kdo nainstaluje hackintosh? ODMENA JISTA

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
pango

kdo nainstaluje hackintosh? ODMENA JISTA

Příspěvek od pango » 03 úno 2011 16:19

Jiz nejakou dobu se tady do PC slozeneho z kompatibilnich komponent snazim instalovat osx a bohuzel. Pokud mas v teto problematice zkusenosti, nabizim odmenu za instalaci a nebo prinejmensim pomoc, ktera by vedla k instalaci FUNKCNI A STABILNI instance snow leopard 10.6.6, nejlepe prez retail. Nejsem v tom odbornik, jsem uzivatel, ale nez kupovat plnohodnotny mac, jsem ochoten za tuto sluzbu zaplatit. Podminkou je vsak plne stabilni system, je to urceny na zvukovou postprodukci, bohuzel windows uz ne a proto nez pc prodam a koupim mac, chci jeste zkusit tuto posledni moznost.

Komponenty:

GIGABYTE EP45-DS5
INTEL Core 2 Quad Q8200
4GB (KIT 2x2GB) DDR2 1066MHz PC8500 A-DATA Extreme Edition Vitesta RETAIL BOX
2x MSI R3650-T2D512/D2
3x 23" LCD ACER V233Hbd

Zkousel jsem instalovat jak retail prez iboot CD tak i Iatkos. Instalace dobehne az dokonce, ale system uz nenabehne. Nevim jestli je to spatnou grafikou, ci motherboardem. Zaroven nevim, kde vkladat drivery atd.. nemam naladu to resit a zkoumat. Pokud mi chces pomoct, rekni si kolik za to chces a zda je mozne v teto konfiguraci pocitace vubec instalovat.
V pripade instalace - Praha-Hradec kralove, jinak muzu dojet autem.

dik

emptysound

Re: kdo nainstaluje hackintosh? ODMENA JISTA

Příspěvek od emptysound » 03 úno 2011 16:37

T v čem je filozofie Macu jiná a lepší je, že konkrétní software je vylazený pro konkrétní HW (nebo jen minimum variant). A v tom je ta síla a stabilita Maců. :idea:

Cyril

Příspěvek od Cyril » 03 úno 2011 16:44

Hodne stesti a dej vedet, jak jsi dopadl. Ale pokud je to na profesionalni pouziti (navic jde o zvuk), asi bych taky sel cestou originalniho Maca, i kdyz je to drazsi...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

pango

Příspěvek od pango » 03 úno 2011 16:46

Vim o tom, a asi to tak nakonec dopadne.. nemam rad pionyrska reseni a vzhledem k tomu, ze instalace neni zas tak trivialni jak se zda, nechci se tim zabyvat.. jen resim, jestli se podari usetrit 40 000.

Torch

Příspěvek od Torch » 03 úno 2011 16:52

Já měl vždycky problém hlavne s grafikou, ted stavim taky jednoho PCMaca tak uvidim jak dopadne...
Veškerý HW a drivery hledám na InsanelyMacu. Super komunita a mraky návodu http://www.insanelymac.com/.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 03 úno 2011 16:55

nenech se odradit, ta konfigurace bude fungovat. i na profesionalni praci to bude zatim dost dobre. kdyz se sam nechces potrapit tak brzy jiste na nekoho znaleho narazis...

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 03 úno 2011 17:10

emptysound: prdlajs :)

To je naprosto vpohodě konfigurace na hackintoshe a bude to to fungovat naprosto bez problemu, je si stim musiš vyhrát.
Co je problém jsou dvě grafiky , napiš co to má za chip (Nvidia , Ati ? ).

takže stáhni iAtkos S3 a mrkni na různý tutorialy třeba na youtube a tak, prostě hledej. Neni to nic složitýho. Jienný co neinstaluj je vše kolem grafiky , to ti pak pošlu až budu doma instalčku přímo pro ni, ta ti umožní použít dvě najednou. Taky používám dvě.

Jediný problém je při updatech, zde je potřeba zi zazalohovat IOUSBFamily.kext a po updateu nerestartovat a nakopirovat ho zpět... jinak ti nepojede USB.
Naposledy upravil(a) Ondra P. dne 03 úno 2011 17:20, celkem upraveno 1 x.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 03 úno 2011 17:19

Pokud chceš obejít věchny tyto záežitosti tak si kup toto : http://asem.com.tw/en/efix-1-1.html nemusíš pak nikoho shánět a insteluješ to čistě z retail DVD. Update jdou čistě bez problému.

pango

Příspěvek od pango » 03 úno 2011 18:01

GRAFIKA: jedna se konkretne o cip ATI Radeon HD 3650

EFIX: vim o tom a... za 3000 ok. Nestudoval jsem to nijak detailne, ale mam takove obavy,zda cela tahle sranda neni jen normalni flashdisk za 20korun, na kterem je nahrany zavadec.... ktery se nahrava na CD, k tomu, aby bylo mozne spustit retail.... ma s efixem nekdo zkusenosti?

RETAIL: instaloval jsem osX 10.6.3 kterej jsem nabootoval z iBOOT 2.5.2

IATKOS: ten co jsem instaloval byla verze iATKOS v2 10.6.3
nevim co mam vyplnit v tom customize.....

u obou variant instalace dobehne do konce ale uz se nespusti... resp sekne se nekde pri zobrazeni jablicka :)

Torch

Příspěvek od Torch » 03 úno 2011 18:02

Updaty bez problemu s MultiBeastem.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 03 úno 2011 18:11

pango píše:GRAFIKA: jedna se konkretne o cip ATI Radeon HD 3650

EFIX: vim o tom a... za 3000 ok. Nestudoval jsem to nijak detailne, ale mam takove obavy,zda cela tahle sranda neni jen normalni flashdisk za 20korun, na kterem je nahrany zavadec.... ktery se nahrava na CD, k tomu, aby bylo mozne spustit retail.... ma s efixem nekdo zkusenosti?

RETAIL: instaloval jsem osX 10.6.3 kterej jsem nabootoval z iBOOT 2.5.2

IATKOS: ten co jsem instaloval byla verze iATKOS v2 10.6.3
nevim co mam vyplnit v tom customize.....

u obou variant instalace dobehne do konce ale uz se nespusti... resp sekne se nekde pri zobrazeni jablicka :)

Zaprve to musíš instalovat jen s jednou grafikou ! a nezaskrtavat v instalaci nic co se týče grafiky ... zde máš instalačku pro dvě grafiky http://www.uloz.to/7692623/enabler-for- ... -cards-pkg

S efix mám zkušenosti... je to USB s bootloadeream ale maj k tomu drivery , že nic nepotřebuješ doinstalovávat, prostě to připojíš na interní USB a jedeš. Dost často to i updateujou. dle mého je to supr.

pango

Příspěvek od pango » 03 úno 2011 18:16

:)) moc dik za instalacku :)) jdu na to znovu sednout a zkusit nainstalovat iatkos a zkusim nezaskrtavat nic. instalaci jsem samozrejme provadel pouze s jednou grafickou kartou.

Dotazek, neobjevilo se nekde na internetu podobne reseni efixe (zdarma), ktere pouze nahraji na usb disk, ze kteryho budu po celou dobu bootovat?

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 03 úno 2011 18:52

no nezašktávej hlavě grafiku , tu nech prázdnou, taky zvol bootloader , který nepodporuje grafuku, těch možností je tam více. Když budu mít čas tak se můřu přesně podívat co zašktat máš a co ne... ale nejdříve možná zítra, neni čas.

podobnych řešení jako efix je hafo, ale nefunguje to tak jako efix, protože to má v sobě všechny drivery , nic jinýho nepotřebuješ.

pango

Příspěvek od pango » 03 úno 2011 18:53

takze provedl jsem instalaci itkost podle pokynu. nic jsem nezaskrtl v poli customize a start systemu zamrzne na tomto okne, viz priloha
Přílohy
IMG_0028.jpg
IMG_0028.jpg (906.19 KiB) Zobrazeno 2403 x

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 03 úno 2011 18:54

Mas disk jako GUID partition ?

Odpovědět