IPad namiesto SP404SX a KaossPadu?

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
stamina

IPad namiesto SP404SX a KaossPadu?

Příspěvek od stamina » 15 zář 2014 17:39

ahojte, momentalne hladam riesenie ako nahradit SP404 a kaoss pad jednym malym zariadenim a tablet mi vychadza ako vynikajuca moznost. android neriesim lebo som nan nenasiel ziadne poriadne apps, takze to bude ipad.
ta 404 ma app, je nieco podobne kaoss padu? mozem na ipade bezat viac apps sucasne? (napr. prehravat mp3/wav ako backing track, prepnut sa do tej 404 a odtial spustat one shot sample)
stacil by ipad3 alebo radsej 4?

diky moc

dendy
Vybavení

Re: IPad namiesto SP404SX a KaossPadu?

Příspěvek od dendy » 15 zář 2014 18:09

ipad3 ma defakto rovnako vykonny procesor ako ipad2 takze na audio veci by som sa radsej pozrel po ipad4.. ak cches spustst viac aplikacii naraz, zvaz ci ti penazenka nedovoli ist rovno do ipad air ..

ako nahradu za kaoss pad doporucujem appku Turnado - mnozstvom efektov aj ich kvalitou ie to to najlepsie dostupne na ipad

appiek mozes samozrejme pustit viac, pokial ich utiahne procesor, podmienka je ze musia podporovat "background audio" - cize ked sa prepnes z jednej do druhej aby ta na pozadi neprestala hrat..

ak aplikacia podporuju audiobus (system ako na ipade mozes routovat audio medzi aplikaciami), skoro urcite bude mat aj background audi.. takze takmer vsetky lepsie hudobne appky :-)

stamina

Příspěvek od stamina » 15 zář 2014 18:39

vdaka dendy za rychlu odpoved

najprv by som radsej vyskusal celkovy workflow na ipade a tie apps co su tam, vidim ze naozaj kvalitne veci, takze 2 alebo 3, ak sa zapaci, bude aj air :)
cenovo medzi 2 a 3 neni velky rozdiel ako vidim na ebay

a ako je to prosim ta z vystupom na ipade, je tam len headphone out? predtym som nemal problem pouzivat win laptop s backing trackami a zapojenim headphone out z internet zvukovky do DI boxu. bolo by to si ipadom to iste?
dakujem

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 zář 2014 18:44

no trojkou z pohladu mobilnych apps oproti dvojke v podstste nic neziskas..

ano je tam normalny maly jack out na sluchatka.. pripadne cez camera connection kit (to je vlastne redukcia z toho apple konektoru na klasicke usb) vies pripojit usbzvukovky ktore su kompatibilne.. potom zavisi od toho co podporuje spft, niektore daw podporuju az 16 samostatnych vystupov

ak kupis ipad s tym starsim siroky, konektorom, mozno by ti bolo k tomu fajn alesis iodock - to mas fajn docking station co ti dobija ipad a zaroven mas pokope midi aj audio in/out pekne vyvedene

ak kupis ipad uz s tym uzkym (ligthning) konektorom, nieco podpbne ako ten alesis robi focusrite.. kukni hubertovu stranku on-board.sk ma to v katalogu

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 zář 2014 18:47

a prebehni si toto
sw-mobilni-zarizeni/ (aspon tie hlavne 3-4 thready na vechu;))

a toro
hw-mobilni-zarizeni/

nech mas prehlad co je k dispozicii :-)

stamina

Příspěvek od stamina » 15 zář 2014 18:53

paradka, diky moc
este jedna vec - akym sposobom by som dostal externy signal (gitaru, klavesy) do tej Torando app, pouzitim kompatibilnej zvukovky s line in vstupom? alebo tie docky by tiez fungovali?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 zář 2014 19:18

ano zvukovka je jedno riesenie.. dock dalsie (tie docky maju samozrejme aj audio in).. z najlacnejsich rieseni myslim napriklad IK multimedia robi jednoduchu malu externu zvukovku pre ipas (pozri ich stranku)

ale ako uplne idealne riesenie mi pridu tie docky.. aj preto ze zaroven ked mas v nich ipad tak sa ti nabija.. je velka otrava ked poca prace s pripjenou externou zvukovkou musis skoncit lebo sa ti vybila baterk v ipade :-)

len pozor .. do toho od alesisu das len s tym siroky, konektorom, do toho focusrite das zase len s tym uzkym (lightning)

mozno ti je lepsie uz radsej rovnoteraz kupit ipad uz s lightning konektorom (neviem ci ipad3 uz ma lightning) trebars ten focusrite dock aby si potom ked vymenis upad za novsi nemusel menit aj dock :-)

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 15 zář 2014 20:03

len k doplneniu Dendyho, iodock je skvela vec, mal som, mal by byt dostupny uz aj pre lightning v druhej generacii - http://www.alesis.com/io-dock-ii

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 zář 2014 20:22

fiha to som nevdel.. ale podla obrazkov pozeram ze to ma stale dost hrube tie listy ktore z vrchu hore a dole drzia ipad - takze to asi nebude na AIR ktory to ma tensie ale len na 4rku, nie ?

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 18 zář 2014 10:58

Ahoj, mam Behringer IS202 pro svůj iPAD2 a za těch 2,5 tis co jsem za něj dal u Thomann, naprosto v pohodě. Proti těm Alesis idockům má 3 vstupy současně použitelné, takže to lze využít i jako 3-vstupý digital mix a audio nahrávání do GarageBand mi přijde s IS202 o hodně rychlejší než externím recorderem Zoom R24 (který z tohoto důvodu prodávám, nechce někdo?) a zvuk výsledného mixu uplně stejný, prostě CD klasika, na demo v pohodě.

stamina

Příspěvek od stamina » 10 říj 2014 16:04

viete mi niekto povedat, ci SAMPLR dokaze nasledovne:
prehrat backing track od zaciatku do konca
a sucasne spustat aj one shot kratne sample do toho?
alebo aka app by bola vhodnejsia?
diky moc

stamina

Příspěvek od stamina » 20 říj 2014 01:09

nikdo tu co pouziva SAMPLR?

Odpovědět