Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

UAD Apollo

Re: UAD Apollo

Příspěvekod BlackDog » 20 říj 2015 20:21

Milan díky za odpověď. Já sem myslel, že ta úvaha je irelevantní,ale co kdyby.. mě jde halvně o to aby mi pluginy nezatěžovaly počítač, sice mám 16 GB ram,ale pokud člověk použijé víc pluginů na postprodukci (zkouším teď Waves) tak už je to znát. i proto sem začal koukám po UAD. každopádně díky za postřeh ;)
BlackDog

Příspěvekod IGGY » 22 říj 2015 11:33

mam UAD PCIe i Apollo pres FW, i UAD bere pamet pocitace. Co se tyce vykonu, pokud bych mel moznost znovu zvolit koupi pluginu na PA nebo UAD, koupil bych ho na PA, jedna se o stejne pluginy Brainvox, ale u UAD me seberou dost vykonu, kdezto na PC je to neznatelne. UAD ma smysl pokud chces pluginy od UAD. Mam 3 katry a DUO Apollo, obcas je to boj, jelikoz mam projekt, na UAD jeste misto jak v pameti i ve vykonu, ale nemohu uz pridat dalsi plugin, protoze UAD si je mezi jednotlive zarizeni naskladalo neekonomicky. Jedina moznost je tracky s narocnymy pluginami umistit na zacatek mixu, pak je nacte prvni a lepe vyuzije vykon karet. Takto je to alespon u PT11.
IGGY

Příspěvekod Liquid Sound » 21 lis 2015 23:51

Na tohle jsem tak nějak čekal, ale myslel jsem si že spíš budou free pluginy. Ono ne. S Apollem dostanete Satellite QUAD gratis. :)

Buy any Apollo rackmount interface and get a FREE UAD-2 QUAD Satellite — a $1,249 Value! Ends Dec 31st, 2015.

http://www.uaudio.com/promotions.html

Teď už jenom čekám, až mi pošle Disk slevovej převánoční kupon, co si matně pamatuju že posílali mínus sedm procent. Zas tak moc na to nespěchám… Ježíšek bude super. ;)
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod Pytkin » 22 lis 2015 00:54

UHA .. To je pekna ponuka :)
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Liquid Sound » 22 lis 2015 13:45

Tak s rostoucí kapacitou resp. počtem SHARCů roste chuť dokupovat plugy… ;)

Vzal bych obě verze Thunderbolt a doufám, resp. snad by to neměl bejt problém, že mi na daisychain pojede jako poslední TB -> HDMI redukce na monitor. Tak používám TB teď, přičemž zkukovka mi teď visí na FW800.
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod marion » 22 lis 2015 21:39

ja dufam ze daju nejake zlavy aj na pluginy ... hardware uz mam :-)
marion

Příspěvekod Liquid Sound » 03 úno 2016 19:50

Přemejšlim a Googlim, protože maj na uaudio.com slevy na masteringový plugy. Nejsem masteringař, to za prvé. Ani nehodlám bejt. Za druhé na pracovní věci by se mi to asi hodilo, nevíc jedinej multiband co mám aktuálně je stará C4 od Waves…

Používáte to někdo? Preferuju určitě transparentní zvuk, nepotřebuju nijak barvit. Je to obecně celkem hodně chválený a je to docela no brainer za slevněnejch €249.

Přesto však je něco co by vás na tom (vyloženě) štvalo? Jediný co jsem zatim pro mě relevantního našel, že limiter neumí ohlídat intersample peak (okej, na to mám měřák) a pár lidí zmínilo low end harshness (to by byl problém větší), to ale nevim u kterýho z těch plugůkonkrétně.

Něco k tomu někdo? Díky. 8)

(Jestli je tu auditko vysloveně pro UAD plugy, omlouvám se. Admini prosím přesuňte dotaz.)
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod matucha » 03 úno 2016 20:24

Precision limiter je hodne zabarvenej, obcas na neco fajn, ale nepouzil jsem ho ani nepamatuju (je mnohem vic slysitelnej nez jiny). Fabfilter pro-l, ozone 7, voxengo elephant a ted vysel novej DMG limitless, kterej je v leccem unikatni.

Precision multiband jsem popravde nikdy nepouzil, ale takovej Fabfilter pro-mb toho umi mnohem mnohem mnohem vic (a nebo min kdyz chces co nejmensi zasah). No a pak je otazka jestli spis na transparentni zvuk nejsou lepsi dynamicky ekvalizery, ktery nemaj crossovery. TDR Nova je zadara a je uplne super, na mastry je to fakt skvelej nastroj. http://www.tokyodawn.net/tdr-nova/

Asi pro ne najdes nejaky uziti, ale ten limiter je dneska (a uz dlouho) spis nepouzitelnej.
matucha

Příspěvekod Liquid Sound » 03 úno 2016 20:34

Aha škoda. A co ten Massive Passive? Nemám totiž teď vůbec čas stahovat nějaký trialy a testovat. Krom toho, že nerad testuju. Snad koncem měsíce a ty slevy jsou do konce měsíce…
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod BlackDog » 03 úno 2016 23:02

tuhle akci sem vyuzil, ted jen pockat na akci na pluginy jak říkáte :) a počkat na květen až se vrátim do čr a budu se moci zase začít naplno věnovat muzice.
BlackDog

Příspěvekod matucha » 04 úno 2016 00:02

Liquid Sound píše:Aha škoda. A co ten Massive Passive? Nemám totiž teď vůbec čas stahovat nějaký trialy a testovat. Krom toho, že nerad testuju. Snad koncem měsíce a ty slevy jsou do konce měsíce…

MP jsem zkousel kdysi davno na nejaky vokaly a bylo to pekny, ale bylo to drahy a mezi tim vysly novy verze pultecu, na ktery byly hodne velky slevy a tak me nejak nic nepresvecilo si to koupit. Vtipny je, ze na GS nektery lidi delali blind testy HW vs SW massive passive a uspesnost odhadu lidi co tam hlasovali byla 50%.

Priznam se ze vetsina barevnejch eq v softu u me nakonec v mixech moc nekonci, malokdy sahnu po necem jinym nez po fabfiltru ProQ2 (natural phase mod). A duvod je jednoduchej, skvely ovladani, nicim me neomezuje a kdyz uz ekvalizuju v nem tak tezko hledam duvod za nej pridat este nejakou emulaci neceho abych treba zved vejsky. Jsou ale taci, kteri radi pouzivaj emulace ekvalizeru a ty by treba byli nadsenejsi. U me je to vetsinou kompresor, co pripadne hejbe s charakterem.

Jo docela zajimavej je Ampex ATR102. Ani ne tak na mastry, ale tu a tam na nejaky jednotlivy tracky nebo na grupy (voc, bass, drums, kytary...). Realne znejici pas to neni, ale je to hodne komplexni organickej proces, kterej mi nezni levne a ma obcas prekvapive svetly chvilky. Kdyz nema, tak treba nevis jestli to dela vubec neco zajimavyho nebo to "tak nejak trochu meni zvuk". Obecne mi to funguje super na vokaly, kterym to sveci temer vzdycky (coz si musim pripominat, protoze na to zapominam ;) ).
matucha

Příspěvekod Liquid Sound » 04 úno 2016 13:26

Uvidim no. Ještě o tom něco počtu a vezmu asi ten Massive Passive. Na mastering bundle ještě počkám, jestli se někdo vyjádří plus se budu ještě dotazovat. Do konce měsíce je času dost a já bych s tim nic stejně neudělal.

Btw. ten Ampex hodně lidi chválej. Já teda mám jenom nějakej ten Oxide, ale ani nemám čas ho vyzkoušet. Leží mi tu nějakej jazzovej kvartet na smíchání, tak holt koncem měsíce.

Pro mě je trošku prioritou ten Lexicon 224. Jakmile bude v nějaký akci, beru ho hned.
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod Amorph » 04 úno 2016 13:37

Na ten mastering (precision) bundle bych se vykaslal. Jak pise Matous, dneska uz to s prehledem nahradi/valcuji native veci. Driv jsem docela pouzival precision eq, ale dneska uz si na nej ani nevzpomenu a ten Massive passive je kvalitativne o dost dal a jestli je na nej sleva a mas treba jeste kupon, tak mi to prijde jako dobra investice. Jinak u me je posledni dobou nejpouzivanejsi UAD plugin API Vision channelstrip. Neni to sice na mastering, ale v mixu odvede spoustu prace.
Amorph
Moderátor

Předchozí

Zpět na Zvukové karty