Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

věrohodný vst instrument na zvuk piana

Re: věrohodný vst instrument na zvuk piana

Příspěvekod Keitaro333 » 14 dub 2009 18:11

Pytkin: ano mam Kontakt verziu ale teoreticky by mala fungovat aj giga verzia, asi tam niesu nejake zlozite skripty. Prip. ak mas gig tak to skonvertni a stiahni si updatnute .nki z ich webu ktore su lepsie nez tie povodne.
Keitaro333

Příspěvekod Cundo » 14 dub 2009 20:55

Nedavno som potreboval nahrat nejake vierohodne klavirne party,tak som pozval pana Klaudiusa Kovaca,jazzoveho klaviristu,ktory je povazovany za jedneho z najlepsich v SR.Nahravali sme MIDI.Pouzil som relativne malu kniznicu z GPO,cca 250 megovy Steinway,a Klaudio bol mimoriadne milo prekvapeny z toho,co mu liezlo z pod prstov.
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.
Cundo
Profesionál

Příspěvekod kolonista » 15 dub 2009 07:35

díky moc za tipy(jsem se z toho všeho množství málem .... :shock: )hlavně za ten free yamaha c7.
kolonista

Příspěvekod kolonista » 17 dub 2009 15:10

ještě jedno,dělám si trochu pořádek v hlavě a mám docela temno ohledně výrazů,samply to je asi něco co se line ze sampleru viz halion,do něho se musí sehnat asi nějaký zvuk? Synták to je něco co používá tedy jak tady již někdo psal nějaký logarytmus či co ,není to využito z originálního zvuku viz absynth? vst instrument je tedy co? asi jsem napsal totalní hovadinu ,ale vůbec nevím jak to jinak pojmout
kolonista

Příspěvekod fova » 17 dub 2009 22:07

Synteza si vymysli zvuky sama pomoci nejakeho postupu, ktery ma naprogramovany, sampler si bere z databaze zvuky, ktere mu tam nekdo nahral pres mikrofony a prehrava je.
fova

Příspěvekod kexik » 19 dub 2009 15:10

kolonista píše:ještě jedno,dělám si trochu pořádek v hlavě a mám docela temno ohledně výrazů,samply to je asi něco co se line ze sampleru viz halion,do něho se musí sehnat asi nějaký zvuk? Synták to je něco co používá tedy jak tady již někdo psal nějaký logarytmus či co ,není to využito z originálního zvuku viz absynth? vst instrument je tedy co? asi jsem napsal totalní hovadinu ,ale vůbec nevím jak to jinak pojmout

vst instrument je hocijaky sw plugin, do ktoreho ide poslat midi noty a vychadza z neho nejaky zvuk. moze to byt syntetizator alebo sampler, nazov je len odlisenim od vst efektu, co je v podstate plugin, ktory noty nepouziva, len kontrolne signaly (je aj par takych co pouzivaju noty ale len pre kontrolne ucely, napriklad antares autotune)
samplery a syntaky ti uz popisal fova. hodne nastrojov ale su daco medzi, pouzivaju sample na resyntezu, trebars synful orchestra. vyhodou takeho riesenia je mensia potreba pamate. dalsie veci medzi su granularne syntaky, ktore zo sampla pouzivaju len malinke kusky ktore rozne kombinuju
kexik

Příspěvekod boro » 20 dub 2009 14:01

ja odporucam
east west - boesendorfer - kombinujem to so zivym klavirom, kt som nahral, a znie to najvernejsie z toho, co som doteraz skusal. No vzdy to nie je 100%, ale - povedal by som - 60 az 75%
Serte na sample, nahravajte na zivo.
Mna uraza, ked niekto vypusti do radii pesnicku s klavirovym motivom z emotivnej robotonie.
Hlavne by to malo urazat majitelov nahravacich studii.
boro

Příspěvekod kolonista » 21 dub 2009 21:15

tak jsem to tak projel a docela jsou to záhuly na pamět počítače ,nechci aby to vyznělo nevděčně ,ale nebyl by chlapi tip na piano z nějakým menším obsahem bajtů? nějaké pianko do pop music do 1giga by mi uplně bodlo 8) mám to na demáček ,takže mega rozsáhlé the grandči akoustik pro mne není . díky
kolonista

Příspěvekod kexik » 21 dub 2009 21:25

kolonista píše:tak jsem to tak projel a docela jsou to záhuly na pamět počítače ,nechci aby to vyznělo nevděčně ,ale nebyl by chlapi tip na piano z nějakým menším obsahem bajtů? nějaké pianko do pop music do 1giga by mi uplně bodlo 8) mám to na demáček ,takže mega rozsáhlé the grandči akoustik pro mne není . díky

sf2midi.com
zaregistruj sa a daj vyhladavat piano. stiahni vsetky sf2 vacsie ako 40MB, je ich tam takych len zopar a vsetky sa v podstate daju
sf2 ti prehra kazdy sw sampler, pripadne zadarmo napriklad sfz player
a mozno ze ti bude stacit aj 4front piano vst ale to je uz imo skor z kategorie des (zvykne neprijemne "vyliezat" z mixu)
kexik

Příspěvekod fova » 21 dub 2009 23:10

Chtel jsem ti jeste poradit, aby sis stahl free verzi Sampletanku a k ni par free nastroju, protoze mezi nimi je docela pekne popove piano, ale IK Multimedia mezitim zmenili licencni politiku a ta verze Sampletanku uz je free jen na 10 dni. Pak se ti snizi polyfonie na 4 tony.
Mam tu free verzi nainstalovanou uz par let a zvukove se trosku blizi NI Akoustik Pianu. Byla to hodne zajimava free alternativa ke komercnim produktum.

Pokud to stihnes udelat za 10 dni, tak se mrkni sem:
http://www.ikmultimedia.com/sampletank/download/

Prijde mi to jako o neco vyssi level nez SF2 nastroje, ktere jsem take pouzival a pameti ti to moc nesezere - myslim ze to byly max. desitky megabajtu.
fova

kytara

Příspěvekod Damien » 30 čer 2009 18:34

Zdravim, nechci zakladat nove tema, kvuli tehle jedne blbe otazce, tak to mrsknu sem. Mate nekdo tip na verohodny vst plugin na elektrickou kytaru? FL Slayer mi moc nevhovuje a ziveho kytaristu bohuzel tak nejak nemam po ruce. Dik za odpoved.
Damien

Příspěvekod nixx » 30 čer 2009 23:13

nixx

Příspěvekod Damien » 01 črc 2009 09:08

Diky :) A zkousel to nekdo? Vypada to dobre, ja to testnu.
Damien

Příspěvekod jeany_jeany_jeany » 02 črc 2009 10:06

kdyby jsi použil čudlík hledat, tak by jsi zjistil, že se to tady už dost obšírně probíralo...

Nicméně k tomu virtualgutiaristovi.. já jsem ho zkoušel (pravda jedničku - nevím jak moc se liší od dvojky) a přišlo mi to dost nahovno - vpodstatě je to jenom přehrávač už hotovejch naefektěnejch samplů - je tam malá flexibilita - kupříkladu nemůžeš akordy "hrát" v různejch obratech, nedá se to prohnat jinou simulací aparátů, bo to je už zkreslený..

Za sebe bych spíš doporučil realstrat (případně realguitar na španělu)- značný možnosti v nastavení, hraje to jednotlivý tóny, takže to přehraje i úchylárny typu zmenšenejch devítek, různý průtahy akordů a akordy v prstolamačských, leč skvěle znějících obratech. No a když si s tím dáš práci, tak se to vzdáleně začne podobat skutečný kytaře (což v.guitarist ani náhodou...)
jeany_jeany_jeany

Příspěvekod Damien » 03 črc 2009 11:47

jeany_jeany_jeany píše:kdyby jsi použil čudlík hledat, tak by jsi zjistil, že se to tady už dost obšírně probíralo...

Nicméně k tomu virtualgutiaristovi.. já jsem ho zkoušel (pravda jedničku - nevím jak moc se liší od dvojky) a přišlo mi to dost nahovno - vpodstatě je to jenom přehrávač už hotovejch naefektěnejch samplů - je tam malá flexibilita - kupříkladu nemůžeš akordy "hrát" v různejch obratech, nedá se to prohnat jinou simulací aparátů, bo to je už zkreslený..

Za sebe bych spíš doporučil realstrat (případně realguitar na španělu)- značný možnosti v nastavení, hraje to jednotlivý tóny, takže to přehraje i úchylárny typu zmenšenejch devítek, různý průtahy akordů a akordy v prstolamačských, leč skvěle znějících obratech. No a když si s tím dáš práci, tak se to vzdáleně začne podobat skutečný kytaře (což v.guitarist ani náhodou...)

Vycerpavajici :) Diky :wink:
Damien

PředchozíDalší

Zpět na Zvuky a samply