IMac alebo Mac mini?

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
mbaz

Re: IMac alebo Mac mini?

Příspěvek od mbaz » 01 led 2013 15:55

Ja tuto temu riesim uz asi 2 tyzdne, zatial som rozhodnuty pre imac 27.
Mac mini ma vyhodu, ze sa da lahko vymenit alebo pridat dalsi(napr ssd), u imac len RAM a to iba u 27 verzie.
Nedava sa do novych Imacov uz len 2,5 disk?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 led 2013 16:05

do novych imacov sa dava myslim ten divny ssd hybridny disk, s tym ze je to podobne "vyborne" riesenie "vsetko na 1 doske" ako pri retina macbooku nie ?? ak je to tak, dalsi dovod preco do imacu neist :-)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 01 led 2013 16:10

Zadny hybridni ssd disk tam nedavaji, je to kombinace normalniho hdd a normalniho ssd, vsechno ostatni si resi system (takze si to muze vyrobit kdokoliv kdo ma mountain liona, pevnej disk a ssdcko). Akorat to ssd je kvuli rozmerum a ojebu zakazniku reseny nestandardnim formatem (neni to krabicka nebo bezna mSATA karta).

mbaz

Příspěvek od mbaz » 01 led 2013 16:24

:) jj myslis ten Fusion disk... takze ten nieje klasicky format 2,5? zda sa ze disky su u 27verzie 7200ot.

http://store.apple.com/cz-edu/configure/MD095CZ/A?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 01 led 2013 16:44

Je tam klasicky 2.5" disk (v 21" verzi, je mozny ze v 27" je 3.5", nevim) a vedle nej jeste SSD.

soimmo_two

Příspěvek od soimmo_two » 01 led 2013 16:53

Pytkin píše:ivo : ja myslim ze by ta boleli z toho ruky , keby si to mal ovladat dotykovo .. hlavne teda ten 27" model ..
a software je stavany na maly kurzor .. nie velky prst .. pre mna osobne je touch ovladanie pocitaca absolutny nezmysel ..
Naprosto souhlasím. Dotykové ovládání má díky velikosti prstu mnohem horší rozlišení než myš. Možná stylus, ale tam zas nevyužívám mutlitouch. Zatím je to podle mě jen wow efekt technologické vymakanosti, ale reálný přínos je až na vyjímky nulový.
Pytkin píše:Imac je s vetrakmi na tom super .. teda ten starsi model .. tento tenucky aktualny som nemal v rukach .. starsi model aj ked das vetraky na plno , tak je to znesitelne .. to MBP a MAC mini je ina turbina ..
Nový mac mini (late2012) je několikanásobně tižší než MBP(late2010), který jsem měl. Dokonce i při hraní náročných her je super tichý. Asi to bude závislé od modelu.
Jirka Štolfa

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 led 2013 18:31

soimmo_two píše:
Pytkin píše:ivo : ja myslim ze by ta boleli z toho ruky , keby si to mal ovladat dotykovo .. hlavne teda ten 27" model ..
a software je stavany na maly kurzor .. nie velky prst .. pre mna osobne je touch ovladanie pocitaca absolutny nezmysel ..
Naprosto souhlasím. Dotykové ovládání má díky velikosti prstu mnohem horší rozlišení než myš. Možná stylus, ale tam zas nevyužívám mutlitouch. Zatím je to podle mě jen wow efekt technologické vymakanosti, ale reálný přínos je až na vyjímky nulový.
jo a sef IBM kedysi povedal ze ze na svete nieje trh pre viac ako 5 pocitacov a sef microsoftu ze 640 kB pamate musi byt dost pre kazdeho :-)))

v skutocnosti je len malo vyuziti kde by mys bola sikovnejsia a uzitocnejsia nez (multi)dotykova obrazovka :-) realne prakticky vo vsetkych oblastiach multitouchscreen nakopava zadok mysi na plnej ciare :-) skus sa trosku viac zamysliet nad tym na co pouzivas mys ..

- v DAW - pohnut nejakym faderom, knobom, posunut nejaky blok, selectnutu mnozinu objektov(noty, eventy, itemy v track view, atd) - vazne veris tomu ze "presnost" mysi je na tento ucel dolezitejsia nez uchopit intuitivne rukou objekt a vykonat okamzite pozadovany ukon ?

- praca s textom, oznacenie blokov, copy - paste - opat (mam realne odskusane) "presnost" mysi je tu skorej na obtiaz nez nauzitok oproti dobre premyslenemu multitouch ovladaniu

- praca s obrazkami - ich rotovanie, presuvanie, zvacsovanie, zmensovanie.. - fakt veris ze mys je na toto efektivnejsia ? :-)

v skutocnosti na 80-90% operacii nepotrebujes na pixel presne trafit kontrolny bod, naopak, button, vrchna lista okna, fader, nota, cokolvek - ma vzdy pomerne velku plochu ktora reaguje na akciu.. nepotrebujes by presny..

jo este oblubeny mytus je zatapana o razovka - pozrite sa na svoje monitory.. kolki ich mate zatapane az strach aj teraz ?? moj ipad ma vacsinou naopak ovela menej zatapany display nez moj nedotykovy notebook;-) to je preto ze moderne dotykove screeny sa prave robia z materialov ovel odolnejsich voci mastnote a necistotá

Som presvedceny ze multitouchscreen pocitace (minimalne notebooky urcite) pridu v blizkej dobe - do 2-3 rokov sa uz ani notebooky bez multitouchscreenu nebudu robit...

Kazdy kto raz skusil chvilu pracovat s nejakym SW ktory ma naozaj kvalitne vyriesene multitouch ovladanie pochopi ako ochudobneny je ked musi pracovat s tak hlupym primitivnym zariadenim ako je mys... samozrejme taka apple magicmouse scasti niektore veci umoznuje ale NIC neprekona sposob ovladania SW cez multidotykovu obrazovku, ked ma clovek vsetko hned pod rukou..

soimmo_two

Příspěvek od soimmo_two » 01 led 2013 19:00

Dendy: Ty bys měl dělat marketing. De ti to. :-)
Jirka Štolfa

JurgenFaust

Příspěvek od JurgenFaust » 01 led 2013 19:02

Ahojte, asi pred 2 hodinami som vstal po silvestrovskej pařbe a pozerám že sa to tu pekne rozbehlo, inak želám vám všetko dobré v novom roku!!! a teraz po rade:
soimmo_two: doteraz som robil pod win s cubase ale pomaly prechádzam na ableton, takže na novom macu už asi iba ableton na produkciu a časom možno logic na mix a nahrávanie
Pytkin: neviem prečo teraz hovoríš že ssd je absolútna zbytočnosť, pritom keď som čital tvoje príspevky v iných témach tak tam tvrdíš, že po výmene hdd za ssd je zrazu z tvojho alebo ženinho macbooku raketa...
A lesklý display u mňa skôr nevýhodou, lebo monitor bude rovno oproti oknu...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 led 2013 19:10

soimmo_two píše:Dendy: Ty bys měl dělat marketing. De ti to. :-)
Hahahaha... no mozno som sa minul zamestnanim... pouvazujem nad tym :-))))

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 led 2013 19:37

JurgenFaust : to ano .. vymenou SSD sa pocitac strasne zrychlil .. ale zena robi uctovnictvo .. ona potrebuje asi 10GB priestoru .. ty chces robit muziku .. Takze potrebujes Terabajty priestoru .. cize pre teba je podstatnejsi velky priestor , nez rychlost .. preto som pisal , ze SSD je zbytocnost .. Ale samozrejme ked si das SSD do pocitaca a z vonku ten thunderbolt pripojis disk (pripadne diskove pole) , tak bude vsetko naporadku .. i ked ako som pisal , v tvojom pripade radsej rychlejsi CPU , ako rychlejsi disk .. Rychlejsi CPU potrebujes viac ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 led 2013 19:40

dendy : v DAW je dotykova obrazovka absolutne nepouzitelna .. prst je skutocne moc velky na to , aby si to mohol efektivne ovladat .. A ako hovorim , ked mas iMac pred sebou 50 cm , tak by si stale musel mat natiahnutu ruku .. ZOMREL BY SI po hodine prace .. fakt je dotykova obrazovka absolutne nepouzitelna ..

ina vec je tablet , ktory je maly a mas ho pod rukou ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 01 led 2013 19:47

Ano, ideál je mít ve studiu stůl jako veliký dotykový displej (ovládat DAW prsty je 1000x lepší než myší). Kromě toho každý slušný displej/počítač by se měl dát naklonit podle potřeby

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 led 2013 19:49

ivo ; to hej .. keby mal clovek miesto stolu obrazovku velku , to by bolo fajn .. i ked maskovat mlaskance prstom si moc neviem predstavit ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 01 led 2013 19:50

Stylus ...

Odpovědět