IMac alebo Mac mini?

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: IMac alebo Mac mini?

Příspěvek od Pytkin »

tak pri renderingu to uplne bezhlucne nebude .. ja som ale inak tiez fanda mac mini .. ked ho clovek rozoberie , tak neveri vlastnym ociam .. i ked este vacsie WOW je , ked clovek pozera na APPLE TV ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Já osobně bych na hudebně tvůrčím stole nesnesl nic co vydává nějaký hluk (větráky apod.). Z tohoto hlediska by pro mě iMac byl nepřijatelný

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound »

Nezažil jsem že by to dělalo někdy větší hluk než MBP.
Freelance film scoring engineer, producer, senior sound engineer & editor, Wwise apprentice
vitekkral.com | IMDb | ALLMUSIC

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

no ved MBP vydava brutalny kraval .. detto bude vydavat Mac MINI .. To prave iMac taky kraval nevydava , lebo ma v sebe vacsie vetraky zrejme ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Jak který MBP - třeba ten muj Retina s SSD diskem je většinu času naprosto tichý. Kromě toho ho nepoužívám ve studiu - tam mám PC ve druhé místnosti ve skříni a ve studiu jen LCD - čili absolutní ticho

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Ivo: kazdy apple je absolutne ticho... Preto sme si ich kupili.. Ale hovorime o tom , ze ho vytazis na nejaku dobu na 100% (trebars rendrujes final koncertu).. A vtedy sa prejavi kvalita ventilacie.. Atd atd..

Liquid Sound
Profesionál

Pytkin píše:no ved MBP vydava brutalny kraval
:shock:
Freelance film scoring engineer, producer, senior sound engineer & editor, Wwise apprentice

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Fakt si skus pustit ventilatory na plno a budes pocut turbinu jak v elektrarni..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Pytkin - každý Apple ne ... Já jsem těch Applů měl opravdu hodně a spousta z nich zněla jak vysavač nebo stíhačka i když se nic nedělo (G4, G5, PowerBook, můj předposlední Macbook atd.). Vzpomínám si že jsem před mnoha lety psal v zoufalství i přímo Steve Jobsovi o tom jak ten Powerbook (za strašné prachy) hučel - stěžovali si na to tenkrát všichni ...

Liquid Sound
Profesionál

Beru docela to co řiká Ivo. G4 peklo. G5 peklo. Teď máme 8core se čtyřma HDD a plnejma všema slotama kartama a taky peklo i přes to, že machine room je klimatizovanej.

Na druhou stranu jak Mac MIni tak muj MBP jsou tichounký, klidně bych vedle toho točil. A na video rendering imo tyhle stroje nejsou určený...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ano, můj MBP retina je absolutně tichý a ideální na točení přímo na place ... (při veliké zátěži taky začne hučet, ale to při nahrávání nehrozí). Můj předchozí MBP byl relativně tichý, ale měl normální HDD, takže lehce hučel/pištěl permanentně

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

nahral som vam to na telefon .. na zaciatku to sustanie je PC dole pod stolom .. MBP je absolutne nepocutelny v kludovom rezime ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Liquid Sound píše:A na video rendering imo tyhle stroje nejsou určený...
no ja som hovoril o audi renderingu .. Ale preco by MBP neboli na video rendering urcene ? mam kolegu strihaca/kameramana co na tom striha a rendruje vsetko .. Tak isto mam dalsieho kamarata , ktory striha prvu ligu a tak isto doma striha nenarocne filmy na macbooku a tvrdi , ze nikdy nemal lepsiu striznu ..

Liquid Sound
Profesionál

Pytkin píše:
Liquid Sound píše:A na video rendering imo tyhle stroje nejsou určený...
no ja som hovoril o audi renderingu .. Ale preco by MBP neboli na video rendering urcene ? mam kolegu strihaca/kameramana co na tom striha a rendruje vsetko .. Tak isto mam dalsieho kamarata , ktory striha prvu ligu a tak isto doma striha nenarocne filmy na macbooku a tvrdi , ze nikdy nemal lepsiu striznu ..
Ale tak jo, já znám i lidi co první ligu resp. první českou ligu jedou na hackintoshi. Je jasný že to z toho nějak dřív nebo později vyleze. :wink:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ok .. tato tema je o tom ze niekto sa rozhoduje , ci iMac alebo Mac MINI .. takze treba mu povedat , ze ked bude silne zatazovat CPU , co pri muzike asi bude , tak MAC MINI moze robit vacsi kraval , ako iMac .. myslim ze zbytocne zabiehame do videa ..

Odpovědět