Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Zvukova karta / vokaly / do 900eur

Re: Zvukova karta / vokaly / do 900eur

Příspěvekod tony9 » 05 led 2017 12:50

Já mám Baby Face Pro a jsem spokojený. Budu teď kupovat na rozšíření o 8 I/O ADAT od prachobyčejného Behringera:-)
Jedu na Mac Mini a vše funguje úplně v pohodě včetně TotalMixu.
tony9

Příspěvekod mando » 05 led 2017 13:33

Rme su dobre karty ale drahsie, porovnatelne (aj lepsie) prevodniky aj preampy su aj v inych kartach od Audient, Focusrite (Forte, Clarett), Apogee, Motu AVB... ja by som kludne bral na tvoj ucel Audient ID4...
mando

Příspěvekod merlinhz » 05 led 2017 13:41

zvukovku do 200e mam aj teraz a povedal som si ze chcem ist o par levelov vysie, fakt kvalitny mic prevodnik aby bol pocut co najvacsi rozdiel... mic mam zatial Maudio sputnik, tento rok budem menit aj ten
merlinhz

Příspěvekod mando » 05 led 2017 14:03

bavime sa o zvuku, pozri ak chces priplatit 200-500 a nepocut rozdiel (alebo placebo) tak kludne, tie karty nehraju presne rovnako rozdiel je vzdy v nejakých drobnostiach, nieco hra vzdusnejsie, nieco stredovejsie, nieco ma viac gainu na preampe atd... vypocuj nabery tu je tam 6 kariet:

viac pocutelny rozdiel ti da vymena mikrofonu, slusny preamp napr Golden Age, samostatny prevodnik AD, DAC...

ak chces Rme kludne si kup Babyface Pro je to ich najnovsia a najlepsia mala karta
mando

Příspěvekod delay » 05 led 2017 15:41

merlinhz: Jo, je to stejná řada. Ještě jak jsme psal o Clarett, s Babyface máš ještě navíc ADAT rozhraní, tzn. že máš k dispozici dalších 8 in / out při 44.1 kHz. Clarett myslím ADAT nemá, ale jistej si nejsem :)
delay

Příspěvekod merlinhz » 05 led 2017 16:00

rozmyslal som aj nad tou Clarett ale vacsinou som sa docital ze ked vaham medzi RME a Focusrite tak jednoznacne mam ist po RME...
idem si pre babyface pro, myslim ze to bude najlepsia volba

teraz uz len spravny mic najist, nechcem aby ma brzdil ten m-audio sputnik co mam teraz
merlinhz

Příspěvekod delay » 06 led 2017 10:57

Focusrite VS RME... každá ze značek jde trohcu jiným směrem. Focusrite je rozodně renomovaná značka a trochu se obávám, že na základě tebou popsaných dosavadních zkušeností toto ještě nedokážeš správně posoudit.

Focusrite totiž produkuje i výrobky v kategorii entry level, pro úplné začátečníky, jednoduše shrnuto za malé peníze, na straně druhé vyrábí špičkové mixážní konzole nebo signálové procesory a předzesilovače těžící i z dědictví legendy NEVE. RME se specializuje pouze na audio rozhraní a v podstatě pokrývá "jen" středí a vyšší střední třídu. Pokud chceš srovnávat tyto dvě značky tak vždycky jen v patřičné kategorii. Proto řada Clarett může ve finále znít o stupeň líp jak UC nebo UCX, oprtoi tomu jejich Scarlett bude zase slabší. Já to nevim, je to pouze pocit či domněka, rozhodně se ale nedá globálně tvrdit, že RME je lepší než Focusrite.

Co se týče mikrofonu. Volil bych asi Neumann TLM 102, v poměru cena / výkon se mi zdá ideální a univerzální.
delay

Předchozí

Zpět na Zvukové karty