Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Universal audio twin SOLO or DUO

Universal audio twin SOLO or DUO

Příspěvekod JozefCh » 22 kvě 2016 14:21

Zdravím, nahrávam iba vokál vo vynimočných pripadoch 2mic naraz ale povačšinou iba 1... Páči sa mi táto zvukovka od UA no chcem sa opýtať či na moje potreby a použitie mi stačí na jednoprocesorová alebo by som mal priplatiť a kúpiť tu s dvoma procesormi... dik.
JozefCh

Re: Universal audio twin SOLO or DUO

Příspěvekod Fillippos » 22 kvě 2016 17:26

tak na nahrávání nepotřebuješ nijak vysoký výkon procesoru, o postprocesingu jsi se nezmínil - to znamená - kolik stop budeš mít v projektu a kolik efektů (zhruba) chceš na každou stopu pověsit. Pokud chceš opravdu jen nahrát vokál a pak ho někam poslat dál, nepotřebuješ k tomu UAD. Pokud ovšem budeš pracovat s nějakým podkladem, který nebude jen ve stereostopě, ale bude normálně 1 nástroj = 1 stopa, a pak budeš výsledek míchat, může se ti hodit i víc procesorů.. V opačném případě to budou vyhozené peníze, z mého pohledu.
Fillippos

Příspěvekod JozefCh » 22 kvě 2016 17:34

Noo som začiatočník čiže čo sa týka postprocesingu mix atd... dotoho sa moc nepuštam zatial skor iba skúšam a učím sa to... a povačšinou by som chcel tie nahravky posielať inam na postprocesing... ako všade mi odporučajú tento universal audio ale tiež mi neni moc dochuti dať len za zvukovku bud 650 alebo v 850(duo) a rozmýšlam či to neni premna zbytočné a nenašlo by sa niečo lacnejšie čo podáva podobný výkon
JozefCh

Příspěvekod Fillippos » 22 kvě 2016 17:54

určitě našlo, třeba toto - http://kytary.cz/focusrite-scarlett-2i2/HN122113/?[url]gclid=CjwKEAjwsYW6BRCTzvu5y8DPhi0SJABnGLlHDkQKh5O1xyud1Myz_jVWBT7cInHnBuMxts_RJdeYIxoCmJnw_wcB[/url]

Je to jednoduchá externí zvukovka, se zvukem, který tě nezklame. (stejně jako začátečník nepoznáš rozdíl ve zvuku předzesilovačů, to nepoznají mnohdy ani profíci), a jsou tam vstupy pro dva mikrofony.. To je vše, co pro tvé účely potřebuješ. Upravit nahraný vokál můžeš potom pomocí free VST efektů, kterých je na netu kupa a některé z nich jsou na úrovni drahých VST.http://www.vst4free.com/
Jinak mnohem důležitější a primární je, pro začátečníka, naučit se pracovat s mikrofonem a pořešit si akustiku pro nahrávání. Ne drahá zvukovka. Na audiozonu je o tom za ty roky napsáno opravdu hodně, tak čti, a zkoušej - jako všichni. :wink:
Fillippos

Příspěvekod JozefCh » 22 kvě 2016 18:01

noo okej dik za radu.. len mám docela drahý mikrofon tak som ho nechcel zabiť nejakou 200eurovou zvukovkou ale ked hovoríš že je to jedno tak som len rád že ušetrím a možem to investovať inam
JozefCh

Příspěvekod Fillippos » 22 kvě 2016 18:28

co máš za mikrák, jestli se můžu zeptat? Nezabiješ ho tím :) Jen neutratíš, momenálně zbytečně, kupu peněz. Za pár let pochopíš, prodáš jí na bazaru a koupíš nějaký dražší preamp.
Fillippos

Příspěvekod JozefCh » 22 kvě 2016 21:11

mikrák mám rode k2... tak mi prišlo také blbé k pomerne drahému a myslím si že aj dobrému MICu kúpiť nejaký lacný interface... preto som hladal niečo z tej vyššej ligy
JozefCh

Příspěvekod Fillippos » 22 kvě 2016 23:26

..vůbec to neřeš - ušetři prachy na akustiku a dobré repráky - to jsou vysoce citlivá místa celého řetězce, kde se dějí hlavní věci.
Fillippos

Příspěvekod JozefCh » 23 kvě 2016 00:07

No jo mas asi pravdu...paci sa mi docela ta saffire pro 26...da sa pripojit aj do thunderboltu co mi pride super
JozefCh

Příspěvekod delay » 23 kvě 2016 08:53

Taky bych zvolil lacinější interface, ze zkušeností z UA (1st gen) a RME mám z předzesilovačů RME daleko lepší pocit, anebo spíše celkově preamp / AD. Ale šel bych klidně i cestou levnější Focusrite a k tomu třeba předzesilovač ISA One. Nebo koupit RME Babyface, ale samozřejme hodnota UA také spočívá s integrované DSP FX jednotce, která poskytuje jedny s TOP pluginů světové třídy. Možností je více...
delay

Příspěvekod JozefCh » 23 kvě 2016 17:17

rozmýšlam že teda zoberem nejakú tu scarlett malú a k tomu ten goden age preamp... sú nato dobré recenzie asi to ma dobrý zvuk
JozefCh

Příspěvekod Stan » 23 kvě 2016 21:02

Plne souhlasim s tim co ti pise Fillippos. O dalsim se da polemizovat pocinaje procesorem a pameti az po preampy. Vyhoda UAD je pro zacatecnika diskutabilni, pocinaje cenou za plugin (cca $200) a schopnostmi vyuzit vyhod zpracovani audia konce.
Stan

Příspěvekod JozefCh » 27 kvě 2016 17:29

Tak nakoniec som kvoli inovaciam a thunderboltu a ISA style preAmpom kúpil CLARETT 2pre za 500e... a je to super. Preampy velmi slušné ale časom samozrejme dokúpim aj nejaký zosilovač k tomu...
JozefCh

Zpět na Zvukové karty