byl vypusten lev

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
Prvotsky

Re: byl vypusten lev

Příspěvek od Prvotsky » 20 črc 2011 22:06

zatím si nechávám leoše na sněhu nemůžu si ted dovolit jakykoliv casovy straty kvuli praci, ale zajímalo by mě jestli by nový OS mohl přinést nějaké výhody pro
práci s daw - třeba optimalizace využití CPU atd...

P.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 črc 2011 22:40

Zmizela možnost back/FWD v Safari pomocí gesta 3 prsty doprava doleva ... to jsem používal stále, ted akorát poskakuje stránka

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 črc 2011 01:46

myslim ze to ide teraz dvomi prstam dolava/doprava ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 črc 2011 02:47

tak levik uz je nainstalovany .. je to fajn .. paradna funkcia je , ze po restarte su vsetky programy spustene , ako boli ..

jakubt

Příspěvek od jakubt » 21 črc 2011 02:57

Scrollování by mělo jít obrátit.
Funguje vám všechno - AU, zvukovky atd.? Údajně se mohou vyskytnout docela problémy, většinou asi souvisí s AU:
http://createdigitalmusic.com/2011/07/m ... h-ni-info/

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 črc 2011 08:39

Pytkin píše:tak levik uz je nainstalovany .. je to fajn .. paradna funkcia je , ze po restarte su vsetky programy spustene , ako boli ..
To nevidím moc jako výhodu, když už mám všechno dost zahlcené, tak chci aby se systém spustil po restartu čistě bez spuštěných aplikací, doufám že tahle možnost půjde nějak vypnout

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 črc 2011 08:52

ivo to funguje z najvacsou pravdepodobnostou tak, ze on si len ulozi zoznam ktore aplikacie boli spustene, v akom stave a aky dokument v nich bol otvoreny.. de-facto to spravi za teba ze pospusta nanovo aplikacie a otvori v nich dokument co v nich bol otvoreny ... je to skvela vec, aj ked v podstate ja skoro vobec nerestartujem/neshutdownujem, tak raz za 3-4 tyzdne, aj to len z principu ... nosnstop fungujem na sleep mode :) uz s macbookom som pochopil to na com som sa vzdy smial v americkych filmoch ze zavru notebook a idu prec a potom sa vratia otvoria ho a HNED pokracuju v praci :)))

btw. preco si vlastne teda upgradoval ked v podsate vsetky zasadne nove veci ti vadia ? mal si si najprv na stranke pozret nove funkcionality http://www.apple.com/macosx/whats-new/ ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 črc 2011 08:59

toto je super (vo Finderi) :

All My Files
Instantly view all the files on your Mac in a single window in the Finder. All My Files gathers all your files — no matter where they’re located — and displays them in an organized view.

... inak doporucujem obetovat trosku casu a prejst si cely tento zoznam http://www.apple.com/macosx/whats-new/features.html medzi tymi novymi vecami je fakt kopa skvelych uzitocnych vylepseni.. OSX sa tymto ziskava v user-friednly este gigantickejsi naskok pred windowsom ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 črc 2011 09:04

Zminuju věci, které mezi dobrými vylepšeními vadí (a když koukneš na fora tak uvidíš, že to vadí hodně dalším lidem). Když léta automaticky něco děláš určitým způsobem (scroll, swype) a najednou to je jinak, tak to trochu naruší normální činnost. Naštěstí se tyhle "vylepšení" dají v nastaveních zrušit. Nevím jak ty, ale mně se často děje, že aplikací už je otevřených nějak hodně, všechno lehce zamrzává, zavřít něco je skoro nemožné (duhové kolečka atd.), tak čistý force restart je vysvobození.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 črc 2011 09:29

tak vychadzaj z zakladneho faktu ze VZDY vsetko sa da nejak nastavit a zmenit :) aspon v OSX urcite ... len treba trosku pohladat pripadne pogooglit .. pre mna osobne je prave v tom sila OSX ze sa da vsetko nastavit a vykonfigurovat ovela ucinnejsie nez vo woknach (pls no flame, je to proste len moj subjektivny dojem)

ze by som musel koli vytuhnutiu resptartovat - to sa mi nestalo este nikdy .. jedine co mi obcas vytuhne je Netbeans (PHP IDE) ale to mi uplne rovnako blbo aj na windowse, to je proste nahovno nakodene ... a aj v tom pripade vzdy spolahlivo pomoze force quit (CMD+ALT+ESC) ...ja restartujem vlastne len zo zvyku raz za cas :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 črc 2011 10:11

ja som vcera skusal pozriet mys ale nevidel som , kde by sa dalo scrollovanie otocit ..
mne teda na OSX nezamrzava nic a vitam to , ze pri restarte sa opat vsetko otvori akobolo pred tym ..

dendy : hned to idem otestovat ..

takze som si otvoril textovy editor .. napisal som do neho nejaky text a retartol .. bez ulozenia .. a po restarte tam bol pekne text v editore UNTITLED ..

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 21 črc 2011 10:31

Snímek obrazovky 2011-07-21 v 10.30.27.png
Snímek obrazovky 2011-07-21 v 10.30.27.png (199.89 KiB) Zobrazeno 181 x
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 črc 2011 10:56

oxygen : jo je to tam :) super ..

zistil som zaujimavu vec .. na kolecku na mysi , alebo scrolling prstom na magic mouse , mi tato naturalna forma vadi .. a rozlisujem , ktorym smerom scrolujem hore/dole .. ale na trackpade vobec nerozlisujem , ci to je tak alebo tak .. proste na trackpade sa ruka okamzite prisposobuje stavu , ako to ide .. dost zaujimave ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 črc 2011 11:06

preboha lokalizovany OS :-) peklo toto som nikdy nepochopil ako niekto moze pouzivat :-)))) teda nic v zlom nic proti nikomu len proste mi pride absolutne neprirodzene mat OS inak ako v anglictine :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 črc 2011 11:36

Přesně tak ! :) Mít to v češtině apod. mi přijde úplně zvrácené :D Jestli někdo neumí aspon do té míry anglicky, že nerozumí té základní OS terminologii, tak nevím jak může vůbec používat počítač, internet atd Nebo dokonce slovensky - "priečinok " apod :mrgreen:

Odpovědět