Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

ADAT Fostex RD8 - versus Alesis ADAT

ADAT Fostex RD8 - versus Alesis ADAT

Příspěvekod slv611 » 21 led 2017 19:44

Dobry den

Kdysi jsem zakoupil za cenu srotu ADAT FOSTEX RD8 - ktery mam pripojeny ke zvukovce EMU 1212M v PC. ADAT pouzivam pouze jako prevodnik . Uvnitr jsem zjistil ze obsahuje 4 x stereo DAC BurrBrown PCM1700P podle datasheetu low-cost high-performance , ADC je Crystal CS5536 - operacni zesilovace jsou za DACem TL084 , na symetrickych vystupech je OZ 8x NE5532- zjisteno rozebranim pristroje - nemam bohuzel servisni manual.Zvukove je Fostex jako DA prevodnik 44.1 khz/16bitu lespi nez vystup DA z te EMU1212M take v CD kvalite.
Zajimalo by mne jeho srovnani s klasickou verzi Alesis ADAT , ktery mam moznost za "odpadni cenu" take koupit. Zajima mne hlavne jaky typ DA prevodniku je v tom Alesisu + operacni zesilovace. Proto se chci zeptat jak hodnotite Alesis ADAT zvukove - neslysel jsem ho nikdy a zda-li nekdo nemate k temto pristrojum servisni manualy nebo informaci , kde by se daly sehnat - internet mlci. Muj rozpocet je velice nizky a tohle je pro mne jedina moznost jak se pro amaterske ucely a velice levne dostat k 8 in/8out interface. Predem dekuji za jakekoliv informace a namety. ( omlouvam se za diakritiku - pisi z OpenBSD UNIXU , kde neni cz nainstalovana ).
slv611

Re: ADAT Fostex RD8 - versus Alesis ADAT

Příspěvekod Pytkin » 22 led 2017 23:25

Mna by zaujimalo , ako sa prejavuje , ze DA v tom fostexe je lepsie ako to na EMU 1212 .. ja by som ocakaval opak ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod pavlii » 22 led 2017 23:57

Zatím to spíš vypadá na subjektivní pocit 8)

P.
pavlii
Moderátor

Příspěvekod delay » 23 led 2017 15:31

Co se týče E-MU 1212m atd. - těšili se oblibě před více než 10-ti lety a bohužel musím napsat, že ačkoli papírový specifiakce byly top, ten zvuk oproti klasice (v té době ECHO Layla nebo Yamaha 01x či RME Fireface400) byl signifikantně horší. Zatímco všechny ostatní zvukovky, co jsem uvedl by uživatel při slepém testu těžko rozpoznal, E-MU byla lehce pod dekou včetně horšího sterea. Nemyslím si, že bych měl nějak vadnej kus, prostě to tak hrálo... i ADA8000 zněl blíž té konkurenci, když tam už bylo cítit rozdíl.
delay

Příspěvekod Pytkin » 23 led 2017 16:51

delay : to je ok .. Ale ten fostex bude na tom podla mna horsie .. je to samozrejme subjektivny dojem .. nikdy som ich neporovnaval .. Tak ma napada , ze sa nam v sklade tiez taketo dva fostexy valaju :)
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod slv611 » 24 led 2017 21:30

Mel jsem kdysi i velmi levne koupenou MOTU Ultralite - 1 verzi - AKM4528VF + NJM4580 - laciny operak - pouziva hojne behringer - pouze firewire - ta ale take nehrala moc dobre , dokud mi neklekla - zavada v digitalni casti . Jinak myslim si - ale berte to jako muj nazor - ze drive se v hodne profesionalnich zarizeni pouzivaly R-2R prevodniky. Kdysi jsem mel take kartu Digital Audio Labs CardDPLus ISA s AD1865 - ta byla take vyborna - kvalitni kondenzatory jiz byly na karte osazeny - Made IN USA , OZ AD712 - drivery win98 winNT4.0 . Jenze pocitac s ISA sbernici mi uz davno take klekl :( .
- multibitovy paralelni DAC. BurrBrown PCM63 , PCM1702 , PCM1704 ,AD186x atd. - a ty podle mne patri prave do profi oblasti ne jako dnes ze tam vsude cpou delta sigma . VIz CS4398 v EMU 1212M. Samozrejme zalezi i na i/V konertoru a filtru co je za prevodnikem a celkove precizne udelane analogove casti+ kvalita prevodniku , digitalni casti a hodin. Upravoval jsem si analogovu cast starsich CD prehravacu s R-2R prevodniky napr. PCM1702 a Philips TDA1541A - na vystup jsem pouzil napr. kvalitni operaky LME49720 , OPA2134 , AD8620 a dal vse do patic + vymena kondenzatoru za kvalitni typy a myslim si ze tyhle stary stroje predci rozhodne nejake motu ultralite , EMU1212M ale i mnoho jinych vehlasnych " profi znacek" s delta sigma. Je skoda ze jiz nejde koupit nejaka profi zvukovka at jiz interni nebo externi s temito prevodniky. R-2R prevodniky maji mikrodynamiku , zvuk ma stavu - radost poslouchat - neunavuje po delsim poslechu. Chci se casem pustit do upravy toho Fostexu zejmena - vymena OZ - hlavne toho strasneho TL084 co je za dacem , popr. kondenzatoru atd. VIm ze jedna z veci co obsahuje BB PCM63 je od Apogee DA1000 . Pokud by jste vedeli o nejakem "cenove dostupnem" profi zarizeni s R-2R DACem napiste mi to sem prosim - tyhle informace obvykle firmy neuvadeji co je uvnitr. Samozrejme ne EMM Labs , DCS - to jde cenove mimo mne i kdyz to bude asi hrat ten jejich diskretni DAC nadherne. Nebo i nejake velmi stare profi zarizeni s R-2R - staci drivery do win95-98 ,XP nebo i GNU/Linux , ktere by moc nestalo. Na AD prevodu ani mi moc nesejde. Vyvoj jde bohuzel vlastne pozpatku.

Dekuji za jakoukoliv odpoved
slv611

Příspěvekod Pytkin » 25 led 2017 14:47

Ked sa divas na kvalitu , tak rozumne je mat kartu s AES vystupmi a zavesis si prevodnik aky chces .. Je tu tema , kde nunu - clen z nasho fora (ktory sem uz tusim ale moc nechodi) staval super kvalitny prevodnik za par penez .. Napriklad tu sa o tom pisalo :
ostatni-hardware/forssell-d-a-pry-lepsi-nez-emm-labs-a-dad-vs-nunu-dac-t11545.html
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod slv611 » 25 led 2017 23:44

Diky vsem za info , ten nunuDAC bude asi za tu cenu zajimavy. Ja vse posloucham pres DPA386 ( jen obyc. zadne SSE ci jinak)
origos od P.Dudka - zakoupene levne v hifi bazaru . Ja jsem jeste nahodou nasel toto http://soekris.com/products/audio-products/dam1021.html je to FPGA diskretni R-2R 24bit/386 khz za tu cenu $192 by to take nebylo marne. Ja bych si ten nunuDAC rad nekdy nezavazne chtel poslechnout - ale to je sci-fi - jsem nemocny a tudiz doprava nekam je pro mne problem.
Skoda ze to pan TomasTichy neprodava napr. pres nejake hudebniny nebo hifi poslechova studia v mem okoli , ale to by zase byla asi mnohem vetsi cena.

JInak jeste jednou diky za info
slv611

Zpět na Zvukové karty