Kalich trpělivosti přetekl přecházím na jablko ...

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
a.tom.x

Re: Kalich trpělivosti přetekl přecházím na jablko ...

Příspěvek od a.tom.x »

To je pravda, ale já od toho sedím kousek dál (mám před tím ještě konzoli). Ty jedeš na 24´ ?
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

hej ja mam 24" a ten mi pride fajn .. mame v praci aj 27" imac a ja to moc nemam rad ..

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. »

Rozdíl přeci neni ve velikosti zobrazování, ale kolik se tam toho vejde. Tedy velokost objektů bude jak u 24, tak u 27 stějně velká, ale v 27 toho bude prostě více, například více šavlí, větší arrange plocha, nebo se pletu ?

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

jake ma to 27" rozliseni?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ekeaze : neni stejne velka .. ked pouzijes kalkulacku , prides na to ..

hombrefeo : 2560x1600

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

tak to je jasne predsa

Tranzistor

Příspěvek od Tranzistor »

Dotazy:

- Mountain Lion nebo něco staršího?
-- zalezi v jaky daw delas a jaky pluginy a ostatni soft pouzivas, zjistil bych kompatibilitu a podle toho vybral system

- 32 bit nebo 64 bit?
-- Od 10.6 je osx 64bit. Nizsi system nema cenu davat

- SDD disk - většina lidí cpe Intely máte ověřené i něco jiného? (problém pokud tam dám rychlejší SDD než na co je to stavěno asi nebude ...?). Uvažuji i o 2 SSD (Systém, sample knihovny), ještě tu mám z PC jeden 1TB 7200 ot. tak ten bych tam asi taky zasunul
-- proc ne, dost se to zrychly, ja ho tam nemam a uvazuju o nem, jediny co si nejsem jistej, aby byli standartne na to disku konektory, aby sli do sachty zasunout. Nektery ssd disky jsou 2.5 a adapterem na 3.5 a to podle me nepujde

- RAM - co se dá koupit v Alze/CZC a je ověřeno? (Kupovat přímo od Apple nechci je to předražené)
-- radsi bych koupi ramky certifikovany pro apple. Koukni na thomanna tam je prodavaj a jsou o polovinu levnejsi nez u nas, aspon ty moje byli

- Apple Cinema 27´- máte na tom někdo Logic resp. Cubendo? (momentálně mám 2x Samsung 24´full HD a zvažuji výměnu za jeden a časem dva Apple Cinema 27). Bojím se, ale jak to bude čitelné z větší dálky. Mám před monitory ještě konzoli Mackie Control (celou všechny 4 kusy tak to nejde dát stranou)
-- uvidis, ale nechal ych si klidne ty samsungy, ty apple jsou sice hezky a kontrastni, ale budou mit vetsi rozliseni a budes to mit vsechno mensi a asi hur citelny, ale zase secti tam toho vic vejde ;-)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

2Tranzitor: SSD Disk mam ověřený SATA3 disk na SATA2 řadiči v MACBOOK PRO unibody tuším rok 2008, začínal s Leopardem. Teď mam Liona. Mám vyzkoušené OCZ Agility 4 a Pytkin má OCZ Vertex 4. Hlavní důvod je, že to nemá ten blbnoucí sata kontroler, kterej maj ale i intely. Může to u některých disků být tedy sázka do loterie. Na fórech jsem četl hafo problémů s intel x25 diskama vs. MAC
a taky i jiných značek jako kingston apod. Tak jsem disk vybíral podle toho, aby měl jiný kontroler než ty starý intely. POZOR i 3kové verze OCZ disků mají ten blbej kontroler.. já osobně, bych to teda neriskoval.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ten kontroler je SANDISK .. A tazko povedat .. fora su plne protichodnych info .. o tom ako si niekto kupitl nejaky disk a ma s nim nekonecne problemy .. vzapati na to napise iny , ze ma ten isty disk a ide mu to jak oci .. Takze tazko si spravit o tom usudok .. Ja som radsej kupil Vertex4 (zene 128, mne 256) s Indilinx kontrolerom .. A chodi to super ..

Zase na oplatku .. Sledujem Black Magic Design forum .. Okrem ineho tato firma vyhraba recorder na nekomprimovane video , ktory nahrava na SSD disk http://www.blackmagicdesign.com/product ... ckshuttle/ .. A s Vertexom 4 maju v tomto zariadeni problemy .. A vertex 3 so Sandiskom je doporucovany :) Takze s SSD diskami to asi neni take jednoduche , ako by sa na prvy pohlad zdalo ..

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x »

No vezmu asi to co Vám funguje ;)

Ondrash

Příspěvek od Ondrash »

Pytkin píše:30" je hlavne strasne velka obluda , podla mna :)
Tome. 30ka je v pohodě. Zvykl jsem si na ní a dokonce si myslím, že se mi zlepšil zrak. Už mě koukání na ty malá písmenka netahá oči, všechno mám v zorném poli, takže problém s krkem po dvou letech nemám. Co je důležité, že v inspektoru an třicítce v Cubase vidíš jak všechny inserty, tak sendy i Channel fader (samozřejmě si to můžeš navolit jak chceš). Pokud bys chtěl jít do dvou displayů asi by byla zajímavá volba 2x 24. Mají přijemně velké písmo, pro tebe by to mohlo být řešení. Pokud zůstaneš v Cubase, tak určitě asi nebudeš chtít využívat ten jejich novej trapnej mix. Ještě že máš Mackie. Ale já hodně pracuji s nastavováním věcí v inspektoru a na to je třicítka fakt ideální...

Tranzistor

Příspěvek od Tranzistor »

TOM: no ja mel na mysli, aby fyzicky sel zasunou do MacPro, aby konektory byli jako na 3,5" discich, coz sem si vsimnul nekdy u ssd nebyka kdyz je to 2,5" s redukci na 3,5", o macbookach tusim nebyla rec. No musim ale rict, ze ja jsem si do mbp namontoval intel disk a slape v pohode ;-)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x »

Nusí se koupit redukce na SSD (rámeček), který se do MacPro zasune

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

casto krat je redukcia na 3.5" pribalena priamo k SSD disku ..

Odpovědět