Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

UAD Apollo

Re: UAD Apollo

Příspěvekod Milan » 08 říj 2015 21:49

Nic od UA Neumi 2x ADAT.
Milan

Příspěvekod Miroslav » 08 říj 2015 21:55

Škoda, od Apogee je vše zřejmě jen pro Mac OS X a zatím jsem nenašel nic co by byl vyšší level proti RME Fireface 802 pro win.
Miroslav

Příspěvekod Amorph » 09 říj 2015 09:36

Dva plnohodnotne ADATy umi Focusrite Saffire 56.
Amorph
Moderátor

Příspěvekod mando » 09 říj 2015 12:52

Antelope Zen alebo Motu 1248
mando

Příspěvekod Liquid Sound » 10 říj 2015 13:32

Udělám si letos radost a pořídim po všemožnejch rozhodováních UAD Apollo Quad. Byly ve hře ještě Apogee Ensemble (velkej konkurent), Avid Omni a zvukově asi nejlepší Prism Orpheus (bohužel nedělaj TB verzi, ale jenom USB2.0). Nicméně moje otázka zní, jaký jsou ty preampy? Je to k něčemu? Řešim totiž jestli tu 8p nebo jenom 8. Tj. jestli čtyři preampy nebo osm. Moc tomu principielně nedůvěřuju, nicméně rozdíl v ceně už neni takovej.

Používáte někdo ty předzesilovače běžně? Na co konkrétně? S čim srovnáváte? Postřehy?
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod matucha » 10 říj 2015 16:54

Slysel jsem nejaky ukazky prevodniku z apolla a vedle prism to znelo, jako nejaka chyba (blato). Treba i byla, ale stacilo to k tomu, ze jsem ohrnul nos ;). Ale stejne tak jsem to mel i s Lynx Aurora a Antelope Orionem... akorat apollo bylo vyrazne horsi. Se vsim z toho dela hromada lidi a bez problemu produkujou fajn vysledky - takze to neni o tom, ze by to bylo cisty zlo ;). Ale prism orpheus mi vedle toho prijde jako lepsi volba ciste zvukove. Je to takova mekci a min definovana podoba ADA-8XR, kterej mi prisel jako jeden z mala prevodniku, kterej nemeni moc charakter basu a transienty.

Orpheus je bohuzel znamej tim, ze nema moc dobry drivery a dokonce prism doporucili jako reseni problemu s driverama koupit si RME kartu a jet po adatu ;).

Mam ale takovej dojem, ze pri nahravani uplna dokonala presnost prevodniku neni tak zasadni, hlavni je se to dalo donutit hrat hezky (zmenou pozice mikraku atd). Kde mi ale zmeny vadej je pri procesovani kde nechci abych musel kompenzovat nedostatky prevodniku (pokud je to vubec mozny).
matucha

Příspěvekod Liquid Sound » 10 říj 2015 19:31

Ahoj Matouši! No já doteď jedu na Rosettě 800 a na to co dělám já, mi to jednoduše stačí. Osmičkovou Auroru znám, dělal jsem na to jednu celou desku Superstar spolu s jednou Digi192. Přijde mi to takový neslaný, nemastný tj. asi okej. O potížích s Orpheem vim, i proto ho nechci. Navíc to USBčko je s dnešníma technologiema (po)malá propustnost. Chci Thunderbolt.

Avid je typicky na mě hrubej a tvrdej zvuk. Na druhou stranu v Abbey Road je to pořád hlavní konverze na tracking tj. jak přesně píšeš, o tom to moc neni. Netrápí mě to zas tak moc. Rosettu si beztak plánuju nechat a navěsit na Apollo. Pokud mi přijde, že je vše ok a nebudu jí používat, půjde z domu stejně jako šel ten starej Apogee AD16.

Zajímal by mě spíš nějakej názor na ty předzesilovače. Rozdíl v ceně je asi 13k, což je za čtyři preampy, za předpokladu že by byly k něčemu, směšná cena. Proto se ptám. Čtu na Apollo strašný kvantaa chvály, ale už je pod mojí rozlišovací schopnost co je placený PR, co dělaj užiteční idioti zdarma a co je opravdová zkušenost z reálný praxe. Byť subjektivně interpretovaná. ;)
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod matucha » 11 říj 2015 00:57

Bych si tipnul, ze ta rosetta bude lepsi nez apollo. Ale je to jen muj pocit, takze nic ;). AD16x a DA16x jsou rozhodne fajn.

U tech preampu... vubec bych se neupinal na ty emulace. Ale nebal bych se ze by byly nepouzitelny v cisty podobe, kdyz ti nebudou vadit ty prevodniky teda.

USB2.0 je na vetsinu zvukovek uplne dostacujici (prutok, latence, vsechno). U UADu s jeho processingem nevim, to bude urcite narocnejsi. (věštění) TB ... se obavam, ze za chvili zmizne v propadlisti dejin jako firewire. USB (3) pretrva (konec věštění). Tohle asi bude zabavny cist za 10 let ;)
matucha

Příspěvekod Pytkin » 11 říj 2015 01:16

len tak na okraj .. USB 3.1 a TB 3 je ten isty konektor .. Je to podla mna hudba buducnosti a vobec by som sa o buducnost TB nebal :)
Pytkin
Moderátor

UAD Apollo

Příspěvekod Kermitak » 11 říj 2015 10:07

Jenze radic je separatni a porad dost drahej. Vetsina notebooku s USB 3.1 nebude mit TB.
Na druhou stranu, nejaka obdoba nizkolatencniho rozhrani s DMA tu byla vzdycky - PCMCIA, PC card, FireWire... Ted tu misto TB, afaik, nic jinyho neni, coz je imho duvod, proc jen tak nezmizi.
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 11 říj 2015 10:55

Kermitak : jojo .. dalsia vec je , ze TB3 je dost rychle rozdranie , a myslim si ze dost dlhu dobu nam bude postacovat .. Pozrime sa na firewire .. ako dlho sa pouzivalo ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Miroslav » 12 říj 2015 18:52

Tak po úvaze nakonec jiné řešení. K současnému RME Fireface 800, Audient ASP 880, Mackie Control Universal Pro, SPL MTC 2381 se dokoupí: Alpha Link MX 16-4 with MadiXtreme Bundle (u Thomana za pěknou cenu 37.910,-) a později pak rozšíření o RME OctaMic II.
Miroslav

Příspěvekod Liquid Sound » 16 říj 2015 18:29

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod BlackDog » 20 říj 2015 20:04

zdravím vespolek,
je tu hezky rozjeté téma UAD, tak toho využiju. Přemýšlim o obměně stávající zvukovky (MOTU traveller mk3) a jelikož pokoukávám již delší dobu po UAD, nabizí se mi dvě varianty. Buď rovnou Appolo, nebo RME převodníky a k tomu UAD satellite. přemýšlim nad tím (možná je to blbost, mám to tak nějak vžité z jiných zařízení) protože mi přijde lepší když jedna mašina se stará pouze o nahravání a druhá o pluginy :) je to nejspíš blbost, ale ...

díky za rady
BlackDog

Příspěvekod Milan » 20 říj 2015 20:12

Ta poslední úvaha je fakt mimo...Tím si nezatěžuj hlavu.
Šel bych rovnou do Apolla. Převodníky UA a RME jsou plusminus na stejné úrovni, nějaký nuance zvukový tam jsou (zkoušel jsem konkrétně FF802 - RME mi přijde subjektivně lepší - neutrální), ale není to nic, čím bych si nějak zásadně dělal hlavu...
Na Apollu jsou samozřejmě výhoda plug-iny, ale oproti RME má zase nějaké mínusy. Neumí 16 kanálů ADAT, nemá tak flexibilní monitorovací software jako RME, nejede pod Win (kromě Apollo Quad, který je z první generace ještě v prodeji).
Milan

PředchozíDalší

Zpět na Zvukové karty