C23CHTEK 2005

Informace o vašich akcích a koncertech
Odpovědět
matucha

Příspěvek od matucha » 31 črc 2005 22:40

Toitoie a podobny veselosti meli prej pripraveny, jenom uz to tam policie nepustila a tak to dopadlo jak to dopadlo.

Nemyslim, ze je to cernobily... ale zasah odsuzuju, tohle se proste nedela... mohli je skasnout o pokutu nebo neco takovyho, ale mlatit je a nicit jejich majetek, to je opravdu fuj. Taky by meli dohlidnout aby si po sobe uklidili.

Doprovazet sileny sportovni fanousky a nechat je demolovat autobusy to joooo... hlidat technare to neeee... trochu dvoji metr

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 22:40

ekeaze píše:A) si mylim ze kdyz by bylo znamo mist treba o den drive. Ucastici by byli na miste drive nez zvukove aparatury
B)Pozemek byl dostatecne vzdalen od civilizace, prez cizi pozemky se chodilo proto, protoze policie zablokovala pristupovou cestu
C) Jmeno organizatora bylo znamao, bylo ve notarsky overene smlouve
D) vsechny hygienicke a socialni zarizeni bylo pripravene, ale policie zablokovala vjezd na pozemek
E) uklid byl zajisten, bohuzel potom co se tam stalo se nemohl provest
ad B) "Katastrální mapy dokazují, že účastníci technoparty procházeli na pronajatou louku přes cizí pozemky. Vyvrací to domněnku, že výjezd ze silnice vede přímo na pronajaté pole."
To aspoň říkají oficiální zprávy

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 31 črc 2005 22:45

Jinak jsem byl na demonstraci na letny a zazneli tam docela slusny nazory..
Byla tam dokonce nejka maminka a rikala, ze kdyz videla co se tam deje, tek sedla do auta a jela namisto, ze prej si sve deti nenecha mlatit.
Potom tam byl nejeky starsi clovek (lidska prava), ktery dokonce rikal, ze paroubek byl v STB....
Samozdreme se povidalo o tom, ze zasah byl neopravneny a neprimereny. Zaznela spousta lidi, ktery z czechteku prijeli.
Muzu rict ze situaci vyhrotili policajti, ktery prej bez vyzvani zacali palit slzny granaty mezi lidi. Dokonce ukazovali, ze kdyz ma slzny granat vybuchout, tak se ma odmrstit jen jeho vrchni vycko, ale policije nektery ty granaty oblepila pruhlednou paskou. Tkze kdyz granat dopadl mezi lidi, tak se cely roztrhnul.... To mlelo za nasledek spousty trznech raneni...
Naposledy upravil(a) Ondra P. dne 31 črc 2005 23:30, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 22:46

matucha píše:Toitoie a podobny veselosti meli prej pripraveny, jenom uz to tam policie nepustila a tak to dopadlo jak to dopadlo.

Nemyslim, ze je to cernobily... ale zasah odsuzuju, tohle se proste nedela... mohli je skasnout o pokutu nebo neco takovyho, ale mlatit je a nicit jejich majetek, to je opravdu fuj. Taky by meli dohlidnout aby si po sobe uklidili.

Doprovazet sileny sportovni fanousky a nechat je demolovat autobusy to joooo... hlidat technare to neeee... trochu dvoji metr
Jasně že násilí je to absolutně nejhorší a nejneš?astnější řešení, černobílé to není a dopadlo to velmi špatně pro obě strany a bude to mít ještě spoustu nedobrých důsledků ... Je to malá tragédie. Ale bylo to nutné ? (komu tak asi dávat pokutu ? ) Kdyby se účastníci prostě na výzvy sbalili a odešli, nikomu by se ani vlas nezkřivil a mohli by pak žádat o odškodnění a satisfakci civilizovaným způsobem. Myslím, že větší část viny za to co se stalo, neleží na policistech ...

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 31 črc 2005 22:48

matucha píše:
presne tak, a ktomu si jeste pripoctete tolerovani neonacizmu a mame tady policii, jak se patri... tady budou padat hlavy, tohle jentak nekomu neprojde. Tomu verim...

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 31 črc 2005 22:50

Ivo píše: B) "Katastrální mapy dokazují, že účastníci technoparty procházeli na pronajatou louku přes cizí pozemky. Vyvrací to domněnku, že výjezd ze silnice vede přímo na pronajaté pole."
To aspoň říkají oficiální zprávy
Prijezdova cesta pry byla soukromeho majitele, ktery ji zadarmo pronajal statu jako verejnou cestu. Policije nemela pravo ji blokovat tudiz uz vubec ne celou dalnici.
Potom samozdrejme ucastici se dostavali na louku vsema moznyma cestama

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 22:53

ekeaze píše:Jinak jsem byl na demonstraci na letny a zazneli tam docela slusny nazory..
Byla tam dokonce nejka maminka a rikala, ze kdyz videla co se tam deje, tek sedla do auta a jela namisto, ze prej si sve deti nenecha mlatit.
Potom tam byl nejeky starsi clovek (lidska prava), ktery dokonce rikal, ze paroubek byl v STB....
Samozdreme se povidalo o tom, ze zasah byl neopravneny a neprimereny. Zaznela spousta lidi, ktery z czechteku prijeli.
Muzu rict ze situaci nevyhrotili policajti, ktery prej bez vyzvani zacali palit slzny granaty mezi lidi. Dokonce ukazovali, ze kdyz ma slzny granat vybuchout, tak se ma odmrstit jen jeho vrchni vycko, ale policije nektery ty granaty oblepila pruhlednou paskou. Tkze kdyz granat dopadl mezi lidi, tak se cely roztrhnul.... To mlelo za nasledek spousty trznech raneni...
To vše by byla pravda, kdyby účastníky začali vytlačovat bez varování a výzev k míruplnému odchodu, což tak samozřejmě nebylo. Pokud na mě někdo míří (zejména policie) a vyzývá opakovaně k odchodu, tak pokud mám všech pět pohromadě, odejdu. Pokud neodejdu a ještě s policí začnu bojovat, vše co se stane, jde jen a jen na mé triko ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 22:56

Pierre niko píše:
matucha píše:
presne tak, a ktomu si jeste pripoctete tolerovani neonacizmu a mame tady policii, jak se patri...
Tohle je tedy bohužel pravda :roll: Nepovšimnutí neonacisté, sportovní chuligáni, prchající miliardáři a kuplířské gangy ... policisté vybírající pokuty podle plánu, měřící za bukem 50tku na čtyřproudové cestě ...
Akčnost jak na houpačce ...

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 31 črc 2005 23:01

Ivo píše:
ekeaze píše:Jinak jsem byl na demonstraci na letny a zazneli tam docela slusny nazory..
Muzu rict ze situaci nevyhrotili policajti, ktery prej bez vyzvani zacali palit slzny granaty mezi lidi. Dokonce ukazovali, ze kdyz ma slzny granat vybuchout, tak se ma odmrstit jen jeho vrchni vycko, ale policije nektery ty granaty oblepila pruhlednou paskou. Tkze kdyz granat dopadl mezi lidi, tak se cely roztrhnul.... To mlelo za nasledek spousty trznech raneni...
To vše by byla pravda, kdyby účastníky začali vytlačovat bez varování a výzev k míruplnému odchodu, což tak samozřejmě nebylo. Pokud na mě někdo míří (zejména policie) a vyzývá opakovaně k odchodu, tak pokud mám všech pět pohromadě, odejdu. Pokud neodejdu a ještě s policí začnu bojovat, vše co se stane, jde jen a jen na mé triko ...

Ivo pochop a to jsem slysel od kamaradu co tam byli.
Kdyz to zaclo, tak zacli strilet granaty. Samozdrejme, ze lidi ktery tam nemeli auto, tak odchazeli, ale ti lide ktery tam meli auto, nebo sound system, tak odjet nemohli, protoze slznej plyn byl vsude tudiz se k autu prej nemohli ani dostat, to nemluvim o sound systemu ten se slozi za par hodin. Dokonce rikaly ze ty granaty hazeli i do aut.

SORRY ZA MOJI CESTINU, NIKDY MI MOC NESLA

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 23:13

ekeaze píše: Ivo pochop a to jsem slysel od kamaradu co tam byli.
Kdyz to zaclo, tak zacli strilet granaty. Samozdrejme, ze lidi ktery tam nemeli auto, tak odchazeli, ale ti lide ktery tam meli auto, nebo sound system, tak odjet nemohli, protoze slznej plyn byl vsude tudiz se k autu prej nemohli ani dostat, to nemluvim o sound systemu ten se slozi za par hodin. Dokonce rikaly ze ty granaty hazeli i do aut.

Je to samozřejmě velmi smutné a tragické, že k něčemu takovému došlo a je mi to upřímně líto.
Ale myslím, že vina není jen na straně policie (resp. jejich nadřízených orgánů - řadoví policisté jsou jen vykonavateli příkazů).

Proč ale policisté nemají žádné problémy s Colours of Ostrava a dalšími desítkami obrovských hudebních festivalů u nás ? Myslím, že to je především proto, že splňují pravidla hry ...

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 31 črc 2005 23:13

je jasne, ze bylo jednoznacne cilem zamezit konani CT. jenomze, to bylo konani nelegalni, protoze nikdo z tech co se chteli CT zucastnit nic neprovedli, a kdo sakra tvrdi, ze vubec neco spachat chteli. Kdo rozhodl, ze tito lide pravdepodobne neco spachaji, jak probihala selekce, ty mas dready, nikam nejdes! Nebo jak? Pokud se budeme bavit ciste o policejnim pstupu, dopustili se policiste omezovani osobni svobody kdyz zablkovali dopravu, dopustili se tehoz, kdyz odmitli pustit auta k pozemku. Kdyz uz byli lidi na legalne pronajatem pozemku, mohlo se stat, ze hrance nijak nevymezeneho pozemku nektery z ucastniku prekrocil. Za normalni situace by policista takovehoto cloveka pobidl k tomu, aby na pozemek nevstupoval. Absolutne nechapu,co delala policie na tom legalne pronajatem pozemku. Dale se mi nechce verit, ze se polici snizila k prachsrostemu lhani , dokonce ve dvou pripadech. Pokud tedy vychazi byt jen z verejne znamych skutecnosti, je jasne, ze o zadnou policii neslo, slo o trestny oddil, terorizujici obycejne lidi na popud politiku opirajicich se o jakousi domelou verejnou zakazku. Nepripustne.

To co se delo pri policejnich zasazich, je vec jinou.Vzdy se najde radikalni jadro, jehoz priznivci jsou hloupi.To je mi lito. Nic to vsak nemeni na tom, ze k zasahu nemelo dojit, a vina je tak jednoznacne na strane policie. Nic proti tobe Ivo, ale zrejme si sebou opravdu neses neco z dob totality. Bud tady mame demokracii, tim padem svobodu a presumpci neviny, nebo totalitu a verejne zajmy. Nic mezi tim neni. Znamena to, ze policie muze zakrocit, az kdyz neco spachas. Tak to proste je. A tak to proste nebylo.

Velice se tesim, na vysledky prosetreni, kde se ukazou ty slepe mista v zakonech, kde je prosor pro libovuli, ktera umoznuje konat podle osonich preferenci.

Tak bud demokracie, nebo totalita...

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 31 črc 2005 23:20

Ivo píše:
ekeaze píše: Ivo pochop a to jsem slysel od kamaradu co tam byli.

Je to samozřejmě velmi smutné a tragické, že k něčemu takovému došlo a je mi to upřímně líto.
Ale myslím, že vina není jen na straně policie (resp. jejich nadřízených orgánů - řadoví policisté jsou jen vykonavateli příkazů).

Proč ale policisté nemají žádné problémy s Colours of Ostrava a dalšími desítkami obrovských hudebních festivalů u nás ? Myslím, že to je především proto, že splňují pravidla hry ...

Tak na to nedokazu odpovedet, jelikoz akce byla legalni..
Nejspis v tom bude odlisna kultura a jina hudba.
Fotrik byl driv hipik a rikal ze je to same jako s plastc people of the univers. Prej je drive plno lidi nemeli radi, jen ty zasvedcen, no a tet jsou z nich borci.
Naposledy upravil(a) Ondra P. dne 31 črc 2005 23:24, celkem upraveno 1 x.

peteness

Příspěvek od peteness » 31 črc 2005 23:23

taky mi neni jasne jak muze policie vstoupit na soukromy pozemek a vytlacovat otamtud lidi, kteri si ho pronajali.
V pripade skinheadskych akci jenom stepuji kolem.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 31 črc 2005 23:26

peteness píše:taky mi neni jasne jak muze policie vstoupit na soukromy pozemek a vytlacovat otamtud lidi, kteri si ho pronajali.
V pripade skinheadskych akci jenom stepuji kolem.

To taky nechapu????
Slysel jsem ze tam prej byli policajti z nemecka a ze prej rikali ze to nikdy v zivote nevideli to co se tam delo.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2005 23:28

Pierre niko píše:j Nic proti tobe Ivo, ale zrejme si sebou opravdu neses neco z dob totality. Bud tady mame demokracii, tim padem svobodu a presumpci neviny, nebo totalitu a verejne zajmy. Nic mezi tim neni. Znamena to, ze policie muze zakrocit, az kdyz neco spachas. Tak to proste je. A tak to proste nebylo.
Tak bud demokracie, nebo totalita...
Fajn. Tak pročpak asi tyto akce nekompromisně vypudili z většiny "totalitních" západních krajů a teď se stahují k nám a po neúspěchu uvažují o Bulharsku, Rumunsku atd. ?

Odpovědět