EZONE - SETKANI S NASTROJI PRAHA 2008

Informace o vašich akcích a koncertech
Odpovědět
delay

Příspěvek od delay » 13 led 2008 11:17

EXCOM: Mě teda SW+PC vůbec nevadí... Je to setkání s nástroji a nebylo daný jestli to musí být hardware, software nebo jinej ware...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 led 2008 11:25

delay : ja netvrdim ze to je zle, ale ja rozhodne z BA nejdem do prahy na to aby som si pozrel nejaky SW :D sak to je smiesne... to si mozem pozriet doma a na YouTube..

ja idem do Prahy v prvom rade koli ludom a v druhom rade koli Vintage Synth !!! to je podstata aspon pre mna..

ohladom SW.. dakujem, nemusim :) kto chce nech to riesi neberem mu to...

peteness

Příspěvek od peteness » 13 led 2008 11:27

Excom: Za hlavní hvězdy budou hw synty, ale jestli někdo na úrovni a pomalu srozumitelně česky vysvětlí práci se sw samplerem, proč ne? Pro mě je to zatím španělská vesnice. Mohlo by se to zobrazovat na větším LCD monitoru nebo TV. Kdyby někdo přivezl DVDplayer, můžeme si i pustit pár filmů. Koupil bych dývko "Dave Smith: Synthesizer Pioneer". Možná by sešlo pár videí o míchačce. ......není to skoro žádná práce navíc. Kdyby místní nemohli, bude mi ctí zapůjčit 66cm LCD telku a přehrávač........jako vata, kdyby někdo usínal :) , uvažujte o tom.

delay

Příspěvek od delay » 13 led 2008 11:36

peteness: Já vůbec nejsem proti, ale určitě to chce probrat dopředu, takže uvidíme, co na to ostatní, podle mě toho tolik nestihnem...

EXCOM: Jasně, souhlasím, že SW se dnes může učit každej sám, seženeš program a tutorial a nazdar... No, ale já třeba nejsem synth šílenec (ale rád se kouknu/poslechnu), jedu prvně taky za lidma a nasát atmosféru, je jasný, že 80% se vás bude motat kolem synthů, no a třeba pět lidí může čumět do noťasu, vždyť je to fuk... Jde jen o to, aby to setkání každému z nás něco přineslo :-)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 led 2008 11:37

peteness : to je v pohode, ale teda aspon moje priority su HW a obavam sa ze casu na dalsie mi neostane :) nie ze obavam sa, ale urcite neostane :D

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 13 led 2008 11:37

Setkani bude spis o HW nastrojich knoflcich a cudlicich.

....nicmene, ja osobne bych treba klidne odprezentoval syntezu bicich ciste v SW.

A mam-li bejt uprimnej, tak ted pouzivam 70% SW nastroju a jen 30% HW. Presto ze HW masin mam velkou hromadu. Jeste pred 2 rokama to u mne bylo 0% SW a citej pomer 100% HW ... : )

Ohledne srazu si myslim, ze pokud ma nekdo co ric i k SW, tak proc ne. Ja bych to tolik neutlacoval. Muzou bejt dobry predvadecky k SW samplerum, synthum a pod. Jasne neni to asi tolik cool jako HW krabice, ale plnohodnotnost SW je pro kazdyho z nas uz neoddiskutovatelna. Navic jedinej 100% HW je dnes na eZone zt snad jen AtomX : )

.
Naposledy upravil(a) ECSON WALDES dne 13 led 2008 11:39, celkem upraveno 1 x.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 led 2008 11:38

no a třeba pět lidí může čumět do noťasu, vždyť je to fuk... Jde jen o to, aby to setkání každému z nás něco přineslo
delay : jasne to je v pohode.. ale mna nezlomite na SW :D

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 13 led 2008 13:36

EXCOM: to si povime za dva roky ;)
Asi by bylo dobry, pokud nekdo chce udelat nejakou predvadecku, aby napsal o cem a jak dlouho to odhadem bude trvat, at v tom neni takovej chaos ;)

Rorejs

Příspěvek od Rorejs » 13 led 2008 14:07

Zdravím všechny v novém roce!
Jsem čtenářem Electrozone už několik měsíců, ale registroval jsem se až teď, doposud jsem neměl čím přispět :-)

ECSON: Mám dotaz na to setkání: může někdo vybrat z toho co mám, že bych přinesl? Nechci zahušťovat prostor nesmyslnými mašinkami.
Samozřejmě přinesu stojany pod klávesy. Tak prosím z toho co mohu donést vyberte, nebo mě pošlete do háje :-)
- Monitory JBL 4208 - podle mě hrajou docela dobře, ale srovnání je vždy dobré
- Nord Modular G2 (s tím už hodně pracuju, je to úžasný stroj)
- Yamaha Motif XS6 (umí toho tolik, že za 3 měsíce co na něm tvořím jsem stále nadšen)
- Yamaha AN1X - velmi zajímavý zvuk, ale asi to každý zná
- Supernova II - i přes spousty výhrad mnoha lidí, mě se líbí
- Kawai K1 II - taky asi každý zná, ale pro mě je to příjemný nástroj
- MOOG ROGUE - malej, ale šikovnej :-) Dýchá z něj něco tajemnýho :-)))
- KORG OASYS 88 - je sice těžkej jak kráva, ale pro mě má úžasný zvuk a co umí dělat ta KARMA, to je tedy nářez. Teď na něm dělám takovou relaxační asi 30ti minutovou skladbu a většinou mi u toho lidi usnou, tak to snad funguje :-)
- KORG Wavestation A/D
- KORG EX-8000

Nic z toho nepotřebuju nutně někomu cpát pod nos, tak snad jen kdyby měl někdo zájem, přinesu to - sám neumím posoudit co je tam vhodné brát.
Jsem proti většině z Vás začátečník a právě proto rád přispěju a popovídám....
Jsem rád, že je tohle fórum :-)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 13 led 2008 14:14

Tudy píše:Každopádně takové srovnání VSTi s originálem... :)
Mno napr trebas takovy Moog Minimoog vs VST Minimosta to by byl zazitek :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 13 led 2008 14:16

Rorejs: heh, tak tu usínací skladbu bych chtěl slyšet, ale asi by potom ze srazu moc nebylo, kdybys tam všechny zhypnotizoval ;)

já si taky myslim, že tahat tam něco co nikoho nebude zajímat, je zbytečnost...proto by bylo asi dobré tady vždycky nahodit nabídku s výpisem gearu a když se ozve alespoň pár lidí se zájmem, tak to snad má cenu to vzít...

ty korgy co máš moc neznám, mě by zajímal třeba Korg Radias, ten bych si rád zkusil...

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 13 led 2008 14:29

Dobry napad :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 led 2008 15:17

Excom: na SW te nikdo nelame, par lidi tady zajimal kontakt, takze bude fajn ho tam predvest.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 13 led 2008 15:42

Rorejs píše:Zdravím všechny v novém roce!
Jsem čtenářem Electrozone už několik měsíců, ale registroval jsem se až teď, doposud jsem neměl čím přispět :-)

ECSON: Mám dotaz na to setkání: může někdo vybrat z toho co mám, že bych přinesl? Nechci zahušťovat prostor nesmyslnými mašinkami.
Samozřejmě přinesu stojany pod klávesy. Tak prosím z toho co mohu donést vyberte, nebo mě pošlete do háje :-)
- Monitory JBL 4208 - podle mě hrajou docela dobře, ale srovnání je vždy dobré
- Nord Modular G2 (s tím už hodně pracuju, je to úžasný stroj)
- Yamaha Motif XS6 (umí toho tolik, že za 3 měsíce co na něm tvořím jsem stále nadšen)
- Yamaha AN1X - velmi zajímavý zvuk, ale asi to každý zná
- Supernova II - i přes spousty výhrad mnoha lidí, mě se líbí
- Kawai K1 II - taky asi každý zná, ale pro mě je to příjemný nástroj
- MOOG ROGUE - malej, ale šikovnej :-) Dýchá z něj něco tajemnýho :-)))
- KORG OASYS 88 - je sice těžkej jak kráva, ale pro mě má úžasný zvuk a co umí dělat ta KARMA, to je tedy nářez. Teď na něm dělám takovou relaxační asi 30ti minutovou skladbu a většinou mi u toho lidi usnou, tak to snad funguje :-)
- KORG Wavestation A/D
- KORG EX-8000

Nic z toho nepotřebuju nutně někomu cpát pod nos, tak snad jen kdyby měl někdo zájem, přinesu to - sám neumím posoudit co je tam vhodné brát.
Jsem proti většině z Vás začátečník a právě proto rád přispěju a popovídám....
Jsem rád, že je tohle fórum :-)

Rorejs:
To jsou moc hezky kousky ! na to ze se oznacujes za zacatecnika mas teda sakra drahy kousky : )

Urcite bych nevahal s:
- KORG OASYS 88
- MOOG ROGUE
- Yamaha AN1X
- Nord Modular G2
- Monitory JBL 4208 ( Ty si moc rad poslechnu pri srovnavacce )

.

Magion

Příspěvek od Magion » 13 led 2008 15:54

Rorejs: vem určitě Wavestation A/D prosím!!!!

Já můžu vzít
Shreman FilterBank 1,
Ensoniq Fizmo,
Kaosspad3,
Pulse každý zná,

Jinak, kdy a kde to teda bude?
(nějak jsem se nepročetl ke konkrétnímu závěru...)

Odpovědět