Crossgrade zvukové karty (MAC)

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
TOM-Thak

Crossgrade zvukové karty (MAC)

Příspěvek od TOM-Thak » 11 črc 2016 22:50

Zdravim panove,
nejak mi zacala zlobit moje starsi MOTU, kterou uz mam asi 8let jde o ultralite mk3.
Asi bude muset putovat do servisu, ale premyslim, jestli by se mi nevyplatil rovnou nejaky upgrade / crossgrade.
Kdyz bude v servisu, tak bych nemohl nic moc delat, tak bych poridil novou a potom bych po odservisovani tuto strelil do sveta. Otazkou je, jestli a co poridit. Prakticky potrebuju hlavne:

1) Idealne FW
2) Do racku nebo moznost dokoupeni nejakeho rackkitu
3) Natacim hlavne hlasy, takze idealne aspon 1x XLR s preampem
4) idealne aspon 2x stereo vstup
5) low latency a spolehlivost na Macu
6) Idealne aspon jeden sluchatkovy vystup

Low latency, low noise inputs a asi tedy minimalne stejna uroven jako ta motu.

P.S.: Cenovka idelane 20-25. Kdyz bych mel jo argumenty proc, tak bych sel i do neceho za 30, ale to by mi muselo davat smysl.

Nabizi se nejaka jina Motu nebo RME nebo neco od Apoggee.
Otazka je, jestli za priplatek za zminovane jine znacky neco ziskam.
Apollo solo / twin je dobra, ze ma uad, ale neni do racku a malo vstupu... mam navic vic paru monitoru, takze bych nevyuzil ani tu vyhodu monitor controlleru.

Diky za napady!

Stan

Re: Crossgrade zvukové karty (MAC)

Příspěvek od Stan » 11 črc 2016 23:58

Co se zkusit podivat po predchozim modelu Ensemble, super vykon, dostatek I/O a skvely preampy (4) vyborny DAC (za tu cenu). Mam tady jednu takze hovorim s vlastni zkusenosti sice neni na prodej ale a Ebay by se dala sehnat. Jen napad tyhle zvukovky jsou drzaci takze narazit na spatny kus je minimalni sance.
priklad:
http://www.ebay.com/itm/APOGEE-ENSEMBLE ... SwzJ5XgGtq

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 12 črc 2016 06:52

Jo ta se me kdysi libila. Jeste podotknu, ze mam Mac Pro 2010 early tzn. nemam thunderbolt. USB se trosku bojim, protoze uz mam v usb hodne veci od access virus pres hdd klavesnici, mys, ruzne usb klice a NI S series 61 takze se obavam dropoutu. Uz ted jsem mel problem asi s napajenim z USB. Ten fw bezi spolehlive.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 12 črc 2016 09:51

Jeste jako druha varianta me napadla ta UCX od RME, kakaxa ji navic prodava na MIDI, ale je to 25k nova 30k a ta levnejsi RME zas je jen pres USB, kde se bojim, aby to nedelalo nejake problemy a navic 2x nevyuzity FW800 na MACu je skoda :D

Stan

Příspěvek od Stan » 12 črc 2016 13:07

Starsi Ensemble je FW, mrkni na google "ensemble back" :wink: Mam tady nekde manual v PDF ale bude urcite na netu ke stazeni.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 12 črc 2016 22:59

Jeste me napada Audient, ale netusim jak je na tom s Macem.

Stan

Příspěvek od Stan » 13 črc 2016 02:09

Kterou API myslis do racku? jinak RME vim ze je dost spokojenych uzivatelu ve studiich ale asi nevetsi vyuziti co jsem tak koukal maji pro live.

MartinT

Příspěvek od MartinT » 26 črc 2016 19:11

Zdravim panove, vyuziji uz hotoveho vlakna a zeptam s vas na radu.

Zvazuji upgrade ze stavajiciho interfacu (fw1884) ten slouzi vylozene jako intarface protoze vyuzivam externi prevodniky Mytek.

Nedokazu se rozhodnout jestli koupit starsi Ensemble nebo od Rme Raydat. Usb zvukovky nechci z principu a spatnych zkusenosti a thunderbolt nemam.
Chlapi zkuseni v hw jak byste to resili kdyby vam stavajici interface dohral?
Diky
M

msmucr

Příspěvek od msmucr » 26 črc 2016 19:35

Ensemble FW pravděpodobně jen jako přestupní stanice.. nebo s vědomím toho, že na vašich starších strojích bez TB nebudete aktualizovat OS X.

Důvod proč se jich teď vyrojilo tolik z druhé ruky je ten, že Apogee oficiálně nebude aktivně podporovat další verze OS X. Na El Cap. to chodí, ale verze FW ovladače je finální. Takže až v Cupertinu vymyslí nějakou super fíčuru, co nepůjde vypnout, a rozstřelí kompatibilitu s tímhle ovladačem, pak smůla.

http://www.apogeedigital.com/knowledgeb ... tan-10-11/
https://www.reddit.com/r/Logic_Studio/c ... _firewire/

USB bych se nebál, když dva dělají totéž, není to totéž a je to hlavně o implementaci.. třeba MOTU a RME fungují výborně a s dobrým výkonem i na USB 2.0.

Mimochodem zmiňovaná UCX od RME má i FW port, takže bych se toho vůbec nebál.

Michal

MartinT

Příspěvek od MartinT » 26 črc 2016 20:03

Diky moc za info Michale, uz bych se rozstrelil. Diky za tipy. Chtel jsem i do pci nebo do pcie proste premyslim nad vice variantama.

Odpovědět