C23CHTEK 2005

Informace o vašich akcích a koncertech
Odpovědět
peteness

Příspěvek od peteness » 31 črc 2005 10:01

Ivo nezlob se, ale ty to silene zkreslujes. Mozna mas teoreticky elementarni pravdu, ale kdyz je v tehle situaci tisice lidi, tak se to musi resit trochu jinak. Je treba vzit v uvahu, ze ucastnici a organizatori do akce vlozili dost usili a penez. Mozna po organizacni strance nejake formality zanedbali. Obavam se ze zorganizovat vsechno uplne pintlich neni v silach amateru. Tohle zvladne jedine velka agentura. A za ty roky moc dobre vim, jakou podobu nabraly puvodne skvele akce, ktere vzala pod palec nejaka zavedena "agentura".

a ted to nejdulezitejsi: neni mozne tahle drobna pochybeni brat jako duvod k policejni sikane.
Tenhle styl mysleni je zrudny a nepripustny!!!! Jestli tahle linie zvitezi, bude tady velice brzy kulturne mrtvo, "spokojeni" lide, kteri si vazi vydobytku konzumni spolecnosti, drzi hubu a krok a chobotnice bude pomaloucku potichoucku stale vice roztahovat chapadla.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 31 črc 2005 10:07

Ivo píše:Nevím. Jak asi postupovat vůči těm, kteří po neuposlechnutí slovních pokynů útočí zápalnými lahvemi, tyčemi a kameny ? To jsou nevinní mírumilovní květinkoví účastníci taneční párty ? Zranili skoro 50 policistů, z toho několik těžce. Když příště hodí mezi lidi bombu, nebude se čemu divit ...
Proti takovým lidem je možné jednat pouze adekvátním způsobem.

Ke mně přišel 2x exekutor v doprovodu policisty (neprávem) a chtěl mi zabavit věci kvůli udajné tisícovce, co jsem dlužil VZP. Měl jsem na něho hodit zápalnou lahev, přetáhnout ho tyčí po hlavě nebo ho rovnou odstřelit ?
nie.. mal si ist a dat jednu cez hubu riaditelovi VZP
:)

ale nie .. srandujem :)

hm.. zapalne flase, tyce ?? nic take u nas v TV nedavali, naozaj sa to tam dialo alebo je to zase len medialny vymysel ?? lebo ak ano tak to uznavam ze to czechtekari prehnali, toto zase nie...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 10:15

dendy píše:nie.. mal si ist a dat jednu cez hubu riaditelovi VZP
:)
To jsem ústně a písemně samozřejmě udělal ... :wink:

Pokud účastníci party měli pocit, že jsou vyháněni neprávem, měli nejdřív slušně odejít (uposlechnout opakovaných slovních pokynů státních orgánů) a věci pak řešit slušným, civilizovaným způsobem a domaháhat se svých práv normální cestou. Pokud místo toho začali napadat a zraňovat policisty (veřejné činitele), pasovali se tím do pozice kriminálníků a teroristů a museli počítat, že se s nimi bude tímto způsobem zacházet.

peteness

Příspěvek od peteness » 31 črc 2005 10:16

nejaka flaska tam myslim letela. Nejaky vul se vzdycky najde. Nic masoveho v tom nebylo.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 10:21

"Během zásahu podle policejní zprávy dav napadl policisty tyčemi, kameny, a zápalnými lahvemi. Zdemoloval také několik služebních vozidel. za kordonem jsou antony.

Po půlhodině od zahájení zásahu policie postoupila zhruba o dvě stě metrů směrem k technoparty. Po 18 hodině se policisté dostali až k aparaturám, kde se postup zastavil. Kordón se roztrhl a mnozí účastníci pronikli zpátky. Probíhaly tvrdé souboje muže proti muži."

zdroj: novinky.cz

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 31 črc 2005 11:43

Ivo píše:
Pierre niko píše:To je fakt bordel... To me fakt sere, ze je neco takoveho mozne... jakkoli jsem vuci czechteku vyhraneny, a v zasade s ouhlasim z odpuci akce, z tohodle je mi mnoéhem hur. Ted by mely padat ne policii hlavy.... kdo to ku*va vymyslel... policajti to meli rozkazem, ale kdo celou tu maskaru zorganizoval. No tohle je fakt moc... Urcite se neco bude dit, nejsme prece v totaci, aby si tady nejaky mocipan delal, co si mysli, ze je ve verejnem zajmu. Tady proste uzka skupina nejakych silenych lidi rozdavala nechutne negativisticke a zaujate rozkazy, a to nebude jen tak, to si piste... Tohle proste presahuje problem czechteku...
Nevím. Jak asi postupovat vůči těm, kteří po neuposlechnutí slovních pokynů útočí zápalnými lahvemi, tyčemi a kameny ? To jsou nevinní mírumilovní květinkoví účastníci taneční párty ? Zranili skoro 50 policistů, z toho několik těžce. Když příště hodí mezi lidi bombu, nebude se čemu divit ...
Proti takovým lidem je možné jednat pouze adekvátním způsobem.

Ke mně přišel 2x exekutor v doprovodu policisty (neprávem) a chtěl mi zabavit věci kvůli udajné tisícovce, co jsem dlužil VZP. Měl jsem na něho hodit zápalnou lahev, přetáhnout ho tyčí po hlavě nebo ho rovnou odstřelit ?
hele, ja se prave vratil z festaku (hrachovka) a jen sem cet co napsal Ondrash... no radsi sem mel drzet hubu, a nemluvit o necem o cem vubec nic nevim (tyden sem nevidel zpravy)... no dneska se mrknu n CT a pak se ktomu vyjadrim. Jinak, ani ve snu by me nenapadlo, ze se porvou... ja myslel, ze je to jako loni, kdy poldum nekladli odpor (alespon ne agresivni)...

sorry, za zbytecny prizpevek, snad budu vecer vedet vice

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 31 črc 2005 11:56

Pravda je nejspise na obou stranach, kazdy to vidi Z JINEHO UHLU a pro kazdeho je jeho pravda tou nejvetsi, ale pouzit takovou silu proti normalnim lidem je neprijatelne.
Navic na to nemeli pravo. Jak se ukazuje, tak prijezdova cesta patrila soukromemu majiteli, ktery ji pronajal statu jako verejnou cestu. Takze jak to dopadlo, tak zato muze policie a stat.
Pak se neni cemu divit, ze na obou stranach vzroste takova agrese.
Jsem zvedavej jsetli se nekdy najde nejaky kompromis.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 31 črc 2005 12:35

Jeste bych rad pozadal odpurce czechteku, aby napsali, jak by mel czechtek vypadat, aby se mohl uskutecnit.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 12:44

ekeaze píše: pouzit takovou silu proti normalnim lidem je neprijatelne.

Jsem zvedavej jsetli se nekdy najde nejaky kompromis.
Žijeme v právním státě, který má své mocenské orgány (veřejné činitele), které je každý povinen uposlechnout. Na tom tato civilizovaná společnost prostě stojí, jinak by to tady byl styl Barbar Connan. Nebo je třeba o tomto nějak dále diskutovat a zpochybnovat to ?. Pokud mi uniformovaný policista dává nějaký pokyn a příkaz, jsem povinen ho následovat i v případě, že si myslím, že je to principiálně neoprávněné. Konzultovat správnost jeho postupu a domáhat se svých práv mohu posléze prostřednictvím legálních cest. Útočit násilím proti veřejnému činiteli ve výkonu jeho funkce však v žádném případě nelze a podle zákonů tohoto státu se to trestá několikaletým vězením. Účastníci technoparty zranili 50 policistů, z toho 5 těžce. Budeme v tomto případě stále ještě mluvit o nějaké neškodné "zábavě " a milých mladých lidech ? Měli přitom dostatek času, aby se v poklidu sbalili a odešli se všemi svými věcmi.

Kompromis ? Nesmírně jednoduché - zorganizovat si akci tak, jak se organizují tisíce jiných akcí, respektovat zákony (např. noční klid, zákaz užívání psychotropních látek atd.) a chovat se slušně. Pokud toho tito lidé nejsou schopni nebo ochotni, tak mají prostě smůlu a budou vždy odkázáni do příslušných mezí.
Přihlížející dav zůstane vždy nespokojen: jednou proto, že policie nezasáhne, podruhé proto, že zasáhne ...
Oháníme se tady "demokracií" a "lidskými právy" - ale jak by asi dopadl člověk v USA, v té "nejdemokratičtější" zemi světa, kdyby pozvedl ruku na policistu ? Kdyby odmítl odejít ze soukromého pozemku ? Podruhé by to už asi neudělal ...

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 31 črc 2005 13:26

IVO : jak to tak vypada, tak za si cas clovek nebude moc ani usrat na tomto svete....
V USA jsem byl... A nikdy uz tam nepojedu....
Je mi jasny, ze naznacujes ze clovek do jiste miry neni na tomto svete svobodnej.
Bohuzel tekno party jsou zalozeny na uplne svobode...

Ja tento politicky sytem moc neuznavam.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 13:41

ekeaze píše:IVO : jak to tak vypada, tak za si cas clovek nebude moc ani usrat na tomto svete....Ja tento politicky sytem moc neuznavam.
Ale no tak ... víš že to tak není. Měl by sis sednout do stroje času a vydat se na chvíli do 70.-80.let u nás, aby sis uvědomil jakou neskonalou míru svobody teď tady máme. Každý si v tomto státě (a jemu podobných) může dělat naprosto co chce, za předpokladu, že to neomezuje svobodu jiných a neporušuje dané zákony. To? vše.
Mimochodem - podle nejnovějších zpráv má jeden ze zraněných policistů ochrnutou páteř a nemůže hýbat nohama.
Systém kde je vše dovoleno bez ohledu na jiné, prostě nemůže existovat ... nefungují tak ani zvířata v africké buši. Člověk je tvor společenský a spolužití lidí vyžaduje určitá pravidla. Pokud se ti tento politický systém nelíbí, máš plnou svobodu přesídlit kamkoliv jinam na světě do systému, který ti bude vyhovovat lépe ...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 31 črc 2005 13:43

Ivo: podepisuju...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

KILLA

Příspěvek od KILLA » 31 črc 2005 13:51

Agree...

jsem celej rok ve studiu, nebo s kapelama, a gdyby mi ted o dovče postavil někdo za humny sound system, asi bych ho hnal. At si každej dělá co chce, ale neprudí tím ostatní...

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 31 črc 2005 14:12

ekeaze píše:
Ja tento politicky sytem moc neuznavam.
Kamo, tak to si budes muset koupit nejaky poradny pozemek na sibiri. pak si zaloz vlastni stat. Jinak jdi s takovymadle chlapackyma kidama treba do ... Otevri oci, neco si percti, trosku se pouc. Nakonec zjisis, ze abys byl opravdu svobodny, musis kus svobody obetovat. Je jasny ze ,tenhle system neni zdaleka dokonaly, ale pochybuju, ze ty udelas neco pro to aby se zlepsil...

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 31 črc 2005 14:15

ekeaze píše: Bohuzel tekno party jsou zalozeny na uplne svobode...
presne tak, ted jsi klepl hrebicek na hlavicku... bohuzel...

Odpovědět