Ableton Live 8

Vše o programu Ableton
Sonority
Příspěvky: 209
Registrován: 06 led 2005 11:50

Ableton Live 8

Příspěvek od Sonority »

http://www.ableton.com/

Availability
expected to ship in the second quarter of 2009.
Ableton Suite 8 will be available for EUR 549/USD 699 (download).
Ableton Live 8 will be USD 349/EUR 449 (download).


spoustu novyho + akai kotroler http://www.ableton.com/touch

+ sdileni projektu http://www.ableton.com/share

+ Max for Live http://www.ableton.com/extend
coz me prijde jako revolucni, pokud tam bude splnena ta podminka "Max for Live also provides objects that allow you to access and modify the inner workings of Live. Modify the tracks, clips, notes, names and values, selection states—and pretty much anything else you can see or hear in Live."

teoreticky by z abletonu mohl byt neco jako opensource, zalezi na vyrobci velky umozni rozsah zmen, co bude mozny modifikovat.
Naposledy upravil(a) Sonority dne 16 led 2009 11:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Příspěvek od Ondra P. »

jo je to celkove super... co se mi hodne libi je ten ZOOM sequenceru... takhle si to muze clovek prispusobit podle svoji potreby... to by mel mit kazdy DAW...
uz se tesim..

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

ten max for live je sucast noveho trendu. posledny fruity loops ma integrovany synthmaker.
inak su ale tie novinky opajcovane z hodne starych verzii FL ;)

rfs
Příspěvky: 67
Registrován: 28 pro 2005 19:11

Příspěvek od rfs »

no ten akai controler je super...to už je velká konkurence pro moje mpc..:-)
www.myspace.com/riverforsale
[Piano Petrof r.1940,Akai MPC1000+Jomox Mbase01,Akai S5000,Kurzweil K2000,apple powerbook G4,Cubase LE,Reason3,RME FW400,Mackie CR1604+lexicon mpx500],AKG 240mkII

Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Příspěvek od Ondra P. »

Ja nechapu proc tam do tech kontroleru cpou ty 3cm Fadery... pokavad to ma byt pouzitelny jako volume fader, tak by to chtelo aspon 5cm... to samy ma Novation Remote SL... na nejaky jemnejsi ladeni to fakt neni..

Uživatelský avatar
BS
Příspěvky: 992
Registrován: 23 kvě 2006 12:17

Příspěvek od BS »

mne zas neni jasny proc tam nepridali nejakej mensi LCD display pro lepsi preset management. jinak ale se mi to hafo libi a jdu do toho,.

Uživatelský avatar
delay
Příspěvky: 5829
Registrován: 20 říj 2005 09:29

Příspěvek od delay »

Ten kontroler se mi líbí, ikdyž dělám v FL... zajímala by mne predezná cena a moznosti vyuzití v jiných DAW...

Sonority
Příspěvky: 209
Registrován: 06 led 2005 11:50

Příspěvek od Sonority »

ekeaze píše:proc tam do tech kontroleru cpou ty 3cm Fadery... pokavad to ma byt pouzitelny jako volume fader, tak by to chtelo aspon 5cm... to samy ma Novation Remote SL... na nejaky jemnejsi ladeni to fakt neni..
me zase tohle vyhovuje. Na edirolu ur-80 jsou fadery 10cm dlouhe a je pro me utrpeni pri nejakych zivejsich stylech hrani dostat to z nuly do maxima. proste to dlouho trva. Tak jsem to vyrezil tak, ze jsem kus plochy drahy faderu horizontalne zalepil izolepou. Na precizni praci kratke fadery nejsou, ale pro rychlou praci na podiu to muze nekomu vyhovovat vic.

Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Příspěvek od Ondra P. »

takze ten kontroler ma 45mm Fadery, takze to uz je lepci jak 3cm...

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

Verzia 8 len potvrdzuje pravidlo, ze parne verzie su tie podstatne, na ktorych Abes co to urobia. Som nadseny z:
- Groups
- Elastique Pro v complex mode
- Novy system warpingu podobny ako v Protools
- Crossfades
- Groove mapping

Som zvedavy, ako dopadla optimalizacia kodu na sucasne viacjadrove procaky, pretoze s kazdou verziu Live sa zvysuju naroky na CPU. Ak bude v tomto ohlade Live 8 aspon z 60% tak efektivny ako Logic 8, tak SUPER

listonos
Příspěvky: 314
Registrován: 08 říj 2006 07:29

Příspěvek od listonos »

pekne, akurat keby daco spravili s tym dizajnom - na to sa fakt neda pozerat - inak sa mi zda to gui a sposob ovladania ako jedno z najlepsich vobec

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

listonos píše:pekne, akurat keby daco spravili s tym dizajnom - na to sa fakt neda pozerat - inak sa mi zda to gui a sposob ovladania ako jedno z najlepsich vobec
tiez mam iste vyhrady k celkovej estetike, ale prevazna vacsina uzivatelov sucasny GUI miluje a neda nan dopustit, takze tu sa nejakej velkej zmeny tak skoro nedockame

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

celkova estetika je vysoka. to cubase vyzera vizualne ako program pre skolkarov. navyse je dolezity ten celkovy kontrast, ktory je vyhodny pri pouziti nekvalitnych monitorov a pri silnom osvetleni reflektormi. schvalne si pusti klasicky sedivy program trebars wavelab na lacnom lcd a zasviet si na to 5kW reflektorom

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

kexik píše:celkova estetika je vysoka. to cubase vyzera vizualne ako program pre skolkarov. navyse je dolezity ten celkovy kontrast, ktory je vyhodny pri pouziti nekvalitnych monitorov a pri silnom osvetleni reflektormi. schvalne si pusti klasicky sedivy program trebars wavelab na lacnom lcd a zasviet si na to 5kW reflektorom
tazko povedat, esteticke vnimanie je vecou subjektivnou. chapem, ze Live sa snazi byt funkcny a prehladny aj v nie prilis idealnych podmienkach, ale ked si ho v OSX spustim, tak mam pocit, ze som spustil aplikaciu z WIN 3.11... v porovnani s prostredim operacneho systemu Leopard je to ako past na oko

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »


Odpovědět