Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Plz poradte usb zvukovku kompatibilnu s linuxom

Plz poradte usb zvukovku kompatibilnu s linuxom

Příspěvekod charonme » 10 srp 2016 11:00

uz prekypel moj pohar trpezlivosti s tc konnekt8 (firewire) lebo si to neviem nastavit tak aby to fungovalo - ani cez firewire, ani cez koax spdif z internej zvukovky na PC. Problem mam taky ze akokolvek to nastavim, vzdy nejake zdroje s urcitym samplerate hraju dobre, ale ine zdroje s inym samplerate hraju zle. Napr. prehravac hudby je aj fixne nastavitelny na urcity samplerate, s nim problem nie je az taky velky. Filmy su vacsinou 48khz, ale vo VLC neviem nastavit resampling na fixny samplerate. A v browseri (napr. youtube) niektore videa hraju tak a niektore onak - dovcera som myslel ze s browserom nie je problem, ale vcera som zistil ze kym jedno video na YT hralo OK, tak druhe video hralo zle a ked som zmenil nastavenia zvukovky tak to bolo opacne.

Takze som sa rozhodol zmenit zvukovku, ale bol by som rad aby som ju mohol pouzivat tak ako doteraz konnekt8: ten ma okrem digitalneho vstupu z PC este aj 2 stereo analogove vstupy z ktorych ide signal do vystupu aj vtedy ked nie je zapnuty pocitac (standalone mode), ovladanie hlasitosti na paneli, slusny vystup pre sluchadla a jeden z tych stereo analogovych vstupov je prepnutelny na xlr konektory ktore vedia fungovat aj vysokoimpedancne (napr. pre gitaru a mozno aj mikrofon, to som neskusal). Aka nie moc draha zvukovka by toto vedela a este by aj v pohode vedela fungovat s linuxom?

EDIT: predpokladal som ze tie dve rozne videa na YT hraju rozne preto lebo maju rozny samplerate, ale je to este vacsia haluz - ked som ich stiahol tak mi pri oboch ukazuje 44.1kHz, tak uz vobec nechapem co sa deje :(

inak keby niekto vedel ako nastavit linux s konnekt8 tak aby to nedistortovalo pri roznych samplovacich frekvenciach tak to by bolo idealne
charonme

Re: Plz poradte usb zvukovku kompatibilnu s linuxom

Příspěvekod monoque » 10 srp 2016 17:10

Co pouzivas za distro? Jaky kernel?
Todle asi znas: http://subversion.ffado.org/

Na Fedore jsem nezaznamenal novejsi zvukovku, ktera by nefungovala(krome s FW). RME PCIe, USBckový Native Instruments Traktor 6/10, Focusrite Scarletty, Lexicony, Steinebrg URka, Tascamy atd. + Kazda s class compliant driverem pojede si myslim, bez nutnosti konfigurace alsy nebo pulse.
monoque

Příspěvekod charonme » 11 srp 2016 10:15

ubuntu 16.04, kernel 4.6 (skusal som aj low latency verziu kernelu)

teraz som este vyskusal taku vec ze s inym pocitacom cez windows som konnekt8 nastavil tak aby v standalone mode prijimal clock z spdif vstupu namiesto interneho clocku (tomuto som sa dlho vyhybal lebo naposledy ked som to skusal tak to pukalo, vypadavalo, proste to bolo cele zle), nastavil som 48kHz a v ubuntu som pulse audio konfig nastavil tiez na 48kHz a zatial sa mi zda ze vsetko ide bez pukania! Po dlhsom testovani sa este ukaze ci sa to pukanie niekde neobjavi. Je ale dost mozne ze to pukanie tam je, akurat je zatial take rychle ze som ho uchom nezachytil (asi tak nejak to bolo aj davnejsie pred par rokmi ked som ten spdif clock skusal)

inak neviem ci ten pulse audio konfig vobec nieco robi lebo doteraz ked som to skusal tak to nepomahalo
charonme

Příspěvekod monoque » 11 srp 2016 14:40

Konfig Pusle me stval pekne dlouho, takova nocni mura:-) po upgrade na F23 jsme vsechny moje konfigy vymenil za defaultni. Vsechno vali jak ma a to pouzivam 3 ruzne zvukovky...
monoque

Příspěvekod 48cube » 11 srp 2016 17:44

Z vlastni zkusenosti muzu doporucit RME BabyFace. V CC modu z ni na Linuxu vyzdimu lepsi latenci pri vyssi frekvenci nez ve Windows.

Zda se charonme, ze Tvuj problem je vyresenej. Presto me jeste napada, proc misto PulseAudia nepouzit JACK? Pripadne PulseAudio bridgenout na JACK treba pomoci Cadence?
48cube

Příspěvekod charonme » 12 srp 2016 10:38

keby som vedel ako na to tak by som to aj vyskusal

ale pre mna je praca s linuxom ako alchymia: precitam si nejaky navod ktoremu vobec nerozumiem, pokusim sa zreplikovat kroky a potom trpnem ci sa to podarilo. Casto sa to nepodari lebo napr. ten navod platil pre inu verziu alebo nemam nejake dependencie alebo to proste nefunguje lebo je to zle naprogramovane atd
charonme

Příspěvekod 48cube » 15 srp 2016 15:43

Co se tyce audia na linuxu, tak se mi nejlip osvedcil balik softu prave od KXStudio.
Nainstaluju nejaky standardni distro (vetsinou se drzim Linux MINT nebo Debian), pak pridam repozitare KXStudio a nasledne nainstaluju jednotlivy aplikace.
Kód: Vybrat vše
sudo apt-get install cadence
sudo apt-get install catarina
sudo apt-get install catia
sudo apt-get install claudia
sudo apt-get install carla

Ne vsechny jsou potreba pro zakladni spravu audia. V Cadence jde pak snadno bridgeovat jak ALSA, tak PulseAudio.

Samozrejme pro real-time aplikace je potreba jeste hromada dalsiho tweakovani, ale pokazdy to jde hladce podle navodu. Vlastni real-time kernel si nekompiluju, vystacim s low-latency kernelem, kterej je pro Linux MINT dostupnej v repozitarich. Provedu optimalizace CPU Frequency Scaling, optimalizace filesystemu pro SSD a s tim vystacim. I na vypinani nepotrebnejch daemonu prdim a vsechno beha hladce. Jen musim napr. na notebooku zastavit JACK pred suspendem, jinak po probuzeni zamrza a musim ho killnout. Ted me napada, ze to stopnuti budu muset zautomatizovat :)

Jinak v tom navodu na konfiguraci systemu je i cast tykajici se FireWire. Treba tam najdes neco zajimavyho.
48cube

Příspěvekod charonme » 16 srp 2016 16:35

dik, ale toto je uz na mna moc
charonme

Zpět na Zvukové karty