Ableton-render,finalizovanie nahravky atd.

Vše o programu Ableton
luto
Příspěvky: 59
Registrován: 22 črc 2007 18:19

Ableton-render,finalizovanie nahravky atd.

Příspěvek od luto »

Ahojte,
asi je to total beginer otazka, ale skusim:)
robim hudbu v Abletone, samozrejme davam bacha aby mi skladba nesla na master level do cerveneho pola,hra to /asi pochopitelne/dost potichu. So skladbou som dajme tomu spokojny a chcem z nej urobit pocuvatelne wawko. Dam render a potom nejake drobne upravy vo wavelab,alebo robit upravy uz v Abletone? napr. hodit na master Waves L2, alebo nieco podobne s funkciou cd mastering?
aky je vas /stadnardny/ postup?
vopred dakujem.

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Příspěvek od rastis »

vyskusaj si aj L2 na master sabli -> render a vyskusaj si render -> L2 v editore. co sa ti bude viacej lubit, to je asi lepsi postup. respektive iste zmeny vypozorujes uz pri mixazi do tej L2, ale vsak skus to aj tak, a aj tak ;)

Cyril
Příspěvky: 5833
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

luto: ja bych to rozhodne, kor pokud jsi zacatecnik, oddelil a mastering delal az na finalnim renderu, ne behem mixaze. A chtelo by to vedet, ceho vlastne chces dosahnout, hazet na ten soubor naky pluginy s nejakyma presetama je podle me ne prilis stastnej zpusob (znam to duverne :)

luto
Příspěvky: 59
Registrován: 22 črc 2007 18:19

Příspěvek od luto »

Cyril: to hej, ono je ale dost tazke sa orientovat v tom obrovskom mnozstve pluginov... vies nieco odporucit? nieco efektivne a user friendly zaroven? :D

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

luto : ten spominany L2 je v poriadku , podla mna ..

luto
Příspěvky: 59
Registrován: 22 črc 2007 18:19

Příspěvek od luto »

to all: dakujem. a co meranie RMS? ako zvysovat/znizovat RMS nahravky?a na aku uroven vlastne?
big thanks

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Příspěvek od rastis »

omrkaj si priblizne RMS nahravok, co sa Ti lubia. ked mas L2, tak mas azda aj ten analyser od nich a tam sa to da pozret. ale dobry vysledny zvuk a meranie RMS nie je uplne v suvise ;) ak by si presiel search, su to tu velmi obohrate temy. kdesi tu je aj "rychly navod" o domacom SW "masteringu", tym sa kludne mozes skusit riadit...

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Příspěvek od rastis »


rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Příspěvek od rastis »

ale este pred mastrovacim guide si najdi mixovaci guide od Sasu - len pre istotu, ci tam nenajdes nieco, co sa ti moze tiez hodit ;)

luto
Příspěvky: 59
Registrován: 22 črc 2007 18:19

Příspěvek od luto »

to rastis: dakujem,samozrejme ze som si pred polozenim otazky checkol search ale to rms som nejak nepochopil :roll: co sa tyka home mastering guide tak to som cital uz davnejsie,ale tam som sa o RMS vela nedocital.ide mi hlavne o to aby vsetky skladby mali aspon priblizne rovnaku hlasitost.any ideas?

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

rovnaka hlasitost = rovnake rms. ak chces cislo, tak -9dB je taky dobry kompromis. popove veci pre radia maju aj viac

Cyril
Příspěvky: 5833
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

luto: prumerna hlasitost skladby... rika se ze -11 je dynamicka ale ticha nahravka, -10 je porad na dnesni urvanou dobu malo, -9 takovej standard a vic uz je hodne hlasita nahravka, ale hrozi ze uz bude dost dokurvena... tolik teorie co jsem zachytil

luto
Příspěvky: 59
Registrován: 22 črc 2007 18:19

Příspěvek od luto »

cyril/kexik: ako docielim aby to malo RMS -9? lebo waves L2 ta ma len treshold a out ceiling ale o RMS ani chyru ani slychu...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

luto : cim davas threshold viac dolu , tym vacsie RMS ziskavas ..

luto
Příspěvky: 59
Registrován: 22 črc 2007 18:19

Příspěvek od luto »

pytkin: cize treshold = RMS?vo waves L2 je treshold -5,0,cyril tvrdil ze pod -9 je uz nahravka na prd. :?:

Odpovědět