C23CHTEK 2005

Informace o vašich akcích a koncertech
Odpovědět
juan

Příspěvek od juan » 29 črc 2005 14:01

Ale Ivo, tu prirucku zakladnich skol jsem myslel na drogy ne na sluch :)
ja porad nechapu, jak souvisi nevratny poskozeni usi nebo treba hlasivek s delanim muziky. Kazdej nehrne bell canto a nedela lidovky aby musel slyset travu rust. ja jsem naopak priznivce drobnych poskozeni, protoze jen poskozeni delaji zajimavou muziku (pro me). ostatni jsou banda nudaru, kteri jsou snad dokonali, ale koho to zajima?

at ziji priposranci aneb hlavne se vyhybejte rockovym koncertum, diskotekam a HLAVNE technoparty!!!

Cyril

Příspěvek od Cyril » 29 črc 2005 14:03

juan: no co se da delat, myslim, ze ostatni diskutujici, kteri netrpi takovou aroganci jako ty a tim padem si vidi dal nez na spicku nosu snad moje slova pochopili, a nemusim se pred nima stydet. Zalezi mi na lidech, ktery jsou schopni diskuze a hlavne poslouchaji, co se jim nekdo snazi rict (napr. Ivo a dalsi). Na tebe se muzu vysrat. Plazit se na kolenou pred tebou nebudu, nekolik pokusu o smireni a vysvetleni myslim stacilo. Kdyz nemas zajem, co se da delat.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 črc 2005 14:16

juan píše:Ale Ivo, tu prirucku zakladnich skol jsem myslel na drogy ne na sluch :)
ja porad nechapu, jak souvisi nevratny poskozeni usi nebo treba hlasivek s delanim muziky.
Nesouvisí to s děláním muziky, ale s destruktivními účinky vysoké hladiny hluku na citlivý sluchový systém. Je jedno jestli je to na letišti, v továrně, při práci s motorovou pilou, v kabině traktoru nebo na techno párty. Při všech zmíněných činnostech (kromě té poslední) si lidé sluch přirozeně chrání.

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 29 črc 2005 14:23

[/quote]A dokonce pred 2 rokama jsem byl na czechteku 10 dni nonstop a kdyz jsem prijel domu tak jsemse cejtil celkem uvolnenej nabytej enerii.[/quote]

To je fakt, to funguje. Já bych to systémácký techno přiřadil k šamanskému tanci. Má to moc energie, na očištění to fakt funguje.

Ale 10 dnů? Hmm. To se dá vydržet? Mně vždycky stačí jen jeden. :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 29 črc 2005 14:29

Ivo: mam pocit ze ztracis cas, pohybuju ze to nekoho z tech lidi zajima...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

juan

Příspěvek od juan » 29 črc 2005 14:37

Tak se Cyrile hned tak necerti, nechci byt arogantni, nemusis se prede mnou plazit po kolenou, Tvoje pokusy o smireni sice marne hledam :) ale jestli jsem Te rozcilil, tak to jsem opravdu nechtel. Nerozumim Ti, na pivo bych s Tebou nesel, ale srat Te nechci. Sorac.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 29 črc 2005 14:41

Ondrash píše:
A dokonce pred 2 rokama jsem byl na czechteku 10 dni nonstop a kdyz jsem prijel domu tak jsemse cejtil celkem uvolnenej nabytej enerii.[/quote]

To je fakt, to funguje. Já bych to systémácký techno přiřadil k šamanskému tanci. Má to moc energie, na očištění to fakt funguje.

Ale 10 dnů? Hmm. To se dá vydržet? Mně vždycky stačí jen jeden. :)[/quote]

Ja jsem tam jako doma.... :D

IVO: Je fakt, ze sluchovy organ je to same jako sval naruce, taky kdyz ho porad namahas, tak se unavi a neni dostatecne sylnej... to je jasny.
Ale koncert netrva vecne ne, jaky koliv organ ma schopnost regenerace....

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 črc 2005 14:42

Ondrash píše:
Já bych to systémácký techno přiřadil k šamanskému tanci. Má to moc energie, na očištění to fakt funguje.
[/quote]

Tak to nevím ... Za prvé "šamani" hrají živě s určitou vnitřní "energií". A za druhé je v tom lidský faktor - ne strojově přesné neosobní metronomické údery, které na fyziologii člověka při extrémní hlasitosti působí značně destruktivně. To je fakt známý a doložený už hodně dávno. Existují na to tuny literatury.
Ano, u techno party atd. se samozřejmě jedná se o určitý pseudo-trans, vytržení,"útěk od reality", proto tam ti lidé chodí. Ale mezi "šamanským tancem" a techno-party je stejný rozdíl jako mezi meditací a půl litrem vodky nebo šňupancem extáze ... :-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 črc 2005 14:50

ekeaze píše:
IVO: Je fakt, ze sluchovy organ je to same jako sval naruce, taky kdyz ho porad namahas, tak se unavi a neni dostatecne sylnej... to je jasny.
To je právě ten tragický omyl si toto myslet. Sluchové ústrojí má jen velmi minimální schopnost regenerace..Nejedná se v tomto případě o "sval" , ale o buňky. A ty jen odumírají. Bohužel
Zkus si ze srandy (až půjdeš kolem) skočit na ušní oddělení a nechat si udělat "audio" (jestli máš kartičku pojištovny, je to zdarma). Dají ti na uši sluchátka, budou ti pouštět různé tóny a pak ti namalují graf jak jsi na tom se sluchem ... Vyšší frekvence odcházejí jako první ...

Tím se s tímto tématem loučím ... Co jsem měl potřebu říct, jsem řekl, jestli si z toho někdo něco vezme, už jde mimo mě ... :wink:

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 29 črc 2005 14:52

Techno pary je evropskym samanskym tancem !!!
Myslim ze je velkej rozdi mezi lidmi z dzungle, kde saman hraje na bubinky a lidmi co zijou prevazne v mestech v evrope. Na tyhle lidi funguje "samanskej tanec" techno party.

juan

Příspěvek od juan » 29 črc 2005 14:53

Ivo, zda se ze o samanech toho vis asi tolik co o snupani extaze. Hlavne ze jsi nastudoval spoustu literatury, hlavne proboha ne existencionalni zkusenost!!! jedine literatura!!! aby sis neco nevratne neposkodil, bacha na to!!! :)
aha ted ctu, ze uz jsi to uzavrel, ok, ja taky, ale vzhledem k respektu, ktery na tomto foru mas se fakt zlobim za Tvou neskutecnou "masaz" polopravd.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 29 črc 2005 14:55

Taky koncim.

juan: tak jo, a treba na to pivo jednou zajdem, kdo vi? ,)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 29 črc 2005 14:56

Ivo píše:
ekeaze píše:
To je právě ten tragický omyl si toto myslet. Sluchové ústrojí má jen velmi minimální schopnost regenerace..Nejedná se v tomto případě o "sval" , ale o buňky. A ty jen odumírají. Bohužel
Zkus si ze srandy (až půjdeš kolem) skočit na ušní oddělení a nechat si udělat "audio" (jestli máš kartičku pojištovny, je to zdarma). Dají ti na uši sluchátka, budou ti pouštět různé tóny a pak ti namalují graf jak jsi na tom se sluchem ... Vyšší frekvence odcházejí jako první ...

Tím se s tímto tématem loučím ... Co jsem měl potřebu říct, jsem řekl, jestli si z toho někdo něco vezme, už jde mimo mě ... :wink:

Mas pravdu. Shodou nahod jsem tam byl asi pred tremi mesici. Vysledek byl takovej, ze sluch mam vybornej, jen kolem 6 khz mam trochu problem. TO BUDE ASI ONO.
DIK MOC ZA VYSVETLENI.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 29 črc 2005 15:04

Ale stejne si myslim, ze se bunky v uchu se muzou obnovovat.
Dam vam vedet az mi bude padesat. :D

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 29 črc 2005 15:05

hej s tym sluchom je to o hovne. ja tiez pocujem v uplnom tichu piskanie v usiach, ked to raz mas uz sa totoho nezbavis...exituju len programy ktore ta naucia to potlacat....je to neprijemne a myslim ze som si to privodil par koncertami...
http://en.wikipedia.org/wiki/Tinnitus
ma to inak vela muzikantov: http://tinpan.fortunecity.com/melody/73/tinnitus.html

Odpovědět