Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Trap KICK-BASS

Trap KICK-BASS

Příspěvekod gambler » 31 srp 2016 16:02

Zdravim,neviem ci som sa trafil do spravnej sekcie.Chcem sa spytat,ci sa v trape alebo napriklad aj hip-hope pouziva sidechain?Chapem to zatial tak ze v tychto zanroch je dominantna basa a kick moze byt kludne len "click"?Narozdiel napriklad od houseu kde je kick dominantny a preto je nevyhnutny sidechain.Tu je aj mala ukazka co som robil,sidechain som nepouzil, je ho tu treba sidechain?V pdostate basa ma svoj priestor na sub frekvenciach lebo z kicku je tam len top kick..

gambler

Re: Trap KICK-BASS

Příspěvekod dendy » 31 srp 2016 20:24

nie som odbornik na trap, ale pride mi z toho co pocuvam ze rozhodne aj tu ma sidechain basy kopakom velky vyznam a pouzitie, aj ked v inych nastaveniach nez v hose (kratsi decay aj attack kompresora).. Je to dance music, sidechain ma proste moesto aj tu na vytvorenie specifickeho groovu

v rychlosti som daco popocuval na yputube a napriklad tu
https://m.

v cca 22 minute krasne pocut ako sa kopakom sidechainuje zvysok (nielen basa ale aj ten vokal a synt melodia)
dendy

Příspěvekod Tommy Dee » 31 srp 2016 22:52

Sidechain v trape je velmi individualna zalezitost, ale urcite tam ma miesto. Ked mixujes kopak a basu, ako pise dendy, pouziva sa najmä kratky sidechain aby to pôsobilo viac uderne. Naopak cez ghost kick mozes namixovat dlhsi sidechain na instrumenty. Kazdopadne je tam milion variacii, urcite treba skusit vsetko.
Tommy Dee

Příspěvekod gambler » 03 zář 2016 20:13

Takze moze byt a nemusi..Vdaka chalani,to som potreboval pocut!:)
gambler

Zpět na Zvuk