imac 27" - problem (asi) s mac os x

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
emah

imac 27" - problem (asi) s mac os x

Příspěvek od emah » 20 zář 2010 08:37

zdravim,
chcem sa spytat ci ma niekto skusenost s repair mac os x systemu.
mam 27" imac (2 mesiace stary) s i5 procesorom a 4gb ram. uz 2x sa stalo, ze zmrzol. bluetooth mys aj klavesnica preblikovali - stratili spojenie a musel som ho off/on. aj boot je od zaciatku dost dlhy a hned ako som ho tusim 3ti krat zapol, tak nesiel, potom pustil ventilator naplno - proste zblbol start.
nema s tym niekto skusenost? pravdepodobne to bude software-ova zalezitost iba..
ps: ako sa pred bootom dostanem do diagnostiky? drzalo sa nejake pismenko... bolo to D?
dik

Ivo
Moderátor

Re: imac 27" - problem (asi) s mac os x

Příspěvek od Ivo » 20 zář 2010 08:54

Pokud je to 2 měsíce staré, bude asi mnohem plodnější se v rámci záruky obrátit na prodejce/technickou podporu

emah

Příspěvek od emah » 20 zář 2010 09:04

to by bolo najjednoduchsie samozrejme,
ale vzhladom k tomu, ze by som bol nerad tyzden, dva az mesiac bez pocitaca, by som chcel nieco skusit aj doma.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 20 zář 2010 15:43

Toto je problem HDD. Chybne sektory. Bootni z install cd, repair disk, scandisk, verify. Potom restart, vyber cd. Nech bootuje z hdd. Oprav permissions - leopard cache cleaner * free utilita * http://www.northernsoftworks.com/snowle ... eaner.html
Naposledy upravil(a) tomy45 dne 20 zář 2010 16:08, celkem upraveno 1 x.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 20 zář 2010 16:03

To by snad ani nemusel bootovat z install cd... staci dat disk utility - repair disk a pak repair premission...

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 20 zář 2010 16:04

Ne... ak to urobis s disk utility, neurobi repair system disku. musis bootovat z install cd a tam dat repair.

emah

Příspěvek od emah » 20 zář 2010 21:27

chlapci - ked som po starte dal D - diagnostiku a dal som tam 'extended HW test' a vysledok bol negativny - mam este davat aj ten hdd repair?
a sice - daval som ocheckovat aj hdd a vypisal, ze je ok.
tak som ho zmazal a spravil instalaciu nanovo a hadam bude klud :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 20 zář 2010 21:32

Dolezite je dat REPAIR z install cd. No ak si ho uz prevalil :) tak je zbytocne nieco take robit. Vacsinou toto spravi ak spravis nieco co sa sa systemu nepaci. Pomazes nieco, potom to hlada a nenajde, atd. Ale ten cache cleaner si tam hod do appz, fakt je to velmi uzitocna vec.

demsky

Příspěvek od demsky » 20 zář 2010 21:51

najlepsia aplikacia ktoru poznam je MainMenu, v podstate to spusta prikazy Terminalu. davam raz mesacne vycistit all user cache, deep clean system cache, repair disk permissions, font cache, temporary subory, cache browserov atd... a masina ide ako hodinky.

a inak chybny disk zisti disk utility aj z bezneho bootu, najhorsie je ked zisti chyby v boot sektore, to uz sa zvacsa neda opravit a treba radsej vymenit disk, pri iMacu to asi bude musiet urobit servisman.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

martinrx

Příspěvek od martinrx » 20 zář 2010 22:03

Tohle co popisuješ může mít spoustu příčin - to odpojení bluetooth je velmi podezřelé - zkoušel jsi připojit drátovou klávesnici nebo myš? tohle může způsobovat třeba i vadný zdroj - cokoliv, ale na chybu software moc nevěřím.
Každopádně uvidíš... Jestli se něco podobného stane - zkontroluj jestli opravdu zamrznul systém nebo se jen odpojila klávesnice s myší.

Main menu, Onyx apod jsou sice super - přeorají a uklidí spoustu věcí jenže v konečném důsledku mi zas tolikrát nepomohly. Každopádně opravit permissions je základ a ničemu neuškodí. Myslím ale že ted to dobře umí hlavně disk utility, narozdíl od starších systémů.
Kurzweil PC3, Clavia Nord rack3, Roland A37, Apogee Duet, Event ASP6

emah

Příspěvek od emah » 21 zář 2010 09:12

martinrx píše:Tohle co popisuješ může mít spoustu příčin - to odpojení bluetooth je velmi podezřelé - zkoušel jsi připojit drátovou klávesnici nebo myš? tohle může způsobovat třeba i vadný zdroj - cokoliv, ale na chybu software moc nevěřím.
Každopádně uvidíš... Jestli se něco podobného stane - zkontroluj jestli opravdu zamrznul systém nebo se jen odpojila klávesnice s myší.

Main menu, Onyx apod jsou sice super - přeorají a uklidí spoustu věcí jenže v konečném důsledku mi zas tolikrát nepomohly. Každopádně opravit permissions je základ a ničemu neuškodí. Myslím ale že ted to dobře umí hlavně disk utility, narozdíl od starších systémů.
jasne - hned som k tomu skusal pripojit mys cez usb a mrtve to bolo... mam podozrenie, ze to robilo odvtedy co som tam nainstaloval jeden z win emulatorov...
:D takze teraz je to ciste a je klud....

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 21 zář 2010 09:18

Tak je OK. Hlavne ze to neboli slabe baterky :-)

emah

Příspěvek od emah » 07 říj 2010 10:25

Takže hw diagnostika v servise nič nezistila a počítač zacal znova mrznút. Odporučili nám vytiahnuť a znova vložiť ramky-nepomohlo.preto ide znova do servisu keďže sa s ním nedá pracovať...

demsky

Příspěvek od demsky » 07 říj 2010 10:35

do servisu? keby mne blbol novy komp tak by som im tam urobil take peklo ze by mi radsej dali novy
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

emah

Příspěvek od emah » 07 říj 2010 10:49

Veď toto je druhy a posledný krát v servise.
Ak este raz zmrzne-natočim to na video,resp. aj teraz to mám v pláne a budem žiadať nový počítač.pretože nie je možné,že sa kúpi počítač na prácu a nejde...

Odpovědět