WORKSHOP!!!

Informace o vašich akcích a koncertech
Odpovědět
StanislavAbraham
Příspěvky: 17
Registrován: 15 čer 2009 14:01

WORKSHOP!!!

Příspěvek od StanislavAbraham » 29 říj 2009 20:37

RECORD + EDIT = PLAY

Dvoudenní workshop o nahrávání zvuku, jeho editaci a přehrávání. O samplování, MIDI, senzorech a kreativní práci se zvukem v reálném čase.

lektoři: Stanislav Abrahám, Miloš Vojtěchovský, Johana Švarcová

Workshop je určen širokému poli zájemců a je rozdělen do dvou základních úrovní. První den je otevřený pro každého, kdo si chce osvojit základní poznatky o procesu práce se zvukem, dovědět se o dostupných nástrojích a technologiích. Druhý den je zaměřený na užší pole problematiky zvukové tvorby, konkrétně na samplování v reálném čase a způsoby využití elektronických hudebních nástrojů. Zde najdou užitečné informace i pokročilejší uživatelé různých zvukových mašinek a programů. Je zde možné konzultovat různá zapojení sestav elektronických hudebních nástrojů, jejich výhody či nevýhody, poradit se ohledně věcí ze světa MIDI, obzvláště využitím MIDI kontrolerů a senzorů pro ovládání zvuku v reálném čase. Pokud si přinesete své zvukové mašinky, můžeme je zapojit a společně si ukázat také vaše zkušenosti s nimi. Pro řadu lidí může být přínosná možnost si různé nástroje osahat a vyzkoušet.

1)ZÁZNAM – ZPRACOVÁNÍ – REPRODUKCE - Co a jak lze nahrát a proč vlastně?
pondělí 2.11.2009 - 14:30 – 20:00 místo: FAMU, Smetanovo nábř. 2, Praha 1, učebna 423.


První den workshopu bude zaměřen na tři tématické okruhy:

a) ZÁZNAM - Způsoby nahrávání a zpracování zvuku. Npřed si představíme různé situace ve kterých lze zachycovat nebo zanamenávat zvuk a možné použití nahraných zvuků. Vyzkoušíme také různé typy nahrávacích zařízení, od kapesních přenosných rekordérů, po počítačové programy, umožňující nahrávání a úpravy zvukového záznamu. Jde o základní přehled, umožňující orientaci a rozhodnutí pro model pracovního nástroje.

http://www.phonography.org/
http://www.freesound.org/
http://soundtransit.nl/

b) ZPRACOVÁNÍ - Dalším stupněm bude seznámení se základními funkcemi, běžnými ve většině zvukových počítačových programů a ukázka jejich praktického použití. Patří sem také téma exportování zvukových stop z projektu v programu a přehled nejběžnějších formátů. Cílem toho okruhu je předání praktických znalostí, užitečných pro další zpracování nahraného zvuku, reprodukci, popřípadě jeho archivaci.

http://audacity.sourceforge.net/
http://ardour.org/

c)REPRODUKCE - Třetí tématický okruh zahrnuje možnosti řešení reprodukce zpracované nahrávky s přihlédnutím k účelu zvukového záznamu. Přehled možných zařízení pro přehrávání, možnosti směrování několika zvukových stop do různých výstupů, možnosti zapojení reproduktorových soustav. (Mono/stereo/quadro/5.1/multikanál)

2) SAMPLOVÁNÍ, MIDI A SENZORY V REÁLNÉM ČASE
úterý 3.11.2009 
14:00 místo: NOD/Roxy, Dlouhá 33, Praha 1


Druhý den workshopu je zaměřený na specifický druh vytváření a úpravy zvukového záznamu – Sampling v reálném čase. Od způsobů samplování po možnosti práce se samplerem jako s nástrojem pro audiovizuální performanci či DJ set. Budou představeny nástroje v hardwareové i softwareové podobě, popsány jejich přednosti či nedostatky. Některé nástroje budou prakticky předvedeny a bude možné si je vyzkoušet. Zaměříme se také na práci s MIDI, ať již při využití dostupných kontrolerů, či na možnosti stavby vlastních kontrolerů zapojením senzorů, starých joysticků nebo usb zařízení.

http://www.loopers-delight.com/loop.html
http://ppooll.klingt.org/index.php/Main_Page
http://www.eowave.com/


ÚČAST NA WORKSHOPU JE ZDARMA!


Vzhledem k omezené prostorové kapacitě nám prosím pošlete emailem potvrzení o vašem zájmu zúčastnit se workshopu. Je pro nás užitečné mít přehled o možném počtu zájemců a případně přizpůsobit možnosti prostoru.
Kontaktni adresa: stanislav.abraham@gmail.com

V případě potřeby konkrétnějších informací můžete použít také
mobilní číslo: 604 272 851 Stanislav Abrahám – občanské sdružení Lemurie

Workshop se koná v rámci projektu AV slabikář, který za podpory Ministerstva Kultury, NOD/Roxy a FAMU pořádá občanské sdružení Lemurie.
Přílohy
workshop II.jpg
workshop II.jpg (9.92 KiB) Zobrazeno 319 x

Odpovědět