Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Top pluginy pro rap

Top pluginy pro rap

Příspěvekod MatejNemiNemec » 14 čer 2016 13:46

Zdravím Vás :-)

V sočasné době se mi do uší dostává stále více a více neznámých úprav zvuku v rapu.

Vím, že je těžké mi tu vysvětlit, jak jsou jednotlivé harmonie zvuku tvořeny. Proto Vás žádám o radu, avšak pouze ty, kteří mají bohaté a časté zkušennosti s mícháním rapu. Jaké nejčastější effekty (pluginy) používáte?

Prosím o název efektu a jeho velice ztručný popis :-)

Násedně si o těch pluginách něco zjistím, stáhnu (koupím) a budu si hrát, než docílím toho určitého zvuku.

Já používám pro rap (vocal):

samozřejmně EQ, deeser, kompresor, reverb, občas delay, zkopíruji stopu a rozhodím na L100 a R100 a posunu o pár ms, ted si chci pohrát s doubler vst a stereo videning vst. (ted si hraju s izotop nectar 2)

Jaký máte názor do rapu: harmonizer, enhancer?

Pro master používám: Izotop ozone 5

Dále posilám ukázku jednoho ze zvuků, který mě zajímá nejvíce. (nevím, jestli je to barvou hlasu, nebo finálním master, nebo se jedná o nějakou chemickou úpravu). Já bych to charakterizoval: jako hlas podmázlý dalším hlasem o pár ms pousunutý a stlumený, ale myslím si, že je to rozhodně něco jiného. (nemyslím ty zdvojky na koncech rýmů)

Předem Vám všem moc děkuji za pomoc.

Matěj
MatejNemiNemec

Re: Top pluginy pro rap

Příspěvekod Stan » 14 čer 2016 14:57

Velice strucne: to co potrebujes uz jsi si vyjmenoval sam, ted je jen technicky ovladnout a naucit se s nimi zachazet i kreativne.

OT k videu: Nechapu jak nekdo muze takovyto primitivni odpad bez napadu vubec vyprodukuvat, a to radeji vynecham text. To opravdu Cesky rap zamrzl v minulem stoleti napadove i zvukove?
Stan

Příspěvekod MatejNemiNemec » 14 čer 2016 15:10

Děkuji. samozřejmně se nechci zaobírat textem. Neni to můj šálek kávy, ale líbí se mi ten zvuk akapely.
MatejNemiNemec

Příspěvekod Stan » 14 čer 2016 15:42

Pro napady a inspiraci je lepsi poslouchat francouzkou nezavislou hip-hop / rap scenu. Druhy nevetsi trh produkce techto stylu po USA, navic kreativitou at kompozicni ci zvukovou podle me mnohem prevysuji kapely z USA. Existuje jedno Radio z Espéraza (FR) kde se to temito kapelami jen hemzi IMHO lepsi nez poslouchat a brat si napady z takovy kraviny. 8)
Stan

Zpět na Zvuk