Ableton 6.0.1 - najlepsi Live od 2001

Vše o programu Ableton
Odpovědět
Poshook

Příspěvek od Poshook »

kexik píše:poshook: a robi sa ten sampler aj extra, ako vst? TO by bolo zaujimave, urcite...
ako vsti to nie je a ani nemoze byt, pretoze na sposob roboty s nim nie je prisposobeny ziaden iny DAW (funkcia drag and drop a pod.)

kexik

Příspěvek od kexik »

no jo...
inak drag&drop funguje aj vo FL, aby som si prihrial polievocku :)
FL je totiz taky dvojtretinovy ableton za stvrtinovu cenu, aby som tak povedal :)

Poshook

Příspěvek od Poshook »

kexik píše:no jo...
inak drag&drop funguje aj vo FL, aby som si prihrial polievocku :)
FL je totiz taky dvojtretinovy ableton za stvrtinovu cenu, aby som tak povedal :)
mozno bol, so 6. verziou uz je to 1/4 Ableton za 1/4 cenu :)))

IMHO FL dokaze nahrat externe audio do audio stopy a odtial drag and drop do okna sampleru pri zapnutom play?

Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

by ma zaujimalo ci tam uz konecne maju ghost clipy a groove templates... :roll:

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. »

Me prijde ze se toho v abletonu 6 oproti 5 moc nezmenilo. Jedina nejvetsi zmena je podpora pro multicore to je k nezaplaceni. Jinak nic moc. Kdyby alespon pridelali nejaky poradny drum editor, nebo ruzne krivky a usecky pro kresleni MIDI velocity a CC....

dendy

Příspěvek od dendy »

ableton proste nikdy nebol a stale nieje primarne nastroj urceny na tvorbu - da sa to v nom ale je to extremne nepohodlne v porovnani napr. s Cubase (alebo aj Fruity).. jeho sila spociva v tom, ako uz hovori aj jeho nazov:), ze je to nastroj pre LIVE performance - tam nema konkurenciu... myslim ze tvorit v nom ale kompletnu skladbu zavana masochizmom :))

kexik

Příspěvek od kexik »

poshook: vo FL je nahrata stopa bud automaticky sampler, alebo sa v protekte neobjavi, ale musis ho nalistovat vo file browser okne, a odtial bud pouzit menu (open in xxx window) alebo otvorit dany generator a pretiahnut mysou. ci to cele ide za jazdy, som nikdy neskusal, ale myslim ze ano

bluem

Příspěvek od bluem »

fruity je primarne urceny ako automaticky bubenik, to co dohno napchali za posl.par rokov z neho spravilo moznu alternativu na tvorbu, avsak na ukor nekompletneho a identicky poznaceneho zvuku.

kexik

Příspěvek od kexik »

bluem píše:fruity je primarne urceny ako automaticky bubenik, to co dohno napchali za posl.par rokov z neho spravilo moznu alternativu na tvorbu, avsak na ukor nekompletneho a identicky poznaceneho zvuku.
he? co je identicky poznaceny zvuk?

bluem

Příspěvek od bluem »

ehm... nerad by som rypal... domysli si:) staci ak mas usi...

kexik

Příspěvek od kexik »

bluem: mozem ta ubezpecit ze usi mam a ze rozdiel v zvuku je mytus.

bluem

Příspěvek od bluem »

oka ako myslis. ja svojim usiam verim... uz nebudem pisat tuna o tom, nakolko je to mimo temy.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. »

FL ma svuj urcitej sound... a prave, ze ma celkem dobrej sound... da se to poznat treba, kdyz pouzijes treba stejny bici vzorky ve frutiloops a pak v abletonu... nejaky rozdil tam je

Poshook

Příspěvek od Poshook »

dendy píše:ableton proste nikdy nebol a stale nieje primarne nastroj urceny na tvorbu - da sa to v nom ale je to extremne nepohodlne v porovnani napr. s Cubase (alebo aj Fruity).. jeho sila spociva v tom, ako uz hovori aj jeho nazov:), ze je to nastroj pre LIVE performance - tam nema konkurenciu... myslim ze tvorit v nom ale kompletnu skladbu zavana masochizmom :))
absolutne s tebou nesuhlasim (lebo som nanajvys subjektivny jakozto dlhorocny uzivatel), ale stiahni si Live 6 demo a skusaj... a sustred sa na:

- Instruments Rack + Multiple Controller
- Sampler
- MultiWarping

alebo si pozri video k danym features :))

mozes sa u mna niekedy zastavit aj s notasom a uvidime, kto urobi rychlejsie rovnaku robotu, ci ty na Cubase alebo ja na Live. Samozrejme budeme robit tvoj projekt :))

Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

takze tie ghost clips a groove templates tam asi nebudu ze ano Poshook.. :roll:
'demo' si asi tento tyzden stiahnem ale rad by som to vedel uz dnes.

Odpovědět