Synchronizace Reaper (Win 7) + Ableton (Mac OS)

Vše o programu Ableton
Odpovědět
Survey Petticoat

Synchronizace Reaper (Win 7) + Ableton (Mac OS)

Příspěvek od Survey Petticoat »

Zdravím, snažím se synchronizovat Macbooka Pro a PC s Win 7 - ale bohužel se mi to nedaří.

1. Master - PC sestava z Win 7 (DAW Reaper)- k tomu připojený Tapco USB midi 4x4
2. Slave - Macbook Pro - nejnovější OS (DAW Ableton 9) - k tomu připojený midi kontroler UC-33e

Na PC otevřu projekt v Reaperu - v preferencích nastavím příslušný kanál, např. 3 - jako Enable + Clock. Fyzicky je vedený midi kabel z Tapco USB z kanálu č.3, a je zapojen do "Midi In" na Uc-33e, který je k macbooku zapojen přes USB. V nastavení Abletonu je aktivováno "Input: uc-33e" jako Track "ON", Sync "On", Remote "On", nebo jsem zkoušel dávat Track i Remote na "OFF"... V ovladacím panelu mám aktivován "EXT"

Na PC v Reaperu pustím projekt v např. v 135bpm , zaroveň se tím automaticky pustí i Ableton na macbooku... ale abletonu skáče bmp... na 134.8, 135,3 atd... není schopno to udržet stabilní... Zkoušel jsem všemožná nastavení ale nic tomu nepomohlo.

Zajímavostí je, že když na PC pustím Reaper a na Macbooku jen samostatně aplikaci Arturia Spark - tak bpm sedí přesně.
Nesetkal jste se tím již někdo?

Díky všem za pomoc.

Odpovědět