C23CHTEK 2005

Informace o vašich akcích a koncertech
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 črc 2005 13:05

Tady jde o úplně základní věc. Pokud by si kdokoliv dělal cokoliv ve svém teritoriu tak, že ta činnost je ve všech důsledcích omezena hranicemi tohoto teritoria, je to jeho věc, i když třeba na tuto činnost mohu mít svůj názor.
Ovšem v tomto případě se jedná o zcela nepřípustnou věc: účastníci této akce její neskonale škodlivý hluk nejsou schopni omezit na hranice daného pozemku a nutí tak tisíce okolních občanů, aby se této akce nepřímo a nedobrovolně účastnili též. Proti jejich vůli je vystavují všem negativním důsledkům extrémního monotónního hluku, a to ve dne v noci, po dobu několika dní. A to prostě ve slušné, civilizované společnosti nelze naprosto tolerovat. To prostě nejde. Mají smůlu (doufám) - jinde už ji mají dávno.
K těm "fe?ákům": Ok, termíny je možné použít různé, od neutrálních oficiálních, až po slangové. Ale těžko věřit tomu, že většina těch kteří se 24 denně vlní v poli jinak zabijáckých monotónních decibelů je v normálním stavu vědomí. To by prostě ani nešlo- pud sebezáchovy a fyziologická bolest jsou normálně dost silné. Ti lidé jsou věztšinou prostě více či méně nadopováni psychotropními látkami (různého stupně), to je bohužel fakt. Kvůli dočasnému "úletu" obětují všechny pozdější důsledky (trvalé poškození sluchu i celého psycho-fyziologického systému). Opět můžeme říct - a? si každý dělá co chce. Je to pravda a já to plně respektuju - ale domnívám se, že tím nemůže omezovat a poškozovat druhého.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 29 črc 2005 13:08

COŽE? juane, to si malinko prehnal. Obvinujes me z neceho, co me dost urazi. Ja nemam naprosto nic proti homosexualum, nevim kdes to vzal. Ocenil bych omluvu. Proti tekknarum jsem asi mirne zaujatej, to priznavam. Taky jich moc neznam, a jestli jsou moje prispevky moc odsuzujici, omlouvam se, mam sklony to prehanet. Spis jsem chtel mluvit proti czechteku jako celku. Ale z tvy a reakci ostatnich je mi smutno. No nic.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 29 črc 2005 13:15

Vidim ze tahle "debata" je dost nebezpecna a celkem nikam nevede (az na vymezeni nekolika taboru), takze na ni asi seru, zvlast kdyz nekdo prekrucuje moje prispevky a hazi na me spinu.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 črc 2005 13:16

Nejsmutnější (skoro tragické) je, že ti lidi "nevědí co činí". Oni si neuvědomují, že sluch je nesmírně citlivá věc a že účasti na této a podobných akcích si sluch trvale a nenávratně poškodí. Až si to později uvědomí, už bude pozdě A NEDÁ SE S TÍM NIC DĚLAT. To je bohužel tak ... A ten sluch je jen jeden z mnoha aspektů takové akce. Principiálně to funguje jako droga: malá pseudoextáze a velká post-deprese

komor

Příspěvek od komor » 29 črc 2005 13:16

sem si myslel ze czektek je hlavne o muzice a ne o smahu, o nakym velkym regge festivalu se taky nikde nedozvis, ze tam byla jen banda zkourenejch rastafarianu (prehnano).

proc tu tedy resit, ze se nekomu nelibi ty smazky tam, kdyz me ta muzika bude brat, tak tam pojedu i tak, co? tak podle me byl myslen i puvodni topic tohodle threadu, ne?

kdybych mi melo strasne vadit to, ze nekde bude nekdo sjetej, tak bych nemoh jit nikam.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 črc 2005 13:18

Cyril píše:Vidim ze tahle "debata" je dost nebezpecna a celkem nikam nevede (az na vymezeni nekolika taboru), takze na ni asi seru, zvlast kdyz nekdo prekrucuje moje prispevky a hazi na me spinu.
Já bych to tak nebral :-)

Ale zkusit si nastínit pár základních faktů (na které se bohužel často zapomíná), může být myslím užitečné. Jinak je mi to osobně ukradené.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 29 črc 2005 13:20

jo to je fakt, mozna to prehanime. Ale czechtek je extrem. Asi bych se na to nemohl divat, musel bych kazdyho z tech beden vytahovat, proste by mi to nedalo, nepomoct mu. Uz sem holt takovej.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 črc 2005 13:32

komorouzz píše:sem si myslel ze czektek je hlavne o muzice a ne o smahu, o nakym velkym regge festivalu se taky nikde nedozvis, ze tam byla jen banda zkourenejch rastafarianu (prehnano).

proc tu tedy resit, ze se nekomu nelibi ty smazky tam, kdyz me ta muzika bude brat, tak tam pojedu i tak, co? tak podle me byl myslen i puvodni topic tohodle threadu, ne?

kdybych mi melo strasne vadit to, ze nekde bude nekdo sjetej, tak bych nemoh jit nikam.
O tom to není. Jde o to, že
1) extrémnímu nepřetržitému hluku jsou nedobrovolně vystaveny tisíce občanů v okolí (se všemi důsledky)
2) akce není oficiálně povolena
3) dochází k devastaci přírody v okolí
4) účastníci (vyhraněného typu) svou přítomností obtěžují běžné obyvatele

Prostě to co dnes sleduji ve zprávách, mě fakt trochu nadzvedlo ze židle - ta naprostá neschopnost naší policie - nechají si utéct miliardáře, propustí gang kuplířů a nejsou schopni rozehnat nepovolenou obtežující akci
Naposledy upravil(a) Ivo dne 29 črc 2005 13:38, celkem upraveno 1 x.

juan

Příspěvek od juan » 29 črc 2005 13:33

Ivo, prosim Te, vzpamatuj se! jaky poskozeni sluchu? a i kdyby - co na tom zalezi? denne se nadycham zplodin z desetitisicu aut a neustale posloucham duneni dopravy, letadla nade mnou, kokoti na motorkach, kokoti na diskuznich forech a co? normalne prijimas informace a nejaky posilas dal... kdyz hrajes fotbal, taky dochazi k opotrebovani svalu, tak nebudeme hrat fotbal?
tvoje nazory na drogy jsou jak z prirucky pro zakladni skoly, nemas o tom ani potuchy, protoze jsi nikdy nic nemel (rekl bych).
jinak mi to je taky osobne ukradeny, jen se nestacim divit, co tady ctu :) v dobrym, samozrejme, tep mam v normalu :)

2 Cyril: omluvit se? chacha, to asi nepujde, neni proc, myslim, ze jsi velkej podivin :)

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 29 črc 2005 13:33

Ivo píše:Tady jde o úplně základní věc. Pokud by si kdokoliv dělal cokoliv ve svém teritoriu tak, že ta činnost je ve všech důsledcích omezena hranicemi tohoto teritoria, je to jeho věc, i když třeba na tuto činnost mohu mít svůj názor.
Ovšem v tomto případě se jedná o zcela nepřípustnou věc: účastníci této akce její neskonale škodlivý hluk nejsou schopni omezit na hranice daného pozemku a nutí tak tisíce okolních občanů, aby se této akce nepřímo a nedobrovolně účastnili též. Proti jejich vůli je vystavují všem negativním důsledkům extrémního monotónního hluku, a to ve dne v noci, po dobu několika dní. A to prostě ve slušné, civilizované společnosti nelze naprosto tolerovat. To prostě nejde. Mají smůlu (doufám) - jinde už ji mají dávno.
K těm "fe?ákům": Ok, termíny je možné použít různé, od neutrálních oficiálních, až po slangové. Ale těžko věřit tomu, že většina těch kteří se 24 denně vlní v poli jinak zabijáckých monotónních decibelů je v normálním stavu vědomí. To by prostě ani nešlo- pud sebezáchovy a fyziologická bolest jsou normálně dost silné. Ti lidé jsou věztšinou prostě více či méně nadopováni psychotropními látkami (různého stupně), to je bohužel fakt. Kvůli dočasnému "úletu" obětují všechny pozdější důsledky (trvalé poškození sluchu i celého psycho-fyziologického systému). Opět můžeme říct - a? si každý dělá co chce. Je to pravda a já to plně respektuju - ale domnívám se, že tím nemůže omezovat a poškozovat druhého.

Jasne souhasim s tim ze obtezovat druhy se nema, ale vzdit i v normalnim zivote obtezujeme druhy ne.... napr. jedu ve vlaku mam pustenyho walkmana vedle mne sedi babicka ktery to leze krkem... nebo vypadam uplne jinak nez ty ostatni a ty tim obtezuji..

Ivo ty jsi studoval muziku a dokonce snad i v indii ne... Big rspekt... Proc si myslis ze monotoni hudba je SKODLIVA? Mne treba pomaha dostat se na vyssi uroven vnimani..... A dokonce pred 2 rokama jsem byl na czechteku 10 dni nonstop a kdyz jsem prijel domu tak jsemse cejtil celkem uvolnenej nabytej enerii.

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 29 črc 2005 13:38

To Ivo: K tomu hluku. Naprosto rozumím tvému postoji. Ale je vidět, že jsi se Czechteku osobně nikdy nezúčastnil. Tak například v loni, bylo místo tak dobře vybrané, že hluk z Czechteku opravdu nikoho z místních rušit nemohl. Celý prostor byl uzavřen mezi lesy. Do vesnice tak 3 km. Takže tady bych byl v tvém postoji trochu opatrnější. Samozřejmě, že kdyby mi to postavili vedle mého baráku (tedy zatím žádný nemám), byl by to problém. Zdá se, že organizátoři Czechteku na tohle dávají pozor a vybírají místa, kde by hluk nikomu z místních vadit nemohl.

Na druhou stranu.

Strkání hlav do repráků (velice častá činnost na czechtekku) je fakt hustý až smutný, to jo. Ale ti lidé si to bohužel vybrali, stejně jako jestli se sjedou nebo ne a my s tím vůbec nic neuděláme....

peteness

Příspěvek od peteness » 29 črc 2005 13:45

souhlasim s nazorem, ze kvuli urcitemu procentu krajne problemovych lidi neni mozne odsuzovat celou akci. To je proste v dnesni dobe uz nepripustne.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 29 črc 2005 13:49

Ted jsem mluvil s kamaradama co byli na louce, kde se to melo konat. Prej na ne nabehli policajti, nektery je zmlatili na jiny vytahli nabite pistole...
Tak nerad to rikam, ale Czechteku nejspis odzvonilo..... :cry:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 črc 2005 13:53

juan píše:Ivo, prosim Te, vzpamatuj se! jaky poskozeni sluchu? a i kdyby - co na tom zalezi? denne se nadycham zplodin z desetitisicu aut a neustale posloucham duneni dopravy, letadla nade mnou, kokoti na motorkach, kokoti na diskuznich forech a co? normalne prijimas informace a nejaky posilas dal... kdyz hrajes fotbal, taky dochazi k opotrebovani svalu, tak nebudeme hrat fotbal?
tvoje nazory na drogy jsou jak z prirucky pro zakladni skoly, nemas o tom ani potuchy, protoze jsi nikdy nic nemel (rekl bych). )
Trošku málo o tom něco vím (a to i zvlastní zkušenosti a zkušeností blízkých hudebních kolegů) ... a jinak máš pravdu, je to jako z příručky pro základní školy, protože už i tam vědí, jak sluchový systém reaguje na zvýšenou hladinu hluku ... Začíná to odumíráním buněk ve šneku vnitřního ucha. Člověk přestává dobře slyšet vyšší frekvence (od 4kHz výše). A tyto změny jsou nevratné. Hodně lidem by se asi zachvěla kolena, kdyby si po takové technoparty šli udělat jednoduchý audiotest na ušním oddělení.
Hladina hluku při běžných diskotékách, rockových koncertech a zejména podobných technoparty je jednoznačně v rovinách přímo poškozujících zdraví. To je prostě fakt. Jak už si s tím každý naloží je jeho problém. Alo často ti lidé o tom ve své naivitě nemají ani tušení. Uvědomí si to až už je pozdě.
Je to třeba jako s cigaretama - na jedné straně je mi ukradené , že si jimi někdo ničí zdraví (zvláště když o tom ví), ale na druhé je pro mě naprosto nepřijatelné, že mě svou blízkou přítomností nutí dělat totéž. Proti tomu budu bojovat do úpadu ... :wink:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 črc 2005 13:59

Takže na ty, kteří mají ještě uši naprosto v pořádku (i když upřímně řečeno kolik je takových - ani já k nim už bohužel nepatřím) budu neúnavně apelovat, aby si dávali veliký pozor, nedělali hlouposti a nemuseli později zbytečně litovat. Cesty zpátky už v tomto případě bohužel není a je to jen stále horší - leda snad nové uši v příštím životě :wink:

Odpovědět