Jak jsem si NE koupil Apple

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
Rudys
Příspěvky: 191
Registrován: 18 říj 2015 22:26

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvek od Rudys »

Stan píše:A to s temi display si cetl kde? Ze odejde nekomu display se stane i u Win PC. Osobne jsem se setkal pred lety pouze s jednim pripadem jestli to byla vina vlastnika ci to byl nepovedeny display od vyrobce jsem se neptal, ale ten problem pokryl AppleCare. Jen chci rict ze Apple je taky jen pocitac ale ze by bylo odchazeni monitoru nejakou slabinou Apple je nesmysl.

Osobne mam mimo jine 3 Apple notasy 2006, 2008, 2014 ani u jednoho nebyl nikdy problem s jakoukoliv soucasti a pracuji dodnes. Jediny co jsem kdy na nich delal ze jsem je vycistil (ventilator) od prachu a takovato udrzba pocitace mi naprosto vyhovuje. To je z me zkusenosti, ale i lidi kteri v mem okoli vlastni Apple Mac nemaji problemy co ja vim. Ale jak jsem rikal je to jen HW, IMHO dobrej a spolehilvej.
Četl jsem to třeba zde:
http://www.hackintosh.cz/forum/vseobecn ... ntosh.html
Mě teda iMac zklamal a už bych si ho nikdy nekoupil. Měl jsem iMac 21 palců a iMac 24 a u obou odešel monitor, protože se to celé přehřívalo. iMac není dělaný na nepřetržitou práci. Uvnitř je všechno namačkané na sebe a přehřívá se to. O problémech se šmouhama pod sklem, který nikdo neumí odstranit ani nemluvím. Byl jsem rád, že jsem oba iMacy pod cenou prodal.
Logic je dobry dovod prechodu na OSX... u mna to bol hned za mega-frustraciou z Windows druhy zasadny dovod (zvedavost bola az tretia) ...

Logic je fakt super DAW, a vybaveny fakt paradnymi pluginami (trufam si povedat ze najlepsie vybaveny co sa tyka vsetkych DAW)
Právě kvůli tomu hlavně uvažuji nad koupí macu. Ale Studio one mě taky zaujalo. Třeba se mi líbí funkce jednoduchého přepínání pluginů v jednom okně. Budu si muset sepsat pro a proti a pak se rozhodnout, jestli mac nebo win.

Uživatelský avatar
m4x
Příspěvky: 462
Registrován: 12 lis 2009 20:18

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvek od m4x »

Třeba to v diskusi už někdo zmínil, ale Mac mini i5 je za rozumné peníze a na práci s audiem je dimenzovaný dostatečně. I prostý přepočet na cenu doma stavěného Win pc kolem procesoru Intel Core i5 vychází vstřícně. A navíc jeho koupí podpoříš českou ekonomiku, když je staví v Pardubicích ;)

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvek od Stan »

Nemuzu se tam dostat protoze stranka ma omezeny pristup zrejme pouze pro CZ. Uz jen to ze informace jsou na strankach o Hackintosh by jsem je bral s rezervou, ale nemuzu posoudit co pisi ostatni. Z toho uryvku co jsi poslal uz jen to ze pise ze mac neni staveny na nepretrzitou praci je hloupost, podivej se do jakehokoliv grafickeho, desinoveho ci developerskeho studia a vsude tam najdes iMac 27. Ja osobne pocitace vypinam v podstate jen kdyz jedu na dovolenu a zadne problemy nemam.

EDIT: Mini i7 mam vyhrazen pouze do studia a maximalni spokojenost jak s cenou tak i vykonem.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvek od Pytkin »

matucha píše:Jo o tom jsem taky slysel, ale dneska je situace takova, ze i kdyz si postavim superdrahy PC, tak srovnatelnej popelnik bude mnohem mnohem drazsi. Me vyrazilo dech, kdyz mi kamarad rek, ze si teda nakonec popelnik poridil a ze ho 6jadro, 32gb pameti a 1TB ssd stalo cca 150tis. Graficky karty v tom jsou na hudbu sumafuk a dneska uz dost zastaraly...
Mam tu ceny cca z pred roka, neviem ci sa menili :

MD878SL/A - Mac Pro 6-core Xeon E5 3.5GHz/16GB/256GB/Dual FirePro D500 3GB - 3810 EUR bez DPH
32GB1866MHz DDR3 ECC - 4 x 8GB … 385 EUR
1TB PCIe-basedFlash Storage … 770 EUR

A tie grafiky su fakt dobre .. 4K v pohode gradujes v realnom case ..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvek od Pytkin »

Rudys píše: Je to taková zvědavost zkusit něco nového to je první věc (Navíc většina lidí co zkusila mac, tak na něho nedají dopustit, takže na kvalitě něco bude). Druhá věc chci změnit daw. Vždycky jsem chtěl zkusit Logic, ale teď spíše uvažuji o Studiu one.
Ak chces Studio One , tak sa na MAC vyser .. Ak chces Logic , tak chod do MACu .. O co viac zaplatis za MAC , o to menej zaplatis za software ..
Rudys píše: Myslím konfiguraci macu. Za ty peníze mi to přijde dost slabé, pokud si tedy nekoupím mac za 50 a více tisíc. Navíc jsem četl, že často uživatelům odcházejí displeje.
Nemusis kupit novy MAC .. Kludne si kup na inzerat 2-3 roky stary .. Vyhoda je , ze ho za 3 roky stale predas .. 5-6 rokov stare PC nikto nekupi ..

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvek od dendy »

Stan píše: Z toho uryvku co jsi poslal uz jen to ze pise ze mac neni staveny na nepretrzitou praci je hloupost
haha to tu niekto niekde pisal ?? poriadna blbost :-))) mne macbook frci skoro furt nepretrzite, keby som pred tyzdnom neinstaloval Sierru mal by som uptime asi niekolko mesiacov :-))) obcas ho sleepnem ked idem s kompom na meeting alebo na vikendy, ale inak bezi nonstop den noc :-)

Rudys
Příspěvky: 191
Registrován: 18 říj 2015 22:26

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvek od Rudys »

Stan píše:Nemuzu se tam dostat protoze stranka ma omezeny pristup zrejme pouze pro CZ. Uz jen to ze informace jsou na strankach o Hackintosh by jsem je bral s rezervou, ale nemuzu posoudit co pisi ostatni. Z toho uryvku co jsi poslal uz jen to ze pise ze mac neni staveny na nepretrzitou praci je hloupost, podivej se do jakehokoliv grafickeho, desinoveho ci developerskeho studia a vsude tam najdes iMac 27. Ja osobne pocitace vypinam v podstate jen kdyz jedu na dovolenu a zadne problemy nemam.

EDIT: Mini i7 mam vyhrazen pouze do studia a maximalni spokojenost jak s cenou tak i vykonem.
Psal to chlap co od jak živa běží na macu. Ale všechno to jsou jenom stroje, takže se kus od kusu může lišit.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvek od dendy »

no ludia popisu hociake blbosti.. hovorim ja bezim macbooka skoro furt .. 6 rokov stary notebook co bezi skoro nepredrzite, a stale je v perfektnom stave, baterka drzi stale cca 3 hodiny (je to 17" s i7 !), ventilatori uplne tichucke ked neni velka zataz .. no aj to o dacom vypoveda :)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvek od Pytkin »

V Stone mame 5x MAC Pro , ktore su zapnute od roku 2010 , kedy vzniklo studio .. OK .. Na Vianoce sa na 2 tyzdne vypnu .. Inak idu furt ..

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvek od a.tom.x »

Souhlas já mám MacMini (2009) v obýváku jako media center a vypínám ho taky jen když jedu pryč. Jinak běží celou dobu.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvek od Greyhound90 »

Potom, když se mi třikrát za sebou při nahrávání objevila na Windows 7 "modrá smrt" jsem se rozhodl koupit si Appla. Zítra mi ho doručí. Ale jak říká Sovák v Marečkovi: "Běda vám!!" Běda vám jestli to co jste v tom fóru napsali nebude pravda! :-)

biscuit
Příspěvky: 10620
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvek od biscuit »

u w7 jsem videl bsod asi trikrat za tech x let kazdodenniho pouzivani. nehledal bych chybu v systemu, stejne jako bych se neupinal k novym falesnym modlam. lidi jsou stale mnohonasobne vic defektni nez pocitace ;-)

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvek od Greyhound90 »

biscuit: uvidím, vyzkouším, vše bez emocí a věcně poreferuji. Jinak souhlas :-)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvek od Pytkin »

modra smrt znamena , ze je neco spatne .. hlavne 3x za sebou .. To uz je skoro pravidlo :) .. V tomto pripade zrejme daka kombinacia HW driverov a softu .. Zase na obranu windowsu musim povedat , ze v klube mame asi 6 rocny komputer .. Totalne zadrbany .. Jak fyzicky , tak softwarovo .. Vsetci tam robia vsetko , nema to ziadneho pana .. atd .. Ovladame z toho svetla , prehravame hudbu , zobrazujeme videa na obrazovky .. Ja na tom v reaperi robim nahravky standupov , ktore tam robievam .. A teda za tu dobu mi pri nahravani ten computer nepadol ani raz ..

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Jak jsem si NE koupil Apple

Příspěvek od Greyhound90 »

Pytkin: prostě už mi došla trpělivost. Chci prostě něco na co se mohu spolehnout. A jak vidno Windows to není. Proto jsem se rozhodl koupit toho Epla. Jestli zklame i on tak pak už nevím.

Odpovědět