Aktivni uzivatel ABLETON LIVE, najde se zde ?

Vše o programu Ableton
Odpovědět
Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

Jura píše:No jo, a? žije H2O a BEAT.
no jo, nech ziju flameri, do riti... este aj ja, stary pirat, mam original ableton 2.0 (A NEPOUZIVAM HO). jura, kazdy tu vie ze ficim na FL, ale ze je ableton jednicka na live hranie (presnejsie na ISTY TYP live hrania: podla mna na ten spravny, tvorivy, nie na PC deejaying!!!) mi nevyhovori nikto...

to s tym muti out... hele, poshook, nemyslis ty nahodou ako ze podporuje multiotput karty? ja som mal na mysli muti vsti, akoze trebars baterky, kere sa daju naroutovat potom do osmich fx trackov, a nielen do jedneho (stereo)? teda ja som sa so 4kou bavil len chvilku, ale trebars tuna dendy si na to stazuje uz dlho, a neverim ze by to tam nenasiel...

MMtm
Příspěvky: 135
Registrován: 22 dub 2004 14:22

Příspěvek od MMtm »

Samozřejmě že podporuje multioutput u zvukáren i VSTi. Viz Routing v manuálu.

Uživatelský avatar
Ondrash
Příspěvky: 888
Registrován: 22 led 2005 10:43

Příspěvek od Ondrash »

Ahoj. Skládám v SX2, dokonce jsem s ní odehrál i pár koncertů, ale je fakt, že mě štvou ty pauzy mezi písničkama, kdy musím zavřít starý projekt a otevřít nový... Na to, že jedeme taneční muziku, to fakt není vhodný, proto jsem přemýšlel o Abletonu, ale Cubase se nechci vzdát, hodně jsem si na něj zvyknul.

Proto se zeptám:

1. Jde v Cubasi vyřešit nepřetržité hraní, jak?
2. Je složité (jde to vůbec) vyexportovat projekt v Cubase do Abletonu? Doufám, že není nutné skladbu celou ručně přepisovat do Abletonu znova.
3. Jak se s Abletonem hraje live? Jde mi opět o přechody mezi písničkami
4. Co Rewire, vím, že to Ableton umožňuje, jen si nedokážu představit, jak bych to měl využít...

Díky Ondrash

Uživatelský avatar
Ondrash
Příspěvky: 888
Registrován: 22 led 2005 10:43

Příspěvek od Ondrash »

Sorry, zapomněl jsem ještě na něco.


Co Abletton a synchronizace, jak je to se změnou tempa? (první věc 130 BPM. druhá 140BM) umní to plyulý přechod? PC synchronizuju na externí klávesy a click pro mě a bubeníka...

Ondrash

MMtm
Příspěvky: 135
Registrován: 22 dub 2004 14:22

Příspěvek od MMtm »

1. Jde v Cubasi vyřešit nepřetržité hraní, jak?

Můžeš udělat dlouhej projekt, to je jasný, ale jak dlouho znamená nepřetržitě ? Mění se nástroje ? Nebo máš vyrendrovaný tracky ?

2. Je složité (jde to vůbec) vyexportovat projekt v Cubase do Abletonu? Doufám, že není nutné skladbu celou ručně přepisovat do Abletonu znova.

Do Abletonu natáhneš vyrendrovanou stopu jako do Cubase, když jsou ty stopy dlouhý a Ableton musí často hrabat na disk, tak je dobrý mít rychlej disk nebo když máš dost RAM tak můžeš u dlouhejch stop zaškrtnout, že se budou přehrávat z z RAMky.

3. Jak se s Abletonem hraje live? Jde mi opět o přechody mezi písničkami

Záleží na tom co hraješ za muziku. Když to máš dobře předem připravený, tak neni problém. Si udělej nějaký přechodový wavy, který spustíš ve spešl stopě, když chceš přešaltovat na jinej track a jede se dál. Já mám v setu např. změny tempa vyřešený tak, že můžeš konkrétní scény pojmenovat třeba 140 BPM a Live se přepne na 140 BPM. Někde dál budeš mít scénu nazvanou 153 BPM a Live se přepne na 153 BPM.

4. Co Rewire, vím, že to Ableton umožňuje, jen si nedokážu představit, jak bych to měl využít...

Super věc. Když s něčim experimentuju v Cubase a potřebuju pracovní beat, tak si jednoduše spustim Live jako Rewire a hážu si tam různou rytmiku a nemusim se patlat s MIDI. To řešim až když vim co chci. V tomhle případě si Live bere BPM z Cubase, když je změna v tempostopě, projeví se to samozřejmě i v Live.

Co Abletton a synchronizace, jak je to se změnou tempa? (první věc 130 BPM. druhá 140BM) umní to plyulý přechod? PC synchronizuju na externí klávesy a click pro mě a bubeníka...

Viz bod 3.

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

rewire si viem predstavit v kombinacii s reasonom. ak ho nepouzivas, tak je to taka akademicka ficura... pouzivate niekto rewire aj na nieco ine?

Crane
Příspěvky: 68
Registrován: 26 črc 2004 12:11

Příspěvek od Crane »

ja pouzivam rewire taky jenom s reasonem, maka to super, ale zere to CPU jak svine:)

to se mi na Live strasne libi ze dokaze do sebe srovnat treba 160 bpm a 140.

myslim ze na hrani live neni nic pohodlnejsiho, prehlednejsiho, proste lepsiho! :twisted:
tramtadadaaaa

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

MMtm píše:Samozřejmě že podporuje multioutput u zvukáren i VSTi. Viz Routing v manuálu.
hmpf v manuale je spolahlive prt. v input channel chooseri vidim z bateriek len dva kanaly, podla manualu by tam mali proste nabehnut vsetky ktore nastroj ponuka... so whats up man? co s tym?

MMtm
Příspěvky: 135
Registrován: 22 dub 2004 14:22

Příspěvek od MMtm »

V Battery 2 ??? Tam si musíš nastavit počet audio výstupů, pak by měly bejt vidět i v Live.

MMtm
Příspěvky: 135
Registrován: 22 dub 2004 14:22

Příspěvek od MMtm »

rewire si viem predstavit v kombinacii s reasonom. ak ho nepouzivas, tak je to taka akademicka ficura... pouzivate niekto rewire aj na nieco ine?

Tyvoe tak to mi přelož - fičura ? Já si myslim že Rewire je výborná záležitost. Mám někdy zapojený Cubase SX2 (master) + Live 4.1 (rewire) + FLoops 5 (rewire) = audiorouting do SX2 a s tím spojená trekotéka - výstupy z revajrů můžu realtime nahrávat do SX nebo ty audiovýstupy posílat do dalšího rewire zařízení Plogue Bidule 0.8 a tam to zase prasit granulátorama. Dokážete si představit tu pr.el ? Lepší Matějská neni (pro slováky - taková brutální technopárty s kolotočema).

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

jo viem co je matejska :)

len mi neni jasne na co pouzivat FL aj ableton (co je jasna duplicita) a este to cele pod SX??? nacrtol si pekne sialeny setup, ktory si priam pyta zamrznut... bidule je aj rewire klient, ci len host?

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

MMtm píše:V Battery 2 ??? Tam si musíš nastavit počet audio výstupů, pak by měly bejt vidět i v Live.
battery mam nastavene podla najlepsieho vedomia a svedomia... prisahas na vsetkych svatych, ze to funguje tak ako pises, a problem je dakde u mna (kua)?

MMtm
Příspěvky: 135
Registrován: 22 dub 2004 14:22

Příspěvek od MMtm »

Ty kokos, jaký zamrznutí? Spíš přehřátí ne ??? S tim FL to je taková moje specialita, mě se tam sqele dělaj kopáky a když už mám FL připojený tak tam dám i pár hajtek, a jenom kvůli tomu že chci dělat pokusy v Live, tak si nebudu ty kopáky rendrovat ne ? Tomu se řiká využití ReWire! Si myslim že takle si to Propelrhedi představovali.

MMtm
Příspěvky: 135
Registrován: 22 dub 2004 14:22

Příspěvek od MMtm »

Akorát se mi už na stůl nevejde třetí monitor aby byl přehled co se všude v těch drátech děje :-(

MMtm
Příspěvky: 135
Registrován: 22 dub 2004 14:22

Příspěvek od MMtm »

Kexik: sorry, I lost my religion.

Odpovědět