Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Voiceover, spoty, rady.

Re: Voiceover, spoty, rady.

Příspěvekod Pytkin » 21 říj 2009 20:25

matucha : jo to je jasne .. jedna vec je kto pride , aky ma hlas .. to suvisi s vysledkom .. dalsia vec je , kto ako vie hovorit .. niektory herci su uplne super .. s nahravkou netreba nic robit .. niektorych cistim aj hodinu .. mlaskanie , prskanie .. mal som jednu pani , kera mi nahrala asi 12 verzii .. a v jednom slove stale prskance .. hovorim si nevadi , najdem si verziu , kde to neni .. pac ho .. vo vsetkych .. potom sa s tym ser hodinu ..

Jo .. este sa mi stala nedavno vec , ze som robil daky 10 min dokument .. mal som anglicky zvuk .. a nevedel som sa stale dostat s RMS na -5dB ako bolo v tom anglickom hlase .. mne to furt behalo na -6dB .. a tak som to zhodnotil ze to bude tym , ze problem je v tom hlase .. anglicky hlas bol pekny cisty .. moj slovensky bol taky chraplak ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod matucha » 21 říj 2009 20:36

-5? na jakym meraku? ja to jedu na cca -9 v precision limiteru. Vic jsem nikdy nepotreboval.

Vzdycky kdyz se nemuzu dostat na nejakou takovou hodnotu, tak se koukam, jestli mi vysledna vlnka nedela neplechu v symetrii horni/dolni. To umi pekne zamavat s hlasitosti.
matucha

Příspěvekod Pytkin » 21 říj 2009 20:52

matucha : sledoval som to na RME DIGICHECK .. mne ale slo o to , ze som aj mal pocit ze mi ten anglicky hlas hraje o chlp hlasnejsie .. a ten moj uz proste vyssie nesiel ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod mONOGRAm » 21 říj 2009 21:01

matucha: budem za blba, ale "symetria dolni/horni" - je DC offset?
mONOGRAm

Příspěvekod Pytkin » 21 říj 2009 21:02

jo DC offset ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod mONOGRAm » 21 říj 2009 21:04

Pytkin: a vies mi vysvetlit, akym sposobom vlastne vznika?
mONOGRAm

Příspěvekod matucha » 21 říj 2009 21:16

Pytkin píše:jo DC offset ..

No dalo by se to tak rict, ale ne uplne... DC offset je kdyz je hejbla cela vlna o nejakou hodnotu... tady to je spis tak, ze ta vlna ma centr mimo teziste. Treba trubky tak hrajou prirozene. Kdyz se dostanu do takovejch trablu, tak zkousim tocit s fazi allpass filtrem.
matucha

Příspěvekod Bacon » 21 říj 2009 21:18

Myslím, že tohle se řešilo i v tom tématu o VO, a tuším, že tam byl jako příklad trumpeta, či tak něco, ne? :D
Bacon

Příspěvekod mONOGRAm » 21 říj 2009 21:29

matucha: a kompresor to neumierni? ci kompresor berie celu amplitudu nehladiac na to, kde sa v horizontalnej polohe nachadza nula?
mONOGRAm

Příspěvekod Brooklyn / juanita juarez » 21 říj 2009 21:34

matucha píše:Tak je to predevsim hlasem a podkladem. Me se brutalne strida kvalita spotu podle toho kdo to namlouva a jak dobre je udelanej podklad pod VO. Jasne vsechno mi pak nakonec nejak hraje, ale kdyz pride nekdo kdo nema urcity parametry v hlase a k tomu s hlasem neumi pracovat, tak to proste nic nedohoni.
Spatny podklady pak i dobre nahranej hlas umej stahnout o X trid dolu pokud tam nemaj jenom tak lehce sustit v pozadi.

Preamp je dulezitej mi pride, spatnej retezec mic/pre/ad (a cokoli mezi pre a ad) se vzdycky projevi na tom, jak ten hlas drzi. Ale dobrej hlas je dulezitejsi. Dynamickej mikrak do m-audio interfacu s dobrym mluvcim beru kdykoli proti supa-dupa retezci s "neknubou" pred mikrakem.

Davej si taky bacha na hlasitost podkladu, pride mi, ze je mas moc nahlas a nekdy ti trochu topej VO. VO mas plossi, schazi mu spodek.

este jedna vec, casto se u VO musi hodne vytahovat vejsky, vic nez bys to treba delal v mixu v ramci skladby. proto kdyz uz musi bejt VO pres nejakej podklad, kde treba hrajou crashe v overheadech (coz tu mas), preferuju ubrat je v podkladu a pridat ve VO, misto schovani hlasu pod crashe, jak bys to mozna delal v mixu skladby. ale samozrejme to neni pravidlo... dost se da vyresit proste pomerama, pripadne i sidechainingem.
Produkce, mix, mastering
www.lukasturza.com | www.snapmastering.com
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvekod Oxyygen » 21 říj 2009 22:25

Jakozto praktik z komercniho radia vam prozradim jak jednoduchej for to je..:-)
cely kouzlo spociva v tom, ze se nakuli limiter do extremnich hodnot a na ekvalizeru se pridaj basy a vejsky a na to se da kompresor.. Thats all.:) Takto se presne docili toho basoveho hlasu, kterej se pouziva v radiich o 100 6..:-)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod matucha » 21 říj 2009 22:30

mONOGRAm píše:matucha: a kompresor to neumierni? ci kompresor berie celu amplitudu nehladiac na to, kde sa v horizontalnej polohe nachadza nula?

Na tom si prave kompresor a limiter vylamou zuby, musi se to zmirnit allpassem pokud to chces (vy)resit.

Myslim, ze sme vsechno tohle tady resili uz... ale juo kazdopadne nacal dulezitou vec, ze casto je potreba oekvalizovat podklad misto voiceoveru, aby clovek dosah svyho. Na to se lehce zapomina. Intuitivni je si sladit pomery a kdyz je hlas malo vejskovej a trochu hucici, tak mu pridat vejsky prozrat spodni stredy (napr.). Ale casto je lepsi postup prorezat ty sponi stredy na podkladu a stahnout mu vejsky. Samozrejme mluvim o pripadu, kdy voiceover hraje dobre sam o sobe ale nefunguje tak skvele s podkladem.
matucha

Příspěvekod matucha » 21 říj 2009 22:37

Oxyygen píše:Jakozto praktik z komercniho radia vam prozradim jak jednoduchej for to je..:-)
cely kouzlo spociva v tom, ze se nakuli limiter do extremnich hodnot a na ekvalizeru se pridaj basy a vejsky a na to se da kompresor.. Thats all.:) Takto se presne docili toho basoveho hlasu, kterej se pouziva v radiich o 100 6..:-)

Zalezi na zdroji... ale praseni limiteru je jasny.

Co sykavky? ;)
matucha

Příspěvekod Bacon » 22 říj 2009 10:09

Oxyygen píše:Jakozto praktik z komercniho radia vam prozradim jak jednoduchej for to je..:-)

No, to budu muset vyzkoušet asi :D
Bacon

Příspěvekod Bacon » 23 říj 2009 01:00

Tak dneska jsem vyzkoušel Izotope Ozone pluginy, a musím říct, že tam mají presety pro Voiceover, včetně Harmonics Enhanceru a to je, pánové, nejspíš to, co jsem potřeboval :)
Bacon

PředchozíDalší

Zpět na Zvuk