ableton- zátěž cpu

Vše o programu Ableton
Odpovědět
rfs
Příspěvky: 67
Registrován: 28 pro 2005 19:11

ableton- zátěž cpu

Příspěvek od rfs »

zdravím,používám ableton 5 na Powerbooku G4 .1,33ghz a 1,33g ram pamět......Když zapnu ableton ,aniž bych něco na něm pouštěl,tak CPU meter v PB mi ukazuje přes 40% zátěže a cpu meter v abletonu 4%....v praxi to je tak ,že když pustím 5 stop se samplama bez efektů ,tak to jede ok,ale jak přes midi hraju něco málo přes absynth ,tak už se zvuk seká a nestíha to...nevíte co může bejt příčinou,nebo jestli je to normální ??
díky

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

Ableton na G4 moc nefrci, ale to, co popisujes, je trosku extrem

Mr. Naturalplast
Příspěvky: 12
Registrován: 19 led 2007 11:17

Příspěvek od Mr. Naturalplast »

no ja mam G5 1.9 a tak to moc nejede!!! dam priklad - jede mi deset samlu a naakazdym je v prumeru 2x efekt a je to v prdely a kdyz bych nastrkal ty sampls do simpleru tak muj drahocenej mac bouchne?! ten program je hlavne delenaj kdyz mas efektovou pc kartu co v nasem pripade neni mozny a nebo dat minimalne 30 kulu do zvukovky ktera ma svuj procesor a nezatezuje cpu. to by pak stacila G3 ale to si raci koupim rolanda 909 ha. hlavne ableton ma fakt strasnej zvuk!!! zezacatku se mi zamlouval ale postupem cusu taky zjistis ze neni nicmoc. (nekdo bude mit asi jinej nazor) ale pokud pouzivas spis zivejsi sampl tak je to lejno. cus

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

Mr. Naturalplast píše:no ja mam G5 1.9 a tak to moc nejede!!! dam priklad - jede mi deset samlu a naakazdym je v prumeru 2x efekt a je to v prdely a kdyz bych nastrkal ty sampls do simpleru tak muj drahocenej mac bouchne?! ten program je hlavne delenaj kdyz mas efektovou pc kartu co v nasem pripade neni mozny a nebo dat minimalne 30 kulu do zvukovky ktera ma svuj procesor a nezatezuje cpu. to by pak stacila G3 ale to si raci koupim rolanda 909 ha. hlavne ableton ma fakt strasnej zvuk!!! zezacatku se mi zamlouval ale postupem cusu taky zjistis ze neni nicmoc. (nekdo bude mit asi jinej nazor) ale pokud pouzivas spis zivejsi sampl tak je to lejno. cus
na 1.9GHz PC urobis bez dsp karty v abletone OBROVSKU seansu bez jedineho pukanca ;)
problem je v tom ze je ableton nahovno naportovany na maca. apropos dnes neexistuje (a ani nikdy neexistovala) nijaka zvukovka ktora by akcelerovala audio aplikacie, jedina mne znama vynimka su protools a pyramix.

Mr. Naturalplast
Příspěvky: 12
Registrován: 19 led 2007 11:17

Příspěvek od Mr. Naturalplast »

kexik píše:
Mr. Naturalplast píše:no ja mam G5 1.9 a tak to moc nejede!!! dam priklad - jede mi deset samlu a naakazdym je v prumeru 2x efekt a je to v prdely a kdyz bych nastrkal ty sampls do simpleru tak muj drahocenej mac bouchne?! ten program je hlavne delenaj kdyz mas efektovou pc kartu co v nasem pripade neni mozny a nebo dat minimalne 30 kulu do zvukovky ktera ma svuj procesor a nezatezuje cpu. to by pak stacila G3 ale to si raci koupim rolanda 909 ha. hlavne ableton ma fakt strasnej zvuk!!! zezacatku se mi zamlouval ale postupem cusu taky zjistis ze neni nicmoc. (nekdo bude mit asi jinej nazor) ale pokud pouzivas spis zivejsi sampl tak je to lejno. cus
na 1.9GHz PC urobis bez dsp karty v abletone OBROVSKU seansu bez jedineho pukanca ;)
problem je v tom ze je ableton nahovno naportovany na maca. apropos dnes neexistuje (a ani nikdy neexistovala) nijaka zvukovka ktora by akcelerovala audio aplikacie, jedina mne znama vynimka su protools a pyramix.
ja mysle neco takoviho - http://www.motu.com/products/motuaudio/896 :shock:

Mr. Naturalplast
Příspěvky: 12
Registrován: 19 led 2007 11:17

Příspěvek od Mr. Naturalplast »

jeste pro kexika: ja koukal na ruzny videa primo ze studia steinberg a vsivhni tam maj maci tak nevim jak nahovno naportovany? kamos ma athlona 2.8 a taky mu to moc nejede. a hlavne ja stejne pouzivam v abletunu na live hrani jenom pars samlpu abych nezasiral rolandu ramky ale spis je pruser ten abletonovej zvuk to je jak acid 1 beta verze...

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

no neviem... ja som sa naposledy bavkal s lite verziou 4 a zvuk bol naprosto ok
ta motu co pises ta tiez z nicoho nevytrhne, ona ma akcelerovany len mixing a routing ale cely ableton bezi stale v cpu...

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

podla mojich sksenosti boli najlepsie CPU na verziu 4 a 5 Athlon/PetiumM. vsetko ostatne na tom dost kapalo, ale G4 asi najviac.
Momentalne vo verzii 6, ktora podporuje multicore CPU, su na tom dobre ako Core Duo tak aj Athlon X2

rfs
Příspěvky: 67
Registrován: 28 pro 2005 19:11

Příspěvek od rfs »

Mr. Naturalplast píše:no ja mam G5 1.9 a tak to moc nejede!!! dam priklad - jede mi deset samlu a naakazdym je v prumeru 2x efekt a je to v prdely a kdyz bych nastrkal ty sampls do simpleru tak muj drahocenej mac bouchne?! ten program je hlavne delenaj kdyz mas efektovou pc kartu co v nasem pripade neni mozny a nebo dat minimalne 30 kulu do zvukovky ktera ma svuj procesor a nezatezuje cpu. to by pak stacila G3 ale to si raci koupim rolanda 909 ha. hlavne ableton ma fakt strasnej zvuk!!! zezacatku se mi zamlouval ale postupem cusu taky zjistis ze neni nicmoc. (nekdo bude mit asi jinej nazor) ale pokud pouzivas spis zivejsi sampl tak je to lejno. cus
No myslíš,že by třeba bylo něco lepšího, s lepším zvukem(ten downsampling mě někdy sere)?já teď dostal zadarmo (se zvukovkou) Cubase le?Jěště sem to neinstaloval,ale kdyby to bylo lepší a stačilo to ,tak proč né..já na tom abletonu stejnak moc divočárny nedělám,spíš na tom spouštím samply max.v 8 stopách.Jediný co mě láká je ,že ta 6 má ten import videa...to se mi moc líbí....ale na druhou stranu,když to bude moc žrát cpu,tak to je taky nic moc...

rfs
Příspěvky: 67
Registrován: 28 pro 2005 19:11

Příspěvek od rfs »

Poshook píše:podla mojich sksenosti boli najlepsie CPU na verziu 4 a 5 Athlon/PetiumM. vsetko ostatne na tom dost kapalo, ale G4 asi najviac.
Momentalne vo verzii 6, ktora podporuje multicore CPU, su na tom dobre ako Core Duo tak aj Athlon X2
Tak ,kterej soft by byl asi nejvíc ok na G4 maca a měl dobrej zvuk a nežral tak cpu?Co třeba ten Digital perfomer nebo Logic?

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

skus Logic Express

Mr. Naturalplast
Příspěvky: 12
Registrován: 19 led 2007 11:17

Příspěvek od Mr. Naturalplast »

pro rfs.... ted teda nevim presne jak to funguje ale nejlepsi je nainstalovat reasona a jak tam je rex tak myslim ze de pres recycle a reason adapted udelat ze svojeho wavu nebo aifu rex format. a jako samler na loop je to nejlepsi pac to je nastrihany na faze a muzes delat s rychlosti a toninou co chces. hlavne to zere jenom ramky a cpu je v klidu. ja se jeste podivam jak se delaj ty reffiles pro rexe a ted me napadlo ze to asi zacnu takhle delat.

rfs
Příspěvky: 67
Registrován: 28 pro 2005 19:11

Příspěvek od rfs »

Poshook píše:skus Logic Express
No,ale o něm sem četl(někde tady),že ten taky na ty G4 moc nefachá....tak fakt nevim už sem z toho docela magor....no a zkusit ?...jedině koupit:-)..pač žádná trybeforebuy nedo demo verze není....koupím...nabídněte...

Solarfall
Příspěvky: 1139
Registrován: 20 bře 2004 09:51

Příspěvek od Solarfall »

vymazany OT o warez. vrattne sa prosim k topicu.

Odpovědět