Ipad Mini a bezdratové připojení Midi kláves

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
Decoder

Ipad Mini a bezdratové připojení Midi kláves

Příspěvek od Decoder » 02 říj 2015 18:23

Zdravím všechny a prosím o informaci zdali je nějaká možnost hrát na sw synthy na midi kontroleru aniž by musel být připojen kabelem k ipadu.
O možnosti použít ipad jako kontroler a ovládat s ním Ableton ve Windows vím, používám na to Conduktr ,ale můj dotaz zní zdali by šly midi klavesy připojit k PC a skrze wifi s ním hrát na sw synťácích v iPadu. Vpodstatě zjednodušeně řečeno obejít Camera Connection Kit. 800 kč je docela dost a s těma čínskejma kablama z Aliexpres jsou věčně problémy.

Za případnou odpověď všem předem děkuji

jakubt

Re: Ipad Mini a bezdratové připojení Midi kláves

Příspěvek od jakubt » 06 říj 2015 00:39

Jde to, na macu je midi over wifi někde v nastavení midi, ve windows se musí nainstalovat http://www.tobias-erichsen.de/software/ ... orial.html

Nebo si kup Studiomux a pak jde midi přes normální kabel od ipadu (obsahuje midimux na midi a audiomux na audio, oboje po běžném kabelu - k audiu je ale potřeba dokoupit audiobus).

charonme

Příspěvek od charonme » 06 říj 2015 12:39

predtym ako som si vsimol ze chces klavesy zapajat do PC, som nasiel taketo alternativy:
PUC
Quicco Sound mi.1
Miselu C.24

Decoder

Příspěvek od Decoder » 28 lis 2015 21:41

jakubt píše:Jde to, na macu je midi over wifi někde v nastavení midi, ve windows se musí nainstalovat http://www.tobias-erichsen.de/software/ ... orial.html

Nebo si kup Studiomux a pak jde midi přes normální kabel od ipadu (obsahuje midimux na midi a audiomux na audio, oboje po běžném kabelu - k audiu je ale potřeba dokoupit audiobus).

Děkuji moc, ten Midimux je přesně to co jsem potřeboval.Vše jede super a bez latence. :-)

Odpovědět