříhám každou blbinu a nápoje byly v pohodě (bavíme se hlavně o OH stopách, zbytek je mimo hranici poslechu).

P.

problem je, ked preznievaju cinely, co je pri beznej hre takmer stale, vtedy si to bez crossfade neviem predstavit...
rastis

Příspěvekod pavlii » 06 kvě 2013 16:04

Ano - jde o místo. Proto píšu, že podle mě "netřeba crossfade vždy".....prostě ucho je základ v tomhle (a neklepající se ruka) :-D

P.
pavlii
Moderátor

Příspěvekod delay » 06 kvě 2013 16:42

OK, s tímhle jak píšete počítám, jde mi hlavně o postup, protže jsem zatím nepřišel na elegantní způsob, jak všehcny stopy rozsříhat naráz na místech s prioritou kick in a snare top - tyhle dvě stopy si během pár sekund pomocí hitpointu riznu na mistech, kde presne chci, ale potreboval bych, aby se mi tak rizly i zbyle stopy, to asi v C5 nejde, co?
delay

Příspěvekod delay » 06 kvě 2013 16:46

Nebo, nevíte někdo, jesti jde nastříhat stopu automaticky v místech kde mám vytvořený markery???

EDIT: Vono to asi pude - stopa kick in + snare top, udelat markery z hitpointů a pak vypnout snap a řezat to napříč na markerech. OK???
delay

Příspěvekod rastis » 06 kvě 2013 16:50

v cubase si mozes eventy z viacerych stop dat do spolocnej group. kedze nesedim teraz pri tom, nedam z hlavy, kde presne to je, ale od verzie 4 ci 5 sa na vyvolanie toho menu drzi tusim lavy alt... lavy alt + prava mys ? tak nejak... potom ked budes pracovat s jednym eventom, budu sa tie upravy robit aj na vsetkych ostatnych v tej spolocnej group... teda ak som spravne pochopil, na co sa pytas...
rastis

Příspěvekod delay » 06 kvě 2013 17:09

To by bylo super, neznám, díky.
delay

Příspěvekod Stan » 06 kvě 2013 17:20

Najdi si od ASK video - Cubase 6 DVD No.4 (video 13 a14) Drum Editing Deluxe. tam je co potřebuješ vědět. Bohužel to sem nemohu hodit.
Jo ASK video je již součástí společnosti macprovideo kde si to můžeš koupit
Stan

Příspěvekod delay » 06 kvě 2013 17:29

Jenže v 6 jsou nový funkce, který 5-ka nemá a týkaj se právě tý editace napříč stopama.
delay

Příspěvekod Stan » 06 kvě 2013 17:32

Hodil jem to na YT a nechám to tam 1 hodinu a pak to stáhnu. Alespoň budeš mít představu.

Tady jsou linky:

Stan

Další

Zpět na Zvuk