IPad AIR / iPad mini 2

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
tical
Příspěvky: 158
Registrován: 11 bře 2009 16:02

Re: IPad AIR / iPad mini 2

Příspěvek od tical »

Kupoval sem ipad s druhé ruky a týpek mi tvrdil, že na tom je folie, která prý sama odstranuje menší škrábance. Tvrdil mi něco o samoodtranovacím systému a že ta folie stála nějakých 6 stovek. Já sice envím jestli tomu věřit nebo jestli něco takového existuje. Je mi to vcelku fuk, ale faktem je, že svůj ipad nějak nešetřím, dokonce ho mám sebou i na nějaké pařby a občas s kamarády na tom hrajem Foosball HD ( stolní fotbálek ). Je to docela prča a tam o nějakém šetřením nemůže být řeč :). No po pár měsících tam nemám jediný škrábanec.

Mám jinak na vás prosbu, docela by mě zajmala jedná věc ohledně parametrů. Nevím kde si o tom něco přečíst a nebo kde to najít. Ale vysvětlete mi prosím jak je možné, že Ipad 4 generace má v sobě 2jádro s taktem na 1,4 ghz a Ipad Air má taky 2jádro, ale 1,3Ghz a i přesto jak všude píšou a i vy je o tolik výkonější. TO samé jako, když mají konkurence už v sobě 4jadra a větší takt a stejně prý nejsou tak výkonné jako iPady. Tak čert aby se v tom vyznal. Předem díky za odpověd.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: IPad AIR / iPad mini 2

Příspěvek od dendy »

to je proste technologiou ako je ten procesor vyrobeny... rozhodne neplati priama umera ze viac jadier a vyssia frekvencia == automaticky vyssi vykon... to plati len pokial su porovnavane procesory rovnaka technologia... zavisi na milion roznych veciach.. napriklad na urcitu operaciu mozes v starom procesore potrebovat 2 alebo 4 takty, ale na novom vdaka vylepsenej instrukcnej sade to zvladne za 1 takt...


Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: IPad AIR / iPad mini 2

Příspěvek od dendy »

ak ta to zaujima hlbsie, precitaj si tuto recenziu, tak sa detailne zaobera tymto novym procesorom
http://www.anandtech.com/show/7335/the- ... 5s-review/

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: IPad AIR / iPad mini 2

Příspěvek od Pytkin »

tical : ale to predsa dnes funguje aj pri procesoroch v pocitacoch .. zober si 3GHz Pendium D (dvojjadrove pentium 4) .. porovnaj s Core 2 Duo 3GHz je niekolko nasobne rychlejsi .. A porovnaj s dnesnymi trebars i5 za tym sandy bridge , ivy dridge , dnes haswell .. jadra ostavaju .. frekvencie ostavaju .. a stale narast vykonu ..

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: IPad AIR / iPad mini 2

Příspěvek od dendy »

spravil som projekt v aurii... 32 stop.. na vsetkych stopach zapnuty channel strip (expander > EQ > kompresor), na sendy som zavesil konvolucny reverb a psp stereo delay, a este to utiahlo k tomu na 20 stopach FabFilter PRO-Q kazdy s 4 pasmami aktivnymi... zataz 76 % - audio plynule a hlavne gui takmer uplne plynule... akoze sanka dole...

edit: este taky postreh - vstavany reprak v ipade hra vyrazne lepsie nez v predchadzajucom modeli.. normalne to celkom basuje :-)) samozrejme v ramci moznosti... ale na tak male chrastitko to hra lepsie ako cokolvek ine co som pocul v tejto triede... rozhodne lepsie nez vstavane repro v mojom MBP

tical
Příspěvky: 158
Registrován: 11 bře 2009 16:02

Re: IPad AIR / iPad mini 2

Příspěvek od tical »

Děkuji za odpovědi. Uplně mi stačil ten první koment od Dendyho a pak ještě od Pytkina. No škoda těch recenzí. Má angličtina je na urovni skčit si do banky, vybrat poštu, nakoupit a neumřít hlady. Tohle je už na mě moc. Ale jak říkám stačí :).

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: IPad AIR / iPad mini 2

Příspěvek od TOM-Thak »

2Dendy: Nevis jestli se da principialne pustit 2 instance stejnyho programu na iOs? Napr. 2 instance stejneho syntaku.. Na live pak treba potrebuju ze stejneho synthu 2 zvuky a kdyz to hraju hned po sobe a potreboval bych, tak bych asi nestacil prepnout hned presety a jeste navic bych se bal, ze mi nedozni efekty predchoziho zvuku. Ale to uz by asi byla velika frajerina spustit si tam vickrat jeden synth :D tak leda asi ten jeden zvuk nahradit jinym synthem.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: IPad AIR / iPad mini 2

Příspěvek od dendy »

nie to sa neda ... ALE ... niektore syntaky maju zvlast verziu pre iphone... napriklad sunrizer / sunrizer XS, magellan / magellan JR ... nevyhoda je ze musis kupit oba... ... magellan navyse myslim dokaze hrat 2 patche sucasne kazdy na inom midi kanale...

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: IPad AIR / iPad mini 2

Příspěvek od TOM-Thak »

Good to know! Sunrizer pro Iphone si poridim asi taky, akorat pak by to chtelo 2x midi klavesy jedny pro iphone a jedny pro iPad :D K ipadu pudu do ty Roland DUO-Capture karty a k iPhone by se dal poridit akai keyboard.


Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: IPad AIR / iPad mini 2

Příspěvek od dendy »

to su zatial dohady, postavene hlavne na tom ze si dal apple robit 12.9" dotykace .. podla mna to nebude ipad ale Macbook Air s dotykovym displejom.... ale uvidime ...

Uživatelský avatar
Oxyygen
Profesionál
Příspěvky: 3294
Registrován: 06 čer 2002 19:22

Re: IPad AIR / iPad mini 2

Příspěvek od Oxyygen »

macbook air ma uhlopricku 13,3" tak nevidim duvod proc by ji zmensovali.. Navic notebook s dotykacem v soucasne podobe na desktopovym systemu nema moc smysl (i polohou obrazovky)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: IPad AIR / iPad mini 2

Příspěvek od dendy »

Oxyygen píše:notebook s dotykacem v soucasne podobe na desktopovym systemu nema moc smysl (i polohou obrazovky)
mozno pre teba, ja by som skakal nad MBP s dotykovym displejom meter padesiat od radosti .. ale s tym airom mas mozno pravdu.. no uvidime.. mozno je to cele len hoax :-))))

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: IPad AIR / iPad mini 2

Příspěvek od TOM-Thak »

Tak jsem nakonec koupil iPad mini 1, byl za 5999,- CZK myslim bezkonkurencni cena.. za malo penez hodne muziky :D

Odpovědět